borsalino

Česko

Skype: borsalino_csfd

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 13.11.2017  19:22

No, zkoukl jsem to, protože jsem byl zvědavý na frantíky, jak budou válet. Dujardin až zase tolik prostoru nedostal a megalomanské drama v tomto pojetí asi není špatné, ale nijak zvlášť mě nebere.

• 13.11.2017  19:19

Trochu drsná komedie, ze které chvílemi mrazí a chvílemi jsem se musel smát nad její bizarností. Personifikovaná rakovina, která je vždycky a všude se svým Pánem, při jídle, v bazénu, na záchodě nebo při sexu, je z těch drsnějších úvah, které odlehčuje právě to, že v posteli jsou ve čtyřech. Závěr byl trochu jednodušší, rakovina bojící se krve byla trochu komická, ale jinak mě film opravdu dostal.

• 31.10.2017  19:10

Taková průměrná komedie s vtipnym námětem, ale nevyuzitym. Charismatický Dujardin film sice táhl, ale i tak jsem z filmu nic moc neměl.

• 29.10.2017  10:23

Mafie prorostlá ve všech složkách státu, včetně policie. Ta je tak stále o krok pozadu za organizací, která po první vraždě zahlazuje stopy dalšími vraždami. Docela slušný snímek.

• 29.10.2017  10:15
    Horace 62 (1962)

Chladná, dohodnutá msta podle nekompromisních pravidel, která se nezastaví, dokud někdo z druhé rodiny zůstane naživu. K tomu není, co dodat...

• 28.10.2017  11:57

Před shlédnutím tohoto filmu jsem si nedělal iluze o prorůstání politiky s byznysem, kdy často lidmi zvolení politici nehájí jejich zájmy, ale často zájmy developerů či jiných skupin. Druhou skupinou jsou sami developeři, kteří vstupují do politiky, aby mohli ještě více ovlivňovat rozhodování o výstavbě svých projektů. Francesco Rosi bez obalu ukázal toto svinstvo, včetně dalších zákulisních dohod, ale stále za libozvučných projevů, jak bude město rozkvétat a jak se všem lidem v něm bude lépe žít. Jenže jsou za tím stále jen prachy, které se čerpají z fondů a byty, které si běžní lidé dovolit nemohou. Je mi z filmu smutno, zvláště pak když je zřejmé, že tyto praktiky jsou u nás na běžném pořádku.

• 27.10.2017  08:16

Je vidět, jak se v čase posouvá hranice brutality. To, co bylo v sedmdesátých letech brutální, je dnes skoro normální. Ale k filmu - úplně mě nevtáhl do děje, obsahuje mnoho dějových zkratek a některé scény byly úplně toporné. Henry Silva tentokrát v roli policajta, což mě trochu překvapilo, ale vcelku příjemně. Z filmu kouká kritika policejního a soudního aparátu, kdy si v Itálii nedokázali poradit se zločinností. Druhá tvář filmu je jasně přímočará a dává filmu prudkost. Takže ve výsledku docela dobrý snímek, který stojí za shlédnutí.

• 3.10.2017  23:15
    Stalin (TV film) (2013)

Pár zajímavých záběrů, ale jinak dokola propírané téma. Mě by moc zajímalo, nač se v ruských archivech práší, jaké byly Stalinovy stíny, obavy a jak to bylo ve skutečnosti s Tuchačevským. To, že Rusové své tatíčky stále zbožňují, je pro středoevropana naprosto nepochopitelné, když se jeho oběti počítají v řádech miliónů.

• 3.10.2017  23:10
    Legenda Tour de France (TV pořad) (2004)

Natrefil jsem na dokument celkem náhodou, ale byl jsem celkem překvapený, jakými pionýrskými časy závod prošel, kdy cyklisti ovázáni galuskami a nacpáni amfetaminy, se škrabali do kopců na kolech, na kterých bychom v současnosti sotva v Polabí dojeli do místní samoobsluhy. Jak se mezi pionýry zamotaly peníze a ještě ke všemu politika, ztratil závod všechno kouzlo pionýrů a stal se výnosným byznysem. Závodníci si programově ničí zdraví a předčasně umírají, zatímco šéfové bohatých stájí si mohou dovolit kupovat další ještě nespotřebované koně. Vůbec nechápu, že se tomu ještě pořád říká sport.

