Mi mefahed mezeev hara (2013) odpad!

Tisíckrát omletý děj, který uhodnete po 20 minutách. Podezřelý z vraždy nebo únosu dítěte unesený rodinným příslušníkem, k tomu sekunduje někdo, kdo by mohl mít pochyby, mučení, podezřelý odolává, mezitím přijde nějaká další postava, co má dodat naději na vysvobození podezřelého (ale stále ještě možná nevinného), pak přijde moment, kdy si máme být jisti, že je podezřelý nevinný nebo vinný a pak přijde v závěru pointa přesného opaku. Tady navíc máte prvky dementního humoru, aby vás nepovedený klon unudil a otrávil k smrti. Nedávno jsme tady měli krimi Prisoners, kde bylo klišé trochu naroubováno pestřejším nevyzpytatelnějším dějem a dobrými herci, tak proč se otravovat s tímhle izraelským klonem. Ztráta času, torture porno už je dlouho mrtvej žánr, vážení.

Mé soukromé Idaho (1991)

Depresivní film ze světa gay prostituce se zvláštní atmosférou a občasným inovativním vyprávěcím trikem (netradiční zpracování sexuálních scén jako "zmražených fotografií", představení postav jako obálek z pornočasopisů), který překvapivě moc nezestárnul. Hodně se mi líbilo. Z herců tradičně uvízne v paměti Udo Kier a jeho hudební vystoupení s lampou a ústřední dvojice taky není špatná.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Trojka je podobně hrozná jako dvojka, ale účast Harrisona Forda neurazí a záporák Mel Gibson hraje tak dobře, že jsem u jeho projevu v dodávce na chvíli zapomněl, jak jsem se předtím nudil - ty dvě hvězdičky jsou pro něj. Už proboha někdo řekněte Stallonovi, že už na to dlouho nemá a začněte točit filmy s Melem. Dík.

Milk (2008)

Zajímavý životopisný film o politickém aktivismu, který se díky pečlivé režii a slušnému výkonu Seana Penna v roli gaye vyhnul trapnosti a přeslazenosti.

One Night Stand (2005) (seriál)

I já jsem viděl jen Louise. :-)

Strach nad městem (1975)

Ukrutně srandovní film, vysloveně guilty pleasure - ať už jsou to bizarní dialogy, podivná jednání a hloupost vedlejších postav nebo bizarně komický antisexuální záporák, je těžké vydržet film bez občasného záchvatu smíchu. Nezapomenutelný moment bizarnosti je držení dětských rukojmí uprostřed bytu plného obřích plakátů svlečené modelky. Obliba Belmonda může diagnózu trochu zlepšit a film je rovněž spanilou prohlídkou tehdejší moderní architektury v ulicích Paříže, pokud vás ale nic z tohohle nezajímá, nevěřím že vás to bude bavit.

LEGO® příběh (2014)

Příběhově nudná srágora, technická stránka vynikající, ale stejně mě nevytrhla. Dětství je mrtvý. Radši se budu vracet k plastelíně mluvící skřehotavým hlasem Bohdalky.

22 Jump Street (2014)

Jednička byla lepší, ovšem dvojka je stále vysoko nad současnými komediemi. Ať žije gay humor!

Sabotáž (2014)

Arnold konečně nevtipkuje, ale hraje normální roli, kde zabíjí a fuckuje - a z jeho postguvernérského období je Sabotage nejmíň otravný film. Film je celkem slušně zásoben hláškami, násilím a odnášejí to i nevinní civilisti, což už jsem neviděl v hollywoodském filmu ani nepamatuju. Takže pokud je obsazení Arnolda pozitivum filmu a sekunduje mu podobně dobře vulgární policajtka Olivia Williams, co je špatně? Parta borců, kterým Arnold velí, jsou příšerný karikatury testosteronových machos, ke kterým sotva pocítíte sympatie, navíc podle výše honoráře snadno otipujete vyřazovací pořadí; béčkový film se i přes zajímavou myšlenku nevyvíjí nijak překvapivě nebo nápaditě; přestřelky jsou mimo solidní úmrtí nezajímavé. Kdyby v tom nehrál Arnold a Williamsová, tak by to na tři hvězdy nebylo, protože takových nedopečených filmů bez hvězdnějšího obsazení najdete v půjčovnách hafo.