[imdb: 7.4/10] | me: Obrovské meniace sa stroje behajú po meste, demolujú budovy, autá, ničia sa navzájom v množstve neuveriteľne dokonalej akcie a to všetko tak reálne akoby tu medzi nás patrili odjakživa. Jeden z najväčších zážitkov od čias Jurského parku. Prepracované bojové scény nenechávajú na seba dlho čakať a vynárajú sa s príjemnou intenzitou. Samotné transformácie sú geniálne pôsobivé a každý z robotov ma svoj charakter a čaro. Všetko to doplnené o zábavného Shiu a neuveriteľne sexi Megan spolu s istou dávkou odosobnenia a humoru robí z tohto filmu super zážitok. Všetky tieto faktory vo svojej vzájomnej kombinácii dodávajú deju rýchly spád a dynamiku až by som povedal, že 144 minút ešte nikdy neletelo tak rýchlo. Za zmienku stojí taktiež dobrý soundtrack. Bez ohľadu na netrefné poznámky kritiky ohľadom detailov a veľkosti robotov a iných predmetov vo svojom pomere môžem len povedať, že sa jedná o komixovku a niektoré veci tak proste sú . Bay je už pomaly hotový s dvojkou a tá ma byť akčnejšia .. uf, až sa mi zrýchlil tep.(27.9.2007)

Pokud se slečny na tenle film vydávaly s nadějí, že využíjí přítmí kina k nějakému tomu mazlení se s protějškem, tak byly asi zklamány. Tohle zaručeně přikurtuje kluka k sedačce. A co víc - mě taky! Shia koulel očima, jako kdyby mu robot stál opravdu u ksichtu, transformers se skládali 100x líp než Strážci vesmíru a soundtrack do nás hustil nejdřív mohutný orchestr, pak tvrdej rock. Na součástky mě sice film nerozložil, ale i tak držím zvednuté palce a křičím: Yeaaaaaaaaaaaah! A zajímalo by mě, za kolik by na eBay vydražili Bayův mozek. Začneme na 100 000$. Kdo přihodí? Jinak doporučuju song eBay od Yankovice. :) Celkově: A-(19.8.2007)

Ne a ne a ne. Já bych tomu alespoň čtyři hvězdičky dát chtěl, ale nemůžu. Tyhlety přepísknuté blockbustery prostě nejsou moje krevní skupina. Akční scény jsou naprosto masakrální, těžko bych jim v tomto ohledu hledal nějakou konkurenci, ale já na filmech oceňuju přecijen něco jiného. Jako oddychovka jsou Transformers dobří, ale nic jiného nenabízí. Příběh je předvídatelný, postavy klišovité a jejich chování strašlivě americké. Zkrátka film mě pobavil, ale nenadchnul, podruhé ho vidět nejen že nemusím, ale ani nechci.(14.8.2008)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. A můj názor: Pohádka pro teenagery a majitele Lega, plná triků a akce jen pro akci. Bay natočil mnoho lepších opusů: