• Thriller

Outback (2019)

Super australská dráma. Najmä pre tých, ktorí uvažujú o zásnubách.

Já nebo nikdo (2018)

Myslím, že film dobre odzrkadľuje život zraneného dievčaťa, ktoré vlastná matka dala ešte ako malú k adopcii. Z jednej strany je dobré, že sa aspoň zachráni život dieťaťa, no z druhej strany vlastní biologickí rodičia mu veľmi chýbajú, čo sa neskôr odrazí v jeho správaní a na živote. I o tomto to je. Kiež by preto matky svoje deti s láskou prijali a od malička sa o ne starali.

Lupiči (2015)

Fajn krimi, ktorý hovorí o tragickom živote zlodejov. Je aj varovaním pre tých, ktorí by sa chceli zapliesť s krádežami a takto sa živiť.

Kde se touláš, Bernadetto (2019)

Síce vo filme vnímam idey hnutia New Age, globalizmu a multi-kulti, ktoré neuznávam, musím povedať, že ma tu upútala myšlienka, že nie všetci v rodine sú dokonalí a všetko na 100 percent zvládajú. Ale ide o to, ako v prípade matky Bernadety, nechať si pomôcť, keď je to treba a snažiť sa mať rád ostatných členov rodiny a dobre s nimi vychádzať. I o tomto to je.

Nebezpečné lži (2007) (TV film)

Túto drámu odporúčam pozrieť najmä mladým manželom, je o upevňovaní vzájomného, verného vzťahu medzi nimi.

Opuštění (2015) (TV film)

Dobrý film o chlapoch, čo sa stratili na mori. Je to tiež o budovaní vzájomných vzťahoch v ťažkých chvíľach, ale aj o odvahe prežiť a o viere v Boha. Akurát scéna s vešticou a hrubé nadávky sa mohli dráme vyhnúť, inak napínak celý čas.

Narušitel systému (2019)

Bolestný, ale žiaľ veľmi reálny film o problémovom dievčati, ktoré vlastná matka odmietla vychovávať a preto sa muselo pretĺkať cez rôzne výchovné zariadenia. Štyri hviezdy dávam za slová, ktoré povedala pracovníčka s deťmi matke hlavnej hrdinky: "Vy ste jej matka. A vaše chovanie má obrovský vplyv na vaše dieťa." Inak dej, réžia, kamera, scénar, sú podané zaujímavým spracovaným.

Když se slunci nedaří (1995) (seriál)

Až na malé výnimky sa mi tento český seriál z nemocničného prostredia páčil. Páčil sa mi hlavne ten tradičný, klasický štýl výchovy detí, láska rodičov k deťom a naopak, vzájomná pomoc v práci v i rodine, alebo obetavosť rodičov za záchranu svojich i cudzích detí, keď prišli problémy. Tieto hodnoty sa dnes už akosi vytrácajú a nepreferujú. Oceňujem aj solídne dobre zahratú rolu D. Havlovej, ako matky a lekárky.

18 dárků (2020)

Pekný film o vzťahoch medzi rodičmi, najmä medzi matkou, ktorá umiera na rakovinu a jej dcérou. Myslím, že je inšpiráciou aj pre dnešných mladých ľudí a mladé rodiny a tiež sa jasne stavia za život nenarodených detí. Musím priznať, že taliani ma týmto pro rodinným filmom milo prekvapili. Určite oči pri jeho pozeraní z mnohých scén nezostanú divákovi suché.

Dunaj – Evropská Amazonka (2012)

Nádherný dokument o Dunaji a jeho krásnej okolitej prírode.(okrem tých údajov o tzv. miliónoch rokov). Spolu so žalmistom hovorím: "Jeho je more, veď on ho stvoril, i pevnina, ktorú stvárnili jeho ruky. Poďte, klaňajme sa a na zem padnime, kľaknime na kolená pred Pánom, ktorý nás stvoril."(Ž 95, 5-6).