• Krátkometrážní

Knihy smrti (2020)

Nejlepší je první povídka, která byla na lepší 2* a nejhorší byla druhá povídka horší 1*. Bohužel, i když se zdálo, že povídka skončila, měla ještě pokračování, které to zhoršilo. 1. POVÍDKA: Ze začátku se zdá, že povídka bude o tom, že ji někdo pronásleduje, ale škoda, že to odběhne jinam. Průběh je v pohodě, ale když jí teče do bot, zdá se, že to skončí a bude to na ho*no. Naštěstí poté následuje část, která mi to docela dost zvedla, kde se hlavní postava chová chytře. ,,Údajný konec'' povídky by byl dobrej, ale bohužel pokračování skončí pro hlavní postavu ,,dobře'', ale tenhle druh rádoby zbláznění se, radosti a smíření se mi nelíbí. 2. POVÍDKA: Nelíbila se mi už od samého začátku. Pointa je vyvařená z vody a přijde mi to k tomu pokusnýmu křečkovi docela nefér a bylo mi ho docela líto, ale nechápu, že mu to nějak nevadilo. Další konec se šťastným šílenstvím, který mi vadí. 3. POVÍDKA: Hodně se mi líbí návaznosti a je to skvěle vymyšlené, ale smrt prvního z lupičů mi vadí. Ten druhý se kuchá rychle a docela silou na břicho, to není zrovna chytrý nápad. Škoda, že nedodaly scénu smrti druhého lupiče. Není to moc dobrý povídkový film. Utvrzuje mě to taky v tom, že se mi Hulu nelíbí :D. Nejvíce mi vadily celkově povídky a konce s tím, že se postavy zblázní (to mi vadilo možná nejvíc). VYHODNOCENÍ: BOOKS OF FART

Děs v prádelně (1995)

O malý kousíček lepší než Noční směna, ale stále příšerná úroveň. Nesnáším ty filmaře, kteří filmují povídky z knihy Noční směna, protože to nedokáží udělat vůbec přesně a prostě se držet jasně nadepsaného textu. Bože, když si tam přidají omáčku okolo, aby jim to naplnilo dostatečnou délku, tak to tak dělá každý, to je v pořádku (pokud, to tedy dává smyl), ale když i změní skoro vše okolo mandlu a HLAVNĚ konec, tak to se můžu zastřelit! Ze začátku to je docela přesné a první smrt je docela v pohodě, ale hrozně mě otravoval ten dědek, co měl něco s nohama. Ten je úplně zbytečnej a k tomu vymyšlenej. To mě tak neuvěřitelně iritovalo. Hlavní postava je totálně nepříjemná a jeho kámoš (nebo brácha? v knize je to kámoš, ale tady to snad působí, jak kdyby to byl jeho brácha) je ujetej do nadpřirozených věcí. V knížce se jen zmínil párkrát o tom, že by v tom mandlu mohl být démon, ale to, aby měl všude po stromech zavěšený nějaký křišťály, přeháněl to a zeptal se tak, že to působilo jak z komedie, jestli je panna, tak to mě dostalo. Takto je v podstatě udělanej tenhle film. Přehnali některý věci, který jsou v knížce. Už mě to s bráchou nebavilo, tak jsme to tak přeskakovali a další věc, která mi přišla na hlavu byla ta, jak ten dědek a jeho zaměstnankyně/dě*ka se snažili vhodit tu pannu do mandlu, už tam měla ruku, ale nic se nedělo, a když tam spadla hlavní postava, a ani tam nebyla, tak už po něm mandl hrozně šel. Konec úplně vymyšlenej. to mě tak nas*alo. Z panny se stane zlá panna se zhnuseným vzhledem. Nejen, že jí takovej vzhled zůstane navždy, ale i to, že je panna, jí zůstane navždy. To, že chce mandl 6 obětí je taky vymyšlený a kluk, co umrzl v lednici je do filmu špatně časově vhozenej. VYHODNOCENÍ: NIKDY JSEM NEČEKAL, ŽE TY ADAPTACE NA KNIHY STEPHENA KINGA BUDOU TAK STRAŠNÝ

