Ztraceni (2004) (seriál)

Naprostá legenda, u které mi to nedalo a po pár letech jsem začal koukat znovu. Opravdu bych si hodně přál, aby se seriál obnovil, restartoval, spin-offoval... Prostě cokoliv. Když už se v letošní seriálové sezóně vracejí Heroes (Reborn), pak Poztrácení mi přijdou jako mnohem lepší nápad :-) Vždyť i Homer Simpson se na to po letech koukal, takže je vidět, že se na ten skvělý ostrov nezapomíná.

Národ Z (2014) (seriál)

Nerad srovnávám, ale jelikož sami tvůrci se srovnávají s legendárním a skvělým The Walking Dead, tak tedy budiž. Je to asi tak o 15 258 % horší. Ptákovina, slátanina, naprosto příšerný výběr herců a debilní příběh (miliardkrát ohraný). A vlastně se to ani moc srovnávat s TWD nedá, protože tvůrci asi nepochopili, že počin televize AMC je o něčem jiném, než o samotných zombies - jedná se o typické Kingovské umístění skupiny lidí do určité, bezvýchodné a svízelné situace, abychom pak sledovali změny chování, vývoj a jejich skutečnou tvář. Samotní zombies jsou pouze třešničkou na dortu. A právě proto je TWD tak veleúspěšný. Oproti tomu Z Nation právě tohle všechno vypouští a dává nám jen porci těch zombies. A právě proto nemůže (navíc v tak velkolepé konkurenci) uspět. Zatím je jen po pilotu, tak ještě jeden, dva díly tomu šanci dám, ale TWD je TWD :-)

Na hraně zítřka (2014)

Jeden z top filmů posledních let. A o to víc top, že se konečně jedná o sci-fi s pořádným příběhem, napětím a (jako vždy) skvělým Tomem, kterého naprosto dokonale doplnila Emily Blunt. A Bill Paxton tomu dodal správný říz. Za mě naprostá spokojenost a dávám plných 100 %. Takto skvěle zkombinovat sci-fi, spoustu humoru a pořádné napětí, to je umění. A Doug Liman to, jak se zdá, plně ovládá.

Transformers: Zánik (2014)

Vím, že to byla hrozná, zbytečně dlouhá slátanina. Vím, že se mi to moc nelíbilo. Ale stejně tak vím, že se na další díl budu zase koukat. Jestli ale takhle chtějí filmaři vydělávat peníze, pak je něco špatně. Je mi líto dávat jen jednu hvězdu, protože Marky Mark zahrál výtečně. On sám o sobě by si zasloužil možná i čtyřhvězdu. Ale třeba taková Nicola Peltz, ikdyž je hodně hot, je vyloženě špatná herečka (snad se zlepší). A Dinoboti na závěr? Na jednu stranu fajn, že je tam konečně dali, na druhou stranu to z toho maglajzu udělalo ještě větší maglajz...

Need for Speed (2014) odpad!

Naprosto nesympatický Aaron Paul v roli, která mu vůbec, ale opravdu Vůbec nesedla. Ta jeho hra na drsňáka byla přímo bolestivá. To celé doprovázeno naprosto bezduchým dějem bez jakéhokoliv napětí. A tvůrci úplně zapomněli, že se sem tam do filmu dává i nějaký ten humor. No, volně přeloženo - větší nudu jsem už hooodně dlouho nezažil. A že hlavními hrdiny jsou kryplové, co jezdí na silnicích jak pomatení, vůbec jim nevadí, že lidé kvůli nim umírají (až na jejich spolukriminálníka), to je tedy vážně skvělý vzor.

Jedna za všechny (2014)

Děj sám o sobě je tak na dvě hvězdy. Ale další hvězdu musím přidat za obsazení vždy a stále skvělé Cameron Diaz a za jednoho z nejlepších postav z GoT, dánského Nikolaje Coster-Waldaua. Některé scénky byly přehnané, jiné byly jakoby nedodělané, ale na druhou stranu se nezapře jistá hravost a hlavně někam směřující vývoj, což v posledních letech komediím vcelku chybí. Jestli chcete příjemné, oddechové nedělní odpoledne, je tohle asi to pravé.

Dovolená za trest (2014)

Po nějaké době konečně opravdu zdařilá komedie. Zápletka? Nic moc, ohraná... Ale zpracování? Super! I když existovaly celkem obavy z jeho hereckého umu a možná i z hereckého úpadku (vzhledem k posledním rolím), Adam Sandler předvedl zběsilou jízdu (a nejen na tom pštrosu) a vážně to byla sranda.

Sabotáž (2014)

Dobrý příběh, skvělý výběr herců, dobrý režisér. Tak co se sakra stalo, že za tohoto rozpoložení sil vznikl tak nudný, předvídatelný a bezduchý film? To vážně nepochopíš... Rozhodně má David Ayer na víc. Arnie "Černýčernoch" nezklamal, Sam Worthington se ukázal v zajímavé roli a Josh Holloway si odvedl své, i když rozhodně mu mělo být dáno mnohem více prostoru. Taková škoda, že se to tak hrozně nepovedlo...že by za tím byl Skip Woods, který už podobně pomrvil nejednu věc?

Proxy (2013)

Strašně rozvláčné, roztahané... Velká škoda, protože jinak to mohla být docela slušná a drsná psychojízda. Ty náznaky tam byly. Navíc to nebylo tak jasně předvídatelné, ale ta roztahanost... Příště prosím lépe a svižněji.

Jízda do pekel 3 (2014)

Špatně zvolení herci kazí docela slušně napínavou jízdu. Rukopis J.J. Abramse v pozadí je vcelku znát. Určitě to stojí za zkouknutí, ale hitparádu od toho nečekejte :-)