• 29.8.2017  03:57
    Izraelská atomová bomba (TV film) (2012)

Jak už řekl Mark Twain - budeš-li někdy hledat pomocnou ruku, najdeš ji na konci svého ramene. Přesně v tomto duchu se chová stát Izrael. Celá druhá světová válka pro ně byla drahá a cenná zkušenost. Zapomíná se na to, že celý svět odmítal před válkou přijímat židy (kromě Velké Británie a Švédska), rovněž tak američani, kteří to hráli na uprchlické kvóty. Jenže ve skutečnosti se blížily volby a Roosevelt chtěl být zvolen prezidentem a dobře věděl o silných protižidovských náladách u američanů, takže židy hodil přes palubu. Připomeňme Witoldovu zprávu z podzimu roku 1940 a pravidelně z Osvětimi až do začátku roku 1943, kdy už běželo "průmyslové vraždění". Zprávy chodily londýnské vládě, potažmo spojencům a nikdo nic neudělal. Je potřeba si pojmenovat příčiny, abyste lépe pochopili důsledky. Komická figura byl ten reportér Hounam, který lovil senzaci, která žádnou senzací není. Která jaderná velmoc by takového povídálka obratem neuklidila? Kromě toho vynechal spoustu důležitých informací, a proto vypadá Mordechaj Vanunu jako oběť ošklivého Mosadu. Mordechaj Vanunu byl levicový aktivista, v osobním životě dosti neúspěšný, který stále hledal někoho nebo něco, kam by mohl patřit, s kým jít nebo na koho se pověsit. Ženské o něj nestály a on to velmi těžce nesl, což se dá pochopit. Už to, že si snad myslel, že zveřejní jedno z velkých tajemství Izraele a ten nad tím mávne rukou, je důkazem mdlého ducha. Stejně jako všechny tajné služby, tak i Mosad má celý tým, který se věnuje psychologii a hledá slabinu takového člověka. Takže Mordechajovi předhodili kočičku, kvůli které poztrácel poslední kousky rozumu, a přes Řím se vrátil zpět do Izraele, kde mu vyměřili 18 let, z toho 11 na samotce. Na tom není nic fantastického, jen to nechce poslouchat takové povrchní nýmandy jako je Hounam, ale zjistit si informace, zejména z knih Blacka a Morrise a dalších.

• 29.8.2017  03:23

Když film skončil, tak naskočily titulky, rozsvítilo se a šli jsme domů. Emoce dohromady žádné, ani dobré a ani špatné, prostě jsem v kině seděl a čekal a čekal a to "ono", na co jsem u Svěráků zvyklý, jednoduše nedorazilo. Zůstaly jen podivné fragmenty nějakých událostí a nyní s odstupem asi tří dnů už skoro nevím, na jakém filmu jsem byl a očem to bylo...

• 23.7.2017  14:14

Variace hry na pravdu v jednadvacátém století. Jenomže tento koncept je mnoha lety prověřený jako nefunkční. Nicméně jako konverzační komedie/drama to funguje moc dobře. V závěru jsem upřímně hned na poprvé nepochytil pointu, což byla trochu škoda, protože nápad je to opravdu dobrý. Navíc film byl takový civilní, jako by snad herci ani nehráli.

• 1.1.2017  19:56

Hodnocení zpravodajských akcí tajných služeb málokdy mívá jednoznačné vítěze a poražené a interpretace těchto akcí bývá ještě daleko spletitější, protože akci nějak vidí aktér, něco může/nesmí říci a jinak druhá strana, takže to chce brát dosti s rezervou. Nicméně dokument je natočen hodně věrohodně na základě mnohých skutečných událostí, včetně maléru v Lillehammeru. Na druhou stranu se mi ve střední Evropě podivně chápe metoda "oko za oko" a její dotažení do reálných vražd vytipovaných cílů, ať již měli s Mnichovem něco společného nebo šlo o cíle skutečně nebo potenciálně nebezpečné Izraeli. Jenomže Izrael bojuje o svou existenci od roku 1948 a jako malý stát musí reagovat v arabském světě jinak a předcházet i potenciálním hrozbám. K pochopení dokumentu je třeba našprtat dost informací z oblasti Středního východu ještě před 2sv.v., vliv Britů, Francouzů, Britského mandátu Palestina a jeho dělení, pět arabských válek a reálných dopadů, ale i obava SRN ze skupin typu Baader-Meinhofová, kteří s palestinci nakonec později jednali po únosu letadla Lufthansa, až po vznik jednotky GSG9. Je to sakramentsky složité.

