O Maryšce a vlčím hrádku (1979)

Fakt slušnej horor. Určitě by se našel lepší vypravěč než Ota Sklenčka, ale atmosféru to nesnižuje a zlatá vlčice je prostě nejlepší.

Mrňous a čarodějnice (1980)

Pohádce dodává vyšší level hlas skvělé Rosůlkové. Jinak jako nepřítel všech dětí fandím pochopitelně čarodějnici, už jenom kvůli tomu skvělýmu designu interiéru i exteriéru jejího domova.

Lucy (2014)

Lucy je žánr "zábavná blbost". Film je jednoduchá jízda, kterou bohužel pravidelně brzdí jakýkoliv pokus o vážné vysvětlování nesmyslu o využití mozku (tedy cokoliv s chudákem Morganem Freemanem). Možná to není na plné čtyři hvězdy, ale uteklo to rychle a bezbolestně, což se u zábavných blbostí cení. Cítím z Lucy jakési Bessonovo procitnutí ze zombie stavu, možná i chuť točit zase zábavné filmy.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

1. série:Vůbec nesdílím nadšení fanoušků seriálu. Celou dobu se jede na půl plynu a když to vypadá, že by závěrečná epizoda a původní plán mohla být velmi příjemné překvapení, stejně tušíte, jak by to mohlo být podle klišé a překvapivě to nejpitomější klišé zvítězí. Samotné poselství první série "islamističtí teroristi můžou mít ke svému úsilí i nějaký ten důvod" je poněkud banální nebo je to tak podáno. Co se týče postav/herců, rodinka Brodyho je jak vyšitá z příšerného seriálu pro dospívající mládež. Damian Lewis ze začátku hraje veřejnou přetvářku své postavy zábavně prkenně, ale časem jsem začal přemýšlet, jestli to náhodou není jeho herecká schopnost všeobecně. Claire Danes je příšerně nesympatická, což ale k její postavě taky sedí, takže zajímavý je leda tak šéf Danesové Patinkin, kterému můžete ale leda fandit, aby z té psycho ženské nezešílel. Promarněný čas.

Interstellar (2014)

Opojný film, kterému by slušelo useknout ho před "knihovnou" v nejisté depresi dřív než je donucen v poslední čtvrtině pro vše vymyslet vysvětlení a servírovat velmi blbý happy end.

Děs po setmění (2014)

Problém remake už-tehdy-slabého slasheru TTDS je rok vydání 2014. Slasher jako žánr s pevně danými klišé se po inovativním Vřískotu vyčerpal. Remake přichází na rozdíl od původního levného snímku pod taktovkou profi týmu, kamera je fajn, obsazení je ok a hrdinka je schopná herečka, občas se dočkáme i zajímavého nápadu typu honička na poli s vrahem z výšky, ale i přes snahu vyhnout se obvyklým pitomostem žánru děj dojíždí na klasická klišé a vřískotovinu; sex = smrt, vrah je někdo koho známe; panna (s přimhouřením oka) přežije nejdéle. Chyběla mi i pořádná atmosféra a napětí. Pro diváka veterána je tenhle film trochu nuda, nováčci určitě dají o hvězdu dvě víc.

Vetřelci z Marsu (1986)

Příšerně dementní film. Všichni se chovají jako po lobotomii mozku, efekty legrační, armáda je neschopná a celé je to asi tak zábavné jako sledovat hodinovou milostnou předehru dvou liliputů před chcacím sexem. Všichni herci jsou příšerní, dokonce i James Karen, který ve filmu zdařile hraje vysoce postaveného a zároveň vysoce dementního vojáka. Karen Blacková v podstatě vyvaluje oči a otvírá pusu, ječí a chová se jako přestárlá dívka, která neuspěla na konkurzu do pornofilmu, tak chtěla do komparzu u velkofilmu, ale někdo jí omylem dal velkou roli. Ano, takovýhle dojem na vás Invaze z Marsu zanechá. Je těžké uvěřit, že režisér tohohle splácance natočil pecky jako Texas Chainsaw Massacre, Poltergeist a mnohem zdařilejší invazní sci-fi jízdu Lifeforce.

Omen 3: Poslední střetnutí (1981)

Sam Neill v roli dospělého Damiena, co víc si může hororový fanoušek přát. Jeho obsazení dodává jinak celkem obyčejné trojce šmrnc. Musím pochválit solidní smrti (i ty neukázané díky své povaze budí děs - eliminace potenciálních Ježíšů) a občas jsem měl pocit i drzého černého humoru. Naprosto trapný je konec a jakási snaha o romantickou linku, takže rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami je podle nálady - nebo podle absťáku po osmdesátkových hororech.

Houdini (2014) (TV film)

Mizerný životopisný film, který stylem vyprávění připomíná senzacechtivý dokument, nezajímavě skáče v historii sem a tam, do toho hraje elektronická hudba, používají se zpomalovačky a mučí nás parta nezajímavých hereckých ksichtů s unylým Brodym s účesem, jako kdyby právě slezl z elektrického křesla. Film prakticky jede bez nějakého příběhu s pointou a napětí. Smutné na tom je, že když si přečtete Houdiniho profil na wikipedii, dozvíte se o něm mnohem víc zajímavých věcí než z téhle bídy (která celkem často není ani historicky přesná, bůhvíproč).

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Dvojka je nepříjemné zklamání. Působí výtvarně oproti jedničce odflákle, vrcholem je debilní laciná maska Marva, spádu opět jako u kinoverze jedničky škodí bezúčelné rozpůlení a namíchání povídek. Vzhledem k pauze od prvního dílu se dočkáme viditelně zestárlých herců a přeobsazených rolí. Kostru tvoří na polovinu nastříhané dvě povídky a jeden krátký dovětek se striptérkou Nancy. U prvního příběhu pobaví tradičně svlečená mrcha Eva Green; Brolin bohužel nemá co hrát, protože jeho postava kromě posedlosti Avou nemá žádnou charakteristiku. V druhé povídce herecky excelují Stacey Keach a Gordon-Levitt, ovšem pointa povídky je tak pitomá, že máte pocit, že si z vás snad Rodriguez dělá srandu. Finální katovu ránu filmu uděluje utahaný nezajímavý závěr s otravnou Jessicou Alba, se kterou chodí viditelně trpící Bruce Willis jako duch a satisfakce se opět nedostaví. Dvojce (narozdíl od prvního filmu) příliš nepomůže nějaký režisérský sestřih jednotlivých povídek zvlášť - jdu se radši seznámit s předlohou.