Spree (2020)

Docela dost divnej film. Trailer vypadá jak totální odpad, ale tak špatné to nakonec nebylo. Párkrát jsem se i zasmál, ale škoda, že to nebylo vtipnější. Je to hodně přitažené za vlasy, takže chápu, co tím chtěli naznačit tvůrci, ale myšlenka je ke konci špatně vyfinišovaná a kazí film. Konec je absurdní a přehnanej. Plot twist na konci se mnou nehne, protože to není nějak strhující nebo překvapivé. Mýmu bráchovi se to líbilo víc. VYHODNOCENÍ: NE, DÍKY, RADŠI UBER

Zdravotník (2020)

Připomínalo mi to lehce film Gréta. Jen s o něco upraveným průběhem a to, že je na vozíčku. Nápad není moc originální, ale zaujal mě, protože je to sociopat na vozíku. Líbí se mi, že dobře vystihli jeho zlost vůči ostatním lidem, protože on je na vozíku a ostatní ne. Je to slušně provedený sociopat, jen mi vadí, tak jako u Gréty únos oběti. Od té doby se to začíná s*át. Zde je ta část moc zdlouhavá, nezajímavá a to, že je ona na vozíčku, mi přijde docela na hlavu a přitažené za vlasy. Její revenge se mi líbila, bohužel nepůsobila tak dobře, protože jsem musel přečkat tu zdlouhavou část. Konec je sra*ka a nepobírám to. VYHODNOCENÍ: BRÁCHA: UŽ NIC NEPIŠ, TEĎ UŽ JDI SPINKAT

Krvavé písky (2016)

O filmu jsem nic nevěděl, takže jsem čekal typickou písečnou poušť, ale byla tu spíš pustina, kdybych to měl nějak nazvat. Začáteční pohled na město vypadá dost slibně a zdá se, že to tak špatné asi nebude, ale pak vidíme dvě hlavní postavy jedoucí v autě. Působí strašlivým dojmem a myslel jsem si, že pokud to tak půjde dál, tak to bude hrůza, ale postupem filmu se stane hlavní hrdinka sympatickou. Já vím, že je opravdu nemožné přehlížet ty nelogičnosti, kterých tu je plno. Ani nemůžu říct, zkušte to, protože některý z nich je nemožné překousnout, ale tak to prostě ve filmu je. Vzhled zombíka je podle mě dobrej a v pohodě. Nemyslím si, že je film nudné ploužení se poušti se zombíkem za zadkem. Pořád se něco děje, tempo je dobré, je tu i několik vtipných okamžiků, ale i dramatických a jeden mrazivý, který dost pozvedl úroveň. Film se mi začal o něco více líbit od doby, kdy odešla z domu, který objevila. Konec je z části nelogickej, ale myšlenka se mi líbí. Horor to není a ani tolik dramatické to také není, jak jsem očekával, ale myslím, že to je v pohodě. Moc se mi líbí český překlad (to nemyslím ironicky). VYHODNOCENÍ: ZOMBÍK JE ZJEVNĚ PROTI DROGÁM

Kill Bill (2003)

