Vetřelci na Měsíci (2014) (TV film)

Typicky podmanivý a vnucující se dokument o velkém spiknutí. Některé momenty byly až blbostmi, některé nedávaly moc smysl (např. prověřování odborníkem přes úpravy fotografií něčeho, co není až tak diskutabilní vs. neprověřování něčeho, co by to rozhodně potřebovalo). Co je ale velkým plusem - v dokumentu byli i někteří z osobností historie. To tomu dává na váze. A v neposlední řadě pak smršť skutečně velice zajímavých fotografií a záběrů. Nejsem ovlivnitelný člověk typickým neustálým opakováním, což je hlavní strategie tohoto dokumentu, ale vzhledem k faktům a výpovědím musím uznat, že by na tom něco mohlo být.

Smolař (1965)

Geniální komedie, kde Louis a Bourvil září od prvního momentu do posledního. Obzvlášť například scénka s nabouraným autem a hláškou "to je úplně normální nehoda" je k popukání. Film obsahuje i vtípky a gegy, které by Vás ani v životě nenapadly ("ale pozor, to je můj klobouk"). Jen teda Louis jako pašerák...to jsem nečekal.

Víc než zločin (2014)

Stále se zlepšující John Cusack nemohl sám o sobě zachránit jinak velmi tuctový film, který se vlekl až neuvěřitelně pomalým tempem. Ale John zkrátka umí a velmi by si zasloužil nějakou pořádnou blockbusterovou roli. Film sám o sobě upozorňuje na velké neštěstí současné doby, se kterým se nic moc nedělá. A to by si rozhodně zasloužilo lepší zpracování. Alan White ale bohužel opět ukázal jen svůj standard. 40 %

Pod zemí (2014)

Čekal jsem to horší ... kecám, nic jsem od toho nečekal. A možná to bylo ku prospěchu, protože nakonec jsem byl vcelku příjemně překvapen. Herecké výkony byly tak napůl - někdo velmi dobře, někdo průměrně, někdo k smíchu. Živá kamera se brutálně nepovedla v první polovině filmu, pak to naopak bylo až neuvěřitelně moc přirozené. Celý příběh byl postaven na zvláštním začátku, který mi tam nakonec moc nezapadal, ale možná jsem jen nedával pozor. Nakonec celý film však dával smysl a byl napínavý. Škoda jen toho závěru, ale to vlastně také špatné nebylo. Rozhodně to patří k lepším letošním hororům. 80 %

Ten, co tě sleduje (2014)

Tak hrozně moc neoriginální nápad, na kterém si Nacho Vigalondo vylámal zuby. Frodo Pytlík by měl zůstat Frodo Pytlíkem, ale snahu mu upřít nemohu. Vlastně jestli něco na tomto filmu bylo dobré, tak jeho mírně nadprůměrný výkon, který byl ovšem naprosto pokažený tím velmi nepovedeným twistem v závěru. Ostatní herci ovšem byli k smíchu a pláči zároveň. Ale ani se nedá mluvit o tom, že by to byla škoda, jak moc to bylo zabité. Právě naopak - jen to dokreslilo to, že vůbec neměla padnout první klapka. Ale z nějakého zvláštně posunutého pohledu to nakonec celé bylo s přivřením všech očí jakž takž koukatelné. 35 %

Inner Demons (2014)

Poselství z filmu: "Nelečte drogově závislé, jinak vyleze démon a pozabíjí Vás". A do toho všeho ještě ta forma reality show... Myslím, že celkové zpracování nebylo vůbec špatné, Seth Grossman se docela vytáhl, možná má tento mladý režisér potenciál, ale potřebuje nutně mnohem lepší námět a scénář.

V oku tornáda (2014)

Méme vcelku průměrnému hodnocení asi přidává fakt, že všechny ty "prokecané" a nudné scény jsem vesele přetočil a film jsem z původních 90 minut zkrátil asi jen na 45. Takže zůstala jen pořádná akce a skvělé (opravdu nadprůměrně dobré) efekty. Pkud bych to šak musel sledovat např. v kině celé, asi bych (za prvé usnul a za druhé) se rozmýšlel, zda jednu, nebo dvě hvězdy. Zklamalo mě herecké obsazení, které bylo vážně nepovedené. Když už nešetřili na efektech, tak neměli šetřit ani zde. Takto to skoro vypadá, jen jakoby Asylum dostalo lepší rozpočet. 55 %

Forever (2014) (seriál)

Prostě takový normální krimi seriál s jedním drobným rozdílem - že hlavní hrdina je nesmrtelný. Co je ale velkým plusem, to je výběr nesmírně dobrého hereckého obsazení. Zejména pak Henryho, který vypadá, jako by se přesně pro tuto roli narodil. Rozhodně je jeho postava uvěřitelná. A Judd Hirsch mu mocně asistuje. Jen tak dál. Za mě asi zatím nejmilejší překvapení seriálové sezóny 2014/2015. 85 %

Extraterrestrial (2014)

Opět toto téma? To je vážně už děsně ohrané. Ale zpracování zde patří k jednomu z nejlepších. A rozhodně nešetřili efekty, což je velké, monstr plus. I výběr postav byl vcelku slušně postavený. Rozhodně to mělo něco do sebe a v té přehlídce zhovadilých hororů posledních let toto je možná hned druhý nejlepší (hned po Cabin in the Woods). 80 %

The Canal (2014)

Toto ušlo. Mělo to napětí a vcelku i zajímavou pointu, která tam sice visela ve vzduchu celou tu dobu, ale definitivní rozkrytí dal až závěr. Vývoj byl místy nečekaný, jindy zase až moc předvídatelný. Ale celkově to je jeden z nejlepších hororů poslední doby. 65 %