Hangar 10 (2014) odpad!

Neskutečně slabé. Ve zkratce: prvních 10 minut čekáte, co z toho bude. Dalších 10 minut se z očekávání a napětí stává nudění. Dalších 50 minut se neskutečně nudíte. Pak 10 minut rozmýšlíte, zda to vypnout a jít dělat něco smysluplnějšího. No a závěrečných 6 minut si říkáte, že kdyby takto (jako ten závěr) vypadal celý film, možná byste nějakou tu hvězdu utrousili. Poslední minuta pak je křeč, kdy si vyčítáte, že jste to nevypnuli hned v úvodu. Zkrátka to není dobrý film. 5 % (alespoň za těch pár dobrých triků v závěru)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Od začátku do konce vlastně jen pořádná bitva, nic jiného. Už to pak nudilo. Hlavně velké hordy proti menším, které pak narostly,. jenže i ty druhé měly posily atd., pořád dokola. To, že někdo někoho probodl, se kolikrát ani moc neřešilo a jelo se vesele dál, u jiných probodnutí zase bylo ihned konečné. Zkrátka - zbytečně přehnané. A celkově mi to zkrátka moc nesedlo. Celý ten film měla být jen konečná půlhodinka jiného filmu. Jak jsem četl v jiném komentáři, že před 13 lety by to byla pecka, tak ten dotyčný má pravdu. Jenže dnes není "před 13 lety", a tak se tomu měl film přizpůsobit. Co se musí nechat, to jsou ty efekty, kterými se rozhodně nešetřilo. 35 %

Mr. Bean (1990) (seriál)

Snad ani nejde hodnotit jinak, než plným počtem. Klasika. Na toto se dá dívat stále dokola a stále je to vtipné. Což je vlastně neuvěřitelné. 100 %

Arrow (2012) (seriál)

Počkal jsem si s hodnocením až ke konci druhé série. To proto, že seriál je poměrně velký hit, ale z mého pohledu to taková bomba zkrátka nebyla. Raději jsem tak čekal, jestli toto náhodou nemá rozjezd jako SG:U nebo The Event a podobné, které začaly prapodivně, ale nakonec se z nich staly pecky, na které se nedá zapomenout. Doufal jsem a doufal...a doufal...pořád doufal..a naštěstí se to vyplatilo. Druhá polovina druhé série nabrala fantastické obrátky. Začátek třetí to opět drobně přibrzdil a dal prostor nepříliš povedeným postavám, ale už u toho zůstanu a budu doufat, že se to zase rozjede. Protože Arrow je zkrátka dobrý seriál. Zatím mi moc nesedl bratrský seriál Flash, ale třeba to také půjde. Zatím 85 %

Tři bratři (2014)

Nemám rád český (mnohdy zoufalý pokus o) film. Nemám rád české (naprosto prkenné) herce. Nemám rád příběhy českých (rádoby světových) scénáristů. A nemám moc rád vlastně ani pohádky. Takže jeden by se asi chtěl zeptat - proč dávám tři hvězdy? Ono totiž nějakým záhadným způsobem, který si sám neumím vysvětlit, to všechno, co je v českém filmu špatně, tady fungovalo a nakonec to nebyla nikterak mizerná podívaná. Naopak to bylo překvapivě průměrně dobré. První část filmu mohla být lepší, snaha o zkrácení příběhu tak vybublala v naprosto prazvláštní zakončení bez hlubšího promyšlení, a tak ten ňouma k princezně přišel úplně zadarmo. Druhá část byla o něco lepší, obzvlášť mě překvapilo textové propracování zpěvů (ač nemám rád jakékoliv muzikály, to jsem zapomněl na úvod). Škoda, že to tam Svěrák tak rozbíjel tím "vypravováním". No a třetí část, ta moc povedená nebyla, ač obsahovala nejvtipnější úryvky v celém filmu. Celkem čistých 50 %

Labyrint: Útěk (2014)

škoda těch metrosexuálních herců, kteří to docela kazili. Škoda, že se Ball bál tam dát dospělé herce. Jinak dám ruku do ohně za to, že by to mělo kolem 85 % celkově. No a pak ten závěr, který až tak moc nedával smysl, ale jelikož jsou v plánu pokračování, tak se to jistě dozvíme, k čemu to vlastně bylo. A jestli ne, tak tento film kandiduje na nejprapodivnější a nejodfláknutější pointu v historii filmu. Budu raději optimistou. A pro teď 80 %

Exists (2014)

Aby těch nohou nebylo málo, tak by se to dalo shrnout jako "Found Footage o Bigfootovi, který jako horor neobstál a kolegům sahá tak po kolena". No, možná o něco výše, přecijen těch velmi nepovedených je poměrně dost. To však nic nemění na tom, že tento sub-žánr je již naprosto nudný. A to proto, že se to snaží natáčet pomalu každé pako, které dostalo od rodičů kameru. Tento film sám o sobě nenabídl nic nového, ani nebyl strašidelný, ale zpracování jakž takž ušlo. 35 %

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Jednička dobrá, dvojka skvělá a trojka je prostě pokračování. Ale špatné pokračování. Vlastně tento díl neměl moc z těch dobrých věcí z předchozích dvou. Dvě hvězdy je možná až zbytečně moc málo, ale je to zkrátka série. A ve srovnání nyní Rambova partička pokulhává. I když velkým plusem byli Demolition Man a Indiana Jones. Oproti tomu Mad Max, nebo chcete-li Statečné Srdce, docela propadl a vyloženě mě nebavil. A rozhodně by neuškodilo ani víc T-800. No, tak jen doufejme, že čtyřka nabídne lepší scénář i lepší režii. 40 %

Úsvit planety opic (2014)

Rise of the Planet of the Apes vypadalo před třemi lety jako zjevení. Přineslo nový vítr do mrtvé série a ukázalo, že i zde může být umístěna kapka humoru, aniž by to nabourávalo napětí. A tak jsem myslel, že tato započatá nová trilogie má svůj vrchol s prvním dílem za sebou. Leč teď je tu Dawn of the Planet of the Apes a přišlo mi to ještě lepší. Výtku mám v tom, že ta živoucí špetka humoru se zde zcela vytratila a byla nahrazena osmdesátkovým surovým pojetím o člověku jakožto tvoru více tváří - dobré a špatné. Což nakonec přebrala i ta sebranka opic. To je vada na kráse, proč si to nezaslouží plný počet. Závěrem snad jen dodat - za dva roky hurá na Planetu Opic. 85 %

Strážci Galaxie (2014)

Skvělá sebranka nesourodých a vlastně vesměs záporných postav ve sci-fi akční (svým způsobem) parodii na sci-fi filmy z osmdesátých let. A možná i protiváha návratu Star Wars. Ale nebylo těch 80's v tom filmu moc? Bylo, dělalo to až moc parodickou atmosféru, přitom to mělo o dost vážnější podtext. Možná o něco více DC než Marvel by neuškodilo (DC je vážný typ komixovek, Marvel pak humornější forma). Osobně jsem hodně zvědavý, jak skrze Inhumans toto spojí do světa Avengers...ale hodně už asi napovídají ve druhé sezóně stále kvalitativně velmi stoupající Agents of S.H.I.E.L.D.. 85 %