U babičky jsem viděl asi 1/2 filmu Kill Bill 2, ale moc mě to nenadchlo (sice tam bylo pár supr scén, ale i tak). Tak jsem se rozhodl, že někdy, až budu nemocný, se podívám na jedničku sám. Bohužel je momentálně koronavirus a bylo by divný, kdyby brácha přišel do školy a já byl doma s horečkou, tak byl nakonec doma taky a koukal se se mnou. Úvodní scéna bomba, první kill mě úplně odrovnal a celkově dění v nemocnici takové fajn srandovní sledování. Bohužel tohle byla jen první polovina filmu, která se odehrávala v USA. Druhá polovina byla už o dost horší. Odehrávala se v Japonsku a mluvilo se tam převážně japonsky a to je asi to, proč se mi tolik Kill Bill nelíbil. ,,Boss fight" na konci je opravdu boží. Začne to páradní amputací ruky, pokračuje přes hordy usekaných těl, až to nakonec skončí fightem v zimní zahradě. Jsem velmi rád, že nakonec Sofii Uma Thurman ušetřila. Musím jinak celkově pochválit hudební doprovod, části filmu v černobílém filtru, akční scény a sekání končetin, originální smrti a drsňáckou Umu Thurman v jejím cool oblečku. Škoda jen, že se film neodehrával celý v USA, to bych dal pak asi vyšší hodnocení, líbí se mi to prostředí USA prostě víc. VYHODNOCENÍ: A TEĎ MĚ OMLUV, MUSÍM NICOLE UDĚLAT SVAČINU

Noční směna (1990)

Povídku jsem četl a byla podprůměrná, ale jako nápad na film by byla dobrá až na to, že se v ní střídalo několik dnů docela rychle za sebou, protože to byly šichty. Přesné je to jen v základu. Vše okolo je totálně vymyšlené, což bych nějak chápal, i když změnili průběh a postavy nejsou moc podobné a nasadili tu čerňocha a ženskou místo dvou postav, ale oni změnili i konec, který měl být podobný! Z celé povídky vzali jen lehký námět a vše změnili. Nechápu, proč tu dodávají úplné hovadiny, ale to, že někoho má kousnout krysa do boku a nebo že tu nejsou velké krysy! Celý film je koukatelný a na 2 hvězdy, ale koncem se to hodně zhoršilo. K tomu tak čekaný. Smrti jsou hloupý. VYHODNOCENÍ: VELKEJ NETOPÝR TU ANI NEJDE VIDĚT

Nespoutaný Django (2012) odpad!

Ségra mi film doporučila, že je to hrozná sranda a že je to hodně zaměřený na čerňochy, že se určitě zasmějeme. Vydržel jsem 45 minut, a pak to vypl kvůli žádným vtipům. Jediný, co stojí za zmínku je to, jak mluví pán se svou černou služkou o tom, jak se ke Djangovi má chovat. Nemám fakt rád filmy ze starý doby a dobový vtipy jakbysmet. Šíleně nadhodnocené kvůli vtipům na ,,vyšší úrovni'', hercům a Tarantinovi. VYHODNOCENÍ: TAK TO BYCH MĚL ZA SEBOU DALŠÍ ŠÍLENĚ NADHODNOCENÝ ÁČKOVÝ FILM NA ÚROVNI, KTEROU JÁ NEMŮŽU POCHOPIT

Asi to ukončím (2020)

