Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krimi
  • Drama
  • Horor
  • Komedie
  • Thriller

Recenze (128)

plakát

31. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2023 (2024) (pořad) 

Celý večer se mi relativně líbil. Zaujala mě úvodní sekvence. Myslím si, že Marek Eben jako moderátor odvedl výbornou práci. Co se týče výsledků, byl jsem docela překvapený, že dominoval seriál Volha, a to obzvlášť v hereckých kategoriích. Tak nějak jsem předpokládal, že vyhraje Karel Roden, tak jako tomu bylo na cenách České filmové kritiky. Stejně tak jsem byl nejdříve trošku zklamaný, že hlavní herečku nevyhrála Regina Rázlová. Ale i Simona Peková byla úžasná, nakonec jsem byl za její výhru moc rád, protože za svůj projev by si zasloužila dalšího lva. Velmi mile mě překvapilo ocenění pro Milenu Steinmasslovou. Radost mi udělala i Agnieszka Holland a její projev. Nyní spíše k těm negativům - Daria Kashcheeva. Daria je určitě velkým tvůrcem v oblasti animovaného filmu a jsem moc rád, že nás, jako Českou republiku, reprezentuje i ve světě, ale tentokrát se trošku sekla. Naprosto chápu obsah jejího projevu, ale absolutně nevidím důvod, proč o tom mluvila tři a půl minuty, takže si myslím, že ukončení jejího projevu bylo namístě. A věřím, že to určitě bylo kvůli času. Peter Bebjak taky trošku ujel (myslím, že to při této příležitosti nebylo úplně vhodné), ale na rozdíl od Dariy to zvládnul ve třech větách. A pak zásadní otázka, kterou si pokládám pořád dokola a nezvládám přijít na její odpověď - V čem byli Bratři nejlepší film? Neměli nejlepší herecké výkony, neměli nejlepší režii, ani scénář, ani hudbu, zvuk, kameru, kostýmy, masky, střih, scénografii, vůbec nic. Tak co na nich tedy bylo nejlepší?

plakát

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Snatched (2009) (epizoda) 

Tento díl měl hezké téma, ale už jsme ho tu měli dříve a dříve bylo toto téma určitě o dost lépe zpracované. Toto bylo na můj vkus nudné. Tentokrát ne, že by byl utahaný děj, ten plynul docela rychle, ale nebavily mě postavy, přišly mi nezajímavé a nudné. Ale ve výsledku jsem relativně spokojený, takže slabší 4 hvězdičky.

plakát

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Stranger (2009) (epizoda) 

Moc zajímavé téma inspirováno skutečností. Postavy byly sympatické, herecké výkony mě bavily. Zaujala mě Kate Baldwin. Děj plynul rychle, obsahoval zajímavé zvraty a díl nebyl vyplňován vatou. Takhle by to mělo vypadat.