• 1.10.2016  10:35
    Mordparta (TV seriál) (2016)

Tak jsem byl přemluven, že to je bomba a že to musím vidět. No, přátelé... když jsem ještě chodil do základní školy, tak jsem v sámošce naproti ukradl bonbóny, párkrát jsem taky zalhal, nepozdravil tlustou sousedku s fialovými vlasy a někdy použil i sprostá slova... Beru Mordpartu jako trest Boží za uskutečněné hříchy a jako kající se hříšník to vydržel až do závěrečných titulků prvního dílu. Další díly jsou mi dostatečnou výstrahou, abych se choval mravně, bohabojně, neklel a nebral jméno Boží nadarmo. Bič Boží...

• 1.10.2016  10:01

Režisér Graham by se měl dostat do filmových učebnic jako odstrašující případ, jak lze dokonale nevyužít potenciál dramatického příběhu, který se skutečně stal. Kromě naprostých nesmyslů (poznání pana E. podle vody po holení či identifikaci postavenou na výročí E. březnové svatby z jakýchsi důvodů odehrávající se v květnu) jsou navíc agenti Mosadu líčeni jako banda amatérů, kteří si na ulici povídají o dopadení E., hádají se, jeden týpek s foťákem E. život v podstatě zdokumentuje a ostatní agenti při práci vlastně vůbec nejsou vidět. Malou jiskřičkou je výkon Duvalla, jeho prostor byl však velmi omezený. A přitom příběh sám je silný až dost, od úplného počátku, kdy na E. upozornil Lothar Hermann úplně z jiných důvodů než kvůli vodě po holení, přes Fritze Bauera až k Isseru Harelovi, který celou akci řídil, včetně odletu do Tel Avivu vládním letadlem, které letělo do Argentiny na jejich dny nezávislosti, ale to je taky Harelova práce, to nebyla žádná náhoda. Chápu, že jde o film a ne dokumentaci událostí. Ale z tak dobrého tématu udělat tohle... Film je prostě mizerný.

• 21.8.2016  19:38
    Teorie tygra (2016)

Když odhlédnu od docela dobrých a vtipných hlášek zejména v úvodu, má film pro mě pár dobrých myšlenek na téma domestikace mužů a jejich neschopnost ještě včas takovému procesu čelit. Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová byly fakt drsný kočky :)

• 21.8.2016  19:32

Další lahůdka se svůdnou Charlotte Rampling v thrilleru s mnoha noirovými prvky, hutnou stísněnou atmosférou, permanentním deštěm, špínou, blátem, šerem, stíny a nepřehlednou zlověstnou situací. Když po dvou hodinách film gradoval, byl jsem do něj ponořený až po uši. Fantazie.

• 21.8.2016  19:26
    Maldonne (1968)

Tedy prvních půl hodiny se film rozehřívá, od začátku je sice zřejmá jedna linie příběhu, ale hned je taky zřejmé, že jde o úplně něco jiného. Nezaměstnaný hudebník Jacques Christens přijímá nabídku, aby za peníze sehrál roli navrátivšího ztraceného manžela, aby tak mohl dědit po movitém strýci. Pro zvýšení důvěryhodnosti se naučí některé zvyklosti, které opakuje tak často, že už je ani nepředstírá. Postupně však přichází na to, že žádný strýc neexistuje. Naopak se dostal ho hledáčku skupiny, hledající válečné zločince, protože tyto zvyklosti byly charakteristické pro důstojníka von Klause. Musím přiznat, že takový závěr jsem fakt nečekal a fakt to stálo za to.

• 21.8.2016  19:04
    Muž uvnitř (1990)

Mrazivý thriller o způsobu manipulace a ovlivňování smýšlení a chování lidí prostřednictvím masově vydávaných novin, které nejen že nepřinášejí objektivní informace, ale události a informace si sami vymýšlejí, tvoří a publikují. Cílem není informovat, ale využít jejich manipulativní potenciál pro politické ambice majitelů novin. Hodně dobré téma i dynamika příběhu, fakt jsem si film užil.

• 20.8.2016  22:01

Zelenkův počin jsem dost dobře nepochopil, úvodní papouškovská část brzy skončila a následuje něco, co mě vůbec nezajímalo. Manželka si začala číst a já podřimovat. Jsem rád, že to skončilo a mohl jsem to smazat. Takže asi tak.