Když jsem tenhle film zaregistroval, tak jsem si řekl, že to vypadá jako další artistická kravina, k tomu ta délka a že se na to dívat nebudu, ale po reviewu jedný americký youtuberky, kterou můj brácha sleduje, jsme se nakonec podívali. Podle mě je důležitý si o filmu víc zjistit (i klidně spoilery), protože jinak to nedodává takovou mírně zneklidňující atmosféru a budete si říkat, že to je divný a nedává to smysl. Má nejoblíbenější scéna je u zmrzliny, ale u rodičů je to taky dobrý. Bohužel nechápu, (chápu, protože to je podle knížky, ale to neřešte) proč všechno pohřbili a nechali za sebou a po návštěvě rodičů zbývá ještě dlouhá doba, která už je horší a konec mi vadí. Trailer se mi hodně líbí. Nedoporučuju se na to dívat, hlavně kvůli té délce, ale pokud jste četli knížku, tak samozřejmě ano, ale pokud se chcete i tak podívat, tak si o filmu něco zjistěte, ať máte lepší požitek. Ale je pravda, že film podle knížky by měl být dělaný pro každýho, ne jen pro ty, co četli knížku. Rating R nechápu. Nic hororového tu není a sexuální narážek tu je hodně málo taky. Když už tak rating 13, protože tu je nahej chlap. VYHODNOCENÍ: SÁL PLNEJ STARÝCH, HNSUNÝCH XICHTŮ | EDIT (14.3.2021): Po pár měsících od prvního zhlédnutí Asi to ukončím jsem si koupil knížku. Je lepší. Dal bych jí 7/10 (knížky hodnotím body, ne hvězdičkami). Dialogy byly celkově pestřejší, mluvilo se o více tématech a nesměřovaly výhradně k narážkám na konečný zvrat. Víc zde šel cítit vztah mezi hlavní postavou a jejím přítelem Jakem. Moc divných prvků tam na rozdíl od filmu není a zaměřuje se to spíš na drama, což se mi na jednu stranu líbí víc, ale na druhou stranu jsem rád viděl tu hafu divných prvků, když jsem film koukal podruhé. Ani návštěva u rodičů není v knížce udělaná tak vyhroceně nebo až tak divně. Konec je v knížce o dost lepší. Tam trochu dochází na tajuplnou a mrazivou atmosféru a je to mnohem lépe vysvětlené než tady ve filmu. Po přečtení knížky jsem se tedy ze zvědavosti koukl ještě podruhé na tenhle film, protože jsem to chtěl porovnat a navíc, jsem i prošel Redd.it stránky, kde se psalo o různých easter eggů nebo náznaků, kterých jsem si vůbec nevšiml. Na druhé koukání se mi film líbil více. Easter eggů je zde skutečně opravdová kupa!!! - v dialozích, chování nebo celkově vizuálně. Film si vymýšlí hodně jiných situací a dialogů, které v knížce vůbec nejsou, ale je to na stejné úrovni. Hodně oceňuju, že to udělali stejně dobře a napadli je různé situace, dialogy atd. Film mi i ubíhal rychleji a celkově jsem mu mnohem víc porozuměl než napoprvé. Konec jsem také pochopil, avšak stejně mi poslední dějové místo do filmu nepasuje. Zbytečná nahota. Dávám lepší 3*. Rád bych dal 4*, ale nedám je, protože by měl být film dělaný i pro ty, kteří knížku nečetli a konec se mohl víc podobat tomu knižnímu, protože tenhle je prostě moc složitý. Přesto strašně oceňuju knihu i film, protože jsou to podle mě ty nejgeniálnější věci, které jsem kdy četl a viděl. Nápad je opravdu originální a toto je jednoduše pořádný artový film s nějakým důležitým významem.

Krotitelé duchů (2016) odpad!

Originál jsem neviděl, ale tohle mě oslovilo, protože to vypadalo jako sra*koidní komedie se špatným hodnocením, které já mám nejraději a někdo mi to doporučil. Bohužel to je hodně nevtipné. S nulovým vtipem tu je profesorka a blondýna, ani Melissa McCarthy není vůbec vtipná. To mě vždy hodně zklame, když není Melissa zábavná. Efekty působí hrozně a ty mimo kameru jsou otravné a působí hrozně amatérsky. Kdyby to tam dali jednou, tak to ocením, ale po tolikátý mi to už hodně vadilo. Opravdu výjimečně se tu objevil vtip, který by mohl být dobrý, ale příšerně ho utnul(i)(y) nebo zkazil(i)(y). K tomu to je hrozně dlouhé. Vydržel jsem, myslím hodinu a nic zajímavého se nestalo. Kdyby to zkrátili, udělali by mnohem líp. Příběh o ničem a plno trapných a nebo žádných vtipů. VYHODNOCENÍ: KROTITELÉ VTIPŮ (NO, TAK TY JE TEDA HODNĚ ZKORTILY)