Moje superbejvalka (2006)

Celkem příjemná blbina. Trochu to sice drhne, když začne Uma Thurman vyvádět, ale i tak se pouze její zásluhou přikláním ke třem hvězdám. Způsob natáčení sice může místy působit béčkové, ale vlastně si to ani na žádný velkofilm nehraje a paradoxně mi to ve výsledku vadí mnohem méně než celá řada novodobých politicky korektních děl. 53%

Bumblebee (2018)

Nic jiného, než pokus natočit veleúspěšné Transformery trochu jinak. Už to začíná být okoukané a vážně by to měli přestat takhle dojit. Blbostí je tam mnoho, ale především vyvážení sil tu opravdu nedává smysl. Myslím tím hlavně fakt, že jsou v tomto filmu mimozemští super roboti vyrobeni ze slabšího materiálu, než pozemské plastové popelnice. Což krásně ukazuje scéna, ve které jedna bez problému odolá vystřelené mimozemské raketě a jako bonus ochrání hlavní postavu schovanou uvnitř. Naproti tomu jakési pozemské kovové harpuny prostřelí Autoboty skrz na skrz. Jestli jsou tak silné, proč se raději netočí akční filmy o kontejnerech? Jsem ale nespravedlivě přísný. Vlastně to nebylo až tak zlé. Akce se mi líbila, příběh ušel a mnoho scén mne dokonce pobavilo. 55%

Zelený rytíř (2021)

Mohu pochválit leda tak poutavou legendu a skutečně impozantní vizuál, bohužel však bylo zpracování zoufale nudné. Mimo počáteční scénu se zeleným rytířem a mírně hororovou část s duchem ženy u jezera jsem měl problém se na děj dostatečně soustředit a většinu času se v této slátanině dokonce ztrácel. Celé to bylo natolik ubíjející, že jsem se ke konci přistihl jak usínám. V prvé řadě mi hlavní hrdina nepřipadal dostatečně charismatický a jeho putování bylo přinejmenším zvláštní. Jedinou útěchu tak na jeho cestách poskytovala roztomilá lištička. Fanoušci road movie si to možná užijí, ale pro mě to byla pouhá ztráta času. Shodněme se, že se nejedná o můj šálek čaje a za to, co mohu docenit, uděluji dvě hvězdy. 40%

Vánoční horor (2015)

Velice zajímavé rozložení jednoho motivu do čtyř provázaných příběhů, z nichž se dokonce některé odehrávají ve stejnou dobu. Nejvíce mne však zaujal ten o Santovi, jemuž onemocněli a zdivočeli všichni elfi, neboť měl nejlépe propracovanou zápletku a byl i vcelku vtipný. Druhé místo by pak zaujmulo dílo o vyměněném dítěti, což vyniká znepokojivou a zároveň strašidelnou atmosférou. Přestože dokáži jednoznačně určit, který příběh byl nejslabší, stále měl každý své kouzlo zcela jedinečný závěr. Mimo to byla všechna díla buď vtipná, nápaditě surová a nebo strašidelná. Některá oplývali dokonce všemi zmíněnými vlastnostmi. PS: Titulková vánoční písnička v úvodu a na konci byla senzační!

The ABCs of Death 2 (2014)

