Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Drama
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Animovaný

Poslední recenze (1 006)

plakát

Titan (2021) 

Divný film. Myslím si, že vím, co chtěl sdělit (nebudu spoilerovat), ale pokud to je vážně to, co si myslím, tak žádná sláva, viděl jsem i lepší zpracování na dané téma. Abych tak pravdu řekl, tak ani nevím moc co dodat. Nějak mě to neoslovilo, divnost mi tu přišla nadbytečná, stopáž nepřiměřená a místy mě film docela nudil. Nějaká ta větší brutalita tu byla, to samozřejmě, třeba ta vcelku nepříjemná scéna s nosem, ale tím to tak haslo. Vyhodnocení: Snad milovníci aut ocení Titan víc?

plakát

Euforie - Série 1 (2019) (série) 

Nikdy jsem neviděl seriál, který by byl po řemeslné a technické stránce takhle dokonalý. Ta kamera, střih, barvy, hudba, výprava - to je něco naprosto jiného od všech těch teen seriálů, co tu doposud byly. Když k tomu přidáte tu sexuální odvážnost, která se tu na vás valí ze všech stran, a pak samozřejmě i ty postavy, tak je to mazec. Každá z postav je zajímavá, každá má co nabídnout, má svůj originální charakter, člověk snadno dokáže s většinou sympatizovat a během prvních pár dílů si i určí svého oblíbence. Za mě to byla Rue, za bráchu Maddie. Tempo seriálu je po 3/4 naprosto neuvěřitelné, a až mě i zaráželo, s čím vším dokáže Euforie přijít. No jenže tady s tím bohužel přichází jediná a zároveň největší záporná stránka Euforie. To tempo poté opadne a zbytek se už tak nějak vleče. Především mám na mysli poslední dva dodatkové díly, které nemají absolutně co nabídnout a jen shrnují a opakují, co již bylo řečeno nebo naznačeno napříč předchozími díly. Takže za mě naprostá zbytečnost, která mi srazila pětihvězdičkový dojem na 4⭐. Jinak ale samozřejmě převažují silně pozitivní dojmy a už se těším na další sérii. Vyhodnocení: Lol, Euforii jsem si vybral jako seriál k napsání recenze na CAE zkouškách nanečisto😂

plakát

Madam Web (2024) 

Koukl jsem se pro cringe a svoje choutky jsem jakžtakž uspokojil. Bylo to špatný. Místy nechtěně vtipný. Ale srandy mohlo být rozhodně víc. Pak se stalo, že mi před očima poskakovala pouhá blbost, u které jsem se ani nepousmál. Vyhodnocení: Proč tam hraje tolik známých herců? A jak to, že jsou ze Sydney Sweeney a Dakoty Johnson takový herecký polena? To tak bylo vždycky?

Poslední hodnocení (1 667)

První znamení: Přichází satan! (2024)

15.04.2024

Volný pád (1993)

14.04.2024

Ať vejde ten pravý (2008)

06.04.2024

#annaismissing (2023)

05.04.2024

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

02.04.2024

Madam Web (2024)

30.03.2024

Hidden (2015)

29.03.2024

Titan (2021)

27.03.2024

Euforie - Série 1 (2019) (série) (S01)

27.03.2024

Reklama

Poslední deníček (28)

27. ročník MFDF Ji.hlava

Letošní ročník se nesl ve znamení opaků - na co jsme se s bráchou těšili, to nás nenadchlo, někdy až zklamalo. Naopak dokumenty, od kterých jsme měli nulová očekávání a brali je jako výplň v programu, nás vřele překvapily. 

Já:

Podruhé návštěvníkem a opět skvělé prostředí, milí lidé, kde se cítíte mezi svými (párkrát jsem se i s radostí zapojil do diskuze :))a hezká atmosféra, kterou jsem zatím na žádné jiné akci nezažil. Opět bylo na mě a bráchovi lovit jídlo, kde se dalo, takže hladovka sem tam proběhla a co se týče spánku, ten byl téměř minimální. Není se čemu divit, když jsme třeba denně zhlédli 6 dokumentů, z nichž každý trvá hodinu a půl. Proto jsme množství na poslední dva dny zredukovali a zanechali si zbytek snímků na Ji.hlavu online. To bude taktéž vykřičníkem do dalšího ročníku, abych nelítal ze sálu do sálu a někdy si dopřál více spánku. Fascinace (blok experimentálních dokumentů) jsem tentokrát tolik nenavštěvoval a připouštím, že to byla možná chyba, protože jeden jediný blok, který jsme navštívil, se řadil mezi to nejlepší, co jsem měl možnost vidět. Oproti tomu můj milovaný FAMU blok tolik nezabodoval. Letos o trochu slabší než minule, přesto nadmíru užité podzimní prázdniny.

Mé 3 topy:

Scalespace - Petr Salaba

Sedm zim v Teheránu - Steffi Niederzoll

100 ročních období - Giovanni Bucchieri

Moje nejoblíbenější vzpomínka:

Zapojení do diskuze u Olympijského mezičasu, kdy jsem vystoupil ze své komfortní zóny, převzal mikrofon a přidal dotaz. Přestože je to taková maličkost, mám z toho radost, a to i z dokumentu samotného, který mě donutil víc přemýšlet o dopadech Olympijských her.

27. ročník MFDF Ji.hlava