Navždy a daleko (1992)

Už asi všichni z nás ví, že Ron Howard je výborný režisér a i když tohle dílko nepatří mezi jeho nejsilnější tak je to pořád dost dobrá dobrodružná romance o dobývání Ameriky o chudobě, ale konečný závod je právoplatně legendární scénou, ale konec vypadal hezky dojemně a nakonec z toho byla naivní fraška, ale co se dá dělat Američané (občasně i my:) mají rádi happy endy a peníze jsou peníze... Ale hudba a obsazení byly perfektní! A taky si ceníme, že zde nebylo použito typické americké vlastenectví, ale bylo vše na pravou míru. 70%

Mrtvá a živá (1940)

Hitch byl opravdu mistrem napětí a hrůzy. A ve výborně gradované Rebecce to jen a jen potvrzuje. Ten člověk nás opravdu chvílemi deptal a hlavně nás deptala psycho služebná ve výtečném podání Judith Anderson. Laurence Olivier byl skvělý a jeho vyvolená velmi půvabná. Celé sídlo je opravdu děsuplné, výborná hudba typu Jerryho Goldsmithe a výborný film. Nějaké zápory? Momentálně nás žádný nenapadá (a asi ani nikdy nenapadne), ale naopak se nám vybavil další klad, tedy, že pokud se nějaký režisér soustředí celou svoji kariéru na jeden a ten samý žánr, většinou už jeho filmy začínají být špatné, ale Sir se tohoto žánru držel a i díky tomu vznikl tento vzácný film - opravdový filmový klenot! 100%

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Další dozlatova vybroušený Spider-Man opět ve velmi dobrém podání Toma Hollanda, ke kterému se už typicky připojil Ned, MJ a také (netypicky:) Mysterio. Každopádně se jedná o film s mnoha dějovými zvraty a s do dokonalosti udělaných efektů. Obsazení dost dobré, romantická linka vpoho a záporák též velmi dobrý a my jsme oproti Homecomingu o hodně spokojenější. P. S. Počkejte si na obě podtitulkové scény fakt stojí za to:) 80%

Muži v černém 3 (2012)

Není to sice nijak extrovní a vyšperkované do nejmenšího detailu, ale co můžete od MiB vlastně čekat? :-) Ne, prostě jednička je sice lepší, ale po hrozné a ujeté dvojce je trojka fakt výborná. Nemalý podíl na tom má samozřejmě cestování časem, protože to vlastně oživilo a odlišilo celý příběh od ostatních dílů. Agenti (tentokrát tři:) neztrácí svůj šarm a vlastně včera jsme viděli opravdu dobrý film! A to se taky cení. 75%

Kill Bill (2003)

Pokud někdo vzal Quentinovy arogantní tlachy o "nejlepším akčním filmu všech dob" vážně, byl asi zklamán. My jsme si ovšem užili brutální krvavou lázeň, vybroušené tarantinovské dialogy a chladnokrevnou krásku Umu zářící ve vedoucí úloze. Navíc pocta starodávnému umění samurajskému vždy potěší, ať už formou výpravného dojáku (čau Tome!) či trošku "naturalističtějším" pojetím ;) 90%

King Kong (2005)

Velmi drahý, ale taky velmi výdělečný Jacksonův velkofilm o King Kongovi. Co v dnešní době může přilákat do kina víc lidí než film, na ktetém byly použity ty nejmodernější technologie? Odpověď zní: NIC. Každopádně musíme uznat, že NY za velké hospodářské krize je opravdu udělaný dobře, to samé platí o kostýmech i hudbě. Naomi je půvabná a roztomilá a ve filmu nám sedla, Brody je taky dobrý, Jack Black opět otravný, ale samotná postava veleopa je téměř dokonalým dílem. No, na Ostrově lebek se chlápci přes vizuální efekty vyřádili, ale už to kapku přehnaly - těch monster tam bylo moc najednou! prostě režisér sice zvládl perfektně celou LOTR Triology, ale nevíme jak vám, ale nám přišlo, že tento film chvílemi přestává zvládat a vymyká se mu z rukou. Možná pracoval pod příliš velkým tlakem. Nicméně konec na samotném vrcholku Empire State Building je OPRAVDU legendární a překvapivě i docela dojemný. No, jak to zhrnout..... Bylo to určitě dobré, ale možná až moc dlouhé, protože film měl podařenější, ale i méně podařené pasáže. Nakonec to vychazí na 4*, ale Jackson měl namále! A ohledně vztahu mezi King Kongem a Ann, určitě dobré, že měli velmi vřelý vztah, ale možná to chvílemi hraničí, vy víte s čím :-) 70%

L. A. - Přísně tajné (1997)

Skvost ve svém žánru! Poctivá old school kriminálka, ve které ostřílené duo Hanson-Helgeland vytváří zcela nepropustnou atmosféru, herci soutěží o to, kdo je vlastně nejlepší - a pak samozřejmě finále ukazující drsnou realitu americké "spravedlnosti pro všechny". Ale ta výprava snad přebije všechno! ...taky se vám už někdy zdálo, že jste se probudili v LA v polovině 20. století a čučeli jste do božského výstřihu Basingerové? :) 100%

Zbožňuju trable (1994)

Novináři zbožňují trable, my zase napínavé ale i zábavné krimi komedie a když se tam přidá ještě špetka romantiky, není si na co stěžovat. Nevíme, možná dáváme tohle vyšší hodnocení, protože jsme se právě vrátili z dovolené, čili jsme půl druhého týdne neviděli jediný film a na tohle jsme se velmi těšili. Každopádně je to vydařená, chvílemí zábavná, chvílemi napínavá a svižná jednohubka podobná Orlovým právům, které se nám taktéž líbily. A navíc Julia vždy všechno o kousek zdvihne :) 70%

Big Lebowski (1998)

Absolutně výborně Coenovsky vypracovaná krimi - komedie, kterou ovládá Jeff Bridges, který perfektně zahrál milovníka bowlingu, Bílého medvěda, trávy a svého koberce, který mu někdo očividně pomočil a jeho kámoš Walter se svou zbraní, židovským šábesem a konečným rozprášením ve výborném podání Johna Goodmana a když se k tomu připojí dítěchtivá š****** (Julianne Moore) společně s neustále ptajícím se Theodorem (Steve Buscemi), tak vznikne nezapomenutelná řež, u které jsme podobně jako Vypravěč (Sam Elliott) chytali záchvaty smíchu, ale nejen chvílema :)! 90%

Pearl Harbor (2001)

Velkolepý válečný velkofilm. Michael Bay si zase liboval v akci - tedy především letadlové bitvy, ale kupodivu velmi dobře zvládl i romantickou i dojemnou notu. Obsazení je vpohodě, nicméně Kate Beckinsale je výjimečně krásná a přesně ve stylu 40. let. A teď k americkému patriotismu, kterého si určitě všichni všimli. Američani dostali na frak v Pearl Harboru od Japončíků, ale takhle to nesměl Bay nechat. Ještě konečný proslov - být Američany, asi bychom brečeli. Ale chápeme to. Vždyť o Američanech je všeobecně známo, že jsou extrémně hrdí na svou vlast. A my jsme hrdí na Mikea, že natočil zase něco pořádného! 70% ...Kdybychom zde nenapsali o výborném soundtracku Hanse Zimmera, tak by to bylo kruté opomnění!