Těžké hodnotit film tvořený z 26 krátkých a tolik rozdílných příběhů. Nachází se zde kraťasy všech žánrů  (převažuje horor) i kategorií. Kvalitou odpovídají celému spektru od samotného odpadu, přes zajímavý i zapomenutelný průměr až po naprosté filmové skvosty. Vezmeme to tedy od toho nejhoršího. Do odpadového hodnocení bych zařadil pouze jediný kousek. Příběh tak, hrozný že se vyloženě tyčí nad ostatními a musel s ním přijít naprostý patlal a nebo polointeligent. Dále tu máme kategorii jedné hvězdy, což vlastně také nebylo nijak zvláště početné, ale jejich znění bylo tak špatné či nevýrazné, že veškeré poselství těchto děl již je dávno zapomenuto. To nás vede k nejpočetnější kategorii 2*-3*, což je takový filmový průměr. Na to se už dalo dívat, ale bez pomoci bych si na obsah žádného příběhu sám znovu nevzpomněl. Z těch nejlepších dvou kategorií již uvedu nějaké příklady a postupně zmíním šest filmečků, jenž hned tak nezapomenu. 6. místo A is for Amateur, dílo o nájemném zabijáku. Příběh mne zaujal především vzhledem ventilace, neboť obvykle se tyto prostory prezentují jako naprosto čisté, zářivé a bezpečné cesty, nimiž hlavní hrdina bez povšimnutí proklouzne na místo určení a zase zpět. Ne však v tento případě a vtipný závěr tomu byl ještě takovou malou třešničkou na dortu. 5. místo Zabírá X is for Xylofon. Znepokojivý příběh od mé oblíbené režie o babičce, která psychicky nezvládne hlídání své hlučné vnučky a jak název napovídá, k zděšení navrátivší matky, vytvoří z ní ..... Pak 4. příčka M is for Maticate. To je umělecky pojaté dílo o tlouštíku běžícím ulicí a celé to působí mimořádně komicky. To nás přivádí ke stupňům vítězů, aneb tři filmy kterým bych se nebránil udělit pět hvězd. 3. S is for Split Zdařené home invasion s překvapivým vyvrcholení. Na druhém místě O is for Ochlocracy. Nápaditá dystopie, ve které se nyní vyléčené zombie u soudu mstí lidem, kteří jim během pandemie ubližovali. To nejlepší přichází s posledním písmenem abecedy a dostáváme jedinečný, znepokojivý a velice krvavý příběh o ženě, která odmítla porodit dítě bez svého manžela a nosila ho v sobě +- 20 let Z is for Zygote. Abych to nějak shrnul, tak něco je sice lepší nevidět, ale celek hodnotím spíše kladně a náramně jsem se při sledování pobavil. 65%

Dům v kraji hrůzy (2000)

Příběh velice připomínající slavné povídkové Věřte nevěřte. V tomto případě soustředěné na pravděpodobně toho nejneschopnějšího představitelného realitního makléře. Tento pracovník nabízí domy mladému páru. Nemůže si však pomoci a pokaždé barvitě vykreslí násilnou minulost nemovitosti. Což pár samozřejmě od koupi odradí. Postupně jsou nám odvyprávěl 3 příběhy z nichž byl bezpochyby nejlepší ten prostřední se zlou opicí, jenž si většina rodiny slepě zamiluje. Hrozbu v ní vidí pouze otec Bryan Cranston, což ovšem naruší jeho vztahy s ostatními. . Zbylé příběhy také nejsou k zahození a obzvláště mysteriózní příběh o nevěře je schopen dokonce i mírně vystrašit. Poslední příběh o senzibilovo byl sice nejslabším, ale alespoň překvapil originalitou. Přestože tento film nebyl rozhodně žádnou komedií, tak závěrečný zvrat mne opravdu překvapil a následný pohled na rozlehlé sousedství mne neskutečně pobavil. Je možné, že finále rozhodlo o finální čtvrté hvězdě. 76%

Boarding School (2018)