• 16.8.2016  22:39

Zajímavý dokument publikovaný v období olympiády v Riu 2016. Téma je to zajímavé, zejména fakt, jak Hitler dokázal oblbnout svět, že hlavně za oceánem uvěřili, že nacismus je zřízení mírumilovných lidí. Jen záběr Ernesta Udeta, jak ve svém Curtis Hawku dělal leteckou akrobacii mi chyběl. Naopak by mi nechyběly amatérsky sehrané hrané sekvence, které nic neříkají, nic neobsahují a dokument pouze nesmyslně ředí.

• 14.8.2016  19:04

Zvláštně pojaté drama slepé pomsty, které vede do záhuby. Černobílé pojetí filmu velmi prospívá.

• 14.8.2016  19:02

Tak to mě teda G.M. Volonté opravdu dostal, bezcitný, bez skrupulí, bez svědomí. Píše co je potřeba pro politické cíle, bez ohledu na pravdu a že programově vyrobí zločince, přestože ví, že to tak není? Poslední záběr stoky je více než výmluvný... Fakt jsem si to užil.

• 14.8.2016  18:48

Mile sentimentální film s Florindou Bolkan. Film jsem si užil a Benátky taky (byl jsem tam letos na dovolené...).

• 27.4.2016  22:05

Hezky vyšinutý Volonté v hlavní roli kriminálky, střídající přímočarost příběhu se skutečnou předlohou.

• 17.4.2016  21:02
    Černý stín Vesuvu (TV seriál) (1987)

Přiznávám, že vzpomínky na tento seriál jsou silnější než seriál sám. Přesto si seriál udržuje velmi slušnou kvalitu a zejména čtvrtý díl, ve kterém dojde k vyústění, je slušně dramatický a napínavý.

• 17.4.2016  20:57

Čekal jsem od filmu více než jsem dostal - zápletka co vypadá jen jako epizoda je hlavní dějová linie. To se úplně nepovedlo.

• 11.4.2016  21:42

Nelítostné zákony sicilské mafie platí z obou stran vězeňských zdí. Šéfové mafie nechávají nahlédnout státního prokurátora do svých karet, a trochu tím poodhalí své záměry. Jenže jen do té doby, dokud je to potřeba. Mafie pak semele všechny, kteří sešli na zcestí nebo vědí více, než je mafiánům příjemné. Hodně temné drama ze špinavého a zkorumpovaného kriminálu kde platí úplně jiné zákony.

• 27.3.2016  10:43

Už popisek tohoto dokumentu "Portrét kontroverzního politika..." je zavádějící. Hácha nebyl kontroverzní a nebyl politik. To první z něj udělal komunstický výklad dějin, to druhé politici druhé republiky v čele s Beranem či Benešem, kteří apelovali na jeho smysl pro povinnost. Rudolf Beran sliboval, že se Hácha nedostane do situace, kdy by rozhodoval. Jenže Hácha šel od jednoho důležitému rozhodnutí ke druhému. Někdy neústupně, většinou však servilně komunikoval s Neurathem, Frankem či Hitlerem ve snaze získat pro český národ ústupky, propuštění studentů a udržení alespoň částečné autonomie. Bez jakékoli předchozí zkušenosti se potácel od jednoho děsivého okamžiku ke druhému, profesionální politici se za něj schovávali a Beneš, první který utekl jako malý spratek, zpoza kanálu říkal, jak se co má dělat a postupně od 15.3.1940 shazoval jeho autoritu, kritizoval z dálky trpké a vynucené Háchovy projevy oddanosti Třetí říši a po heydrichiádě ani nebyl schopen přiznat, že byl jedním z organizátorů tohoto činu. Byla to špinavost prvního řádu v mnoha místech podobná osudu Pétaina, kdy neschopní politici pro udržení své moci obětovali staré pány, aby je v příhodný okamžik označili za zrádce a postavili se na jejich místo. Śkoda, že se dokument věnuje příliš mnoho nepodstatným detailům.

• 27.3.2016  10:06

Případ Raoula Wallenberga je i po tomto dokumentu dost nejasný, většinou jde o různé náznaky, možné teorie co se s ním po odvlečení po skončení druhé světové války do Sovětského svazu stalo, a v závěru kdy už to vypadá, že se o jeho osudu přece jen něco dozvíme, když se dokumentaristi dostanou až do archivu, tak najednou všemu jakoby dojde dech, dokumentaristi se přestanou ptát na otázky, které se úplně samy hlásí o zodpovězení a místo toho je proneseno slušné množství úplně nesmyslných vět a tím to skončí. Jde určitě o jeden z nejucelenějších dokumentů na toto téma, ale myslím, že by to chtělo větší kvalitu.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24