Nečekaně komplexní příběh. Pobavila mne především mnohem složitější zápletka, než se na první pohled může zdát. Na internát je odesláno mnoho problémových dětí, se kterými si již rodiče neporadí. Jako například touretťák, autista, transvestita a nebo holka. Z důvodu celé řady vtipných a jinak zajímavých momentů mi ani nevadil poměrně pomalu plynoucí úvod. Ve druhé polovině se však začínají dít divné věci, film nabírá jiný směr a dětem postupně dochází, že je na této škole něco v nepořádku. Několik nešťastných příhod vede k zcela bezchybnému finále, kde jeden zvrat střídá druhý a to jde ruku v ruce s několika vraždami. Bylo by to jasných pět hvězd, nebýt řady poněkud nešťastně budovaných slepých dějových uliček, na které se zbytečně klade důraz a jejichž znění je v závěru celkem prázdné. Nepomohly tomu ani neustálé odkazy na chlapcovu babičku, což se dle mého, mohlo párkrát zmínit a ne tím zaplácat dobrých 10-15 minut celého filmu. Ale dobrá tedy, velkolepý závěr mne donutil zapomenout na většinu nedostatků, ale mohlo to být ještě lepší. 75% PS: Opravdu se divím, že takový skvělý námět nebyl nikde jinde napodoben a vytvořen znovu.

See (2019) (seriál)

V mnoha ohledech je seriál zaměřený právě na efekt a proto může být příběh místy děravý a nemusí to všechno nutně dávat dokonalý smysl. Nicméně účel světí prostředky a výsledek je mimořádně vydařený. Paradoxně je tomu právě u seriálu o nevidomých, který má naprosto dech beroucí vizuál. Herci jsou však špičkoví, své jedinečné role zvládají naprosto věrohodně a režie z nich při natáčení vymáčkne maximum. Především bych tu zmínil druhou sérii, jelikož byla o mnoho vydařenější a přiblížila se tak slavné Hře o Trůny. Září především důmyslnými vztahovými propletenci a jedinečnými charakterovými vývoji postav v průběhu tohoto díla. Proto pokud nějakou postavu v jedné epizodě nemáte rádi, v další už může být klidně všechno úplně jinak. I když je příběh tou nejslabší částí, jak už jsem ostatně naznačil, tak je stále velice poutavý a pokud bych měl dějové kvality hodnotil samostatně, bylo by to stále na čtyři hvězdy. Takové hodnocení pak vyzdvihuje všechno ostatní skoro až někam do nebes a vede mne to naopak k té nejsilnější stránce seriálu a tou je bezesporu jedinečná akce. Souboje tak důmyslné, že se mi o tom snad ani nezdálo. Líbí se mi ta hravost s pastmi, decoy zvuky během bojů a plížení. 88%

Ladíme 3 (2017)

Tak tohle bylo hodně těžké ohodnotit. Jakoby tvůrci navázali na všechno špatné co jsem vytýkal již dvojce a jelikož toho zřejmě nebylo dost, rozhodli se to navíc pořádně rozmazat. Dá se tak říct, že v prvních dvou třetinách zde fungovala pouze hudba a občas nějaký ten nahodilý vtípek. Není pochyb, že se jedná o nejslabší Pitch Perfect dílo, ale proč je to tak těžké zařadit? Jelikož trapností postupně ubývalo a vtipných pasáží naopak ubývá. Příběhu se nakonec podařilo prorazit onu hustou mlhu a poslední třetina toho dost vyžehlila. V závěru se přeci jen jednalo o vcelku úctyhodné uzavření této hudební trilogie a tak váhám mezi dvěma a třemi hvězdami. PS: Výsledek se může časem měnit pokud se mi to ještě rozleží v hlavě nebo na dílo opět narazím, ale vidím to přesně na 50% (ze začátku horších a ke konci lepších)

See - Série 2 (2021) (série)

Druhá série se již nese v úplně jiném duchu než ta první. Plna akce, překvapení a pletich tak naplnila mé všemožné představy a nemohu jinak než ohodnotit plným počtem. Skutečně jsem nečekal, že režie ukočíruje všechny rozmanité příběhové linie do takové míry, až k naprosto bezchybnému konci. PS: Souboje ve filmech a seriálem pro mne v mnoha případech již zevšedněly, ale zdejší způsob, je tak nápaditý, že bych si je nejraději přehrál všechny scény ještě jednou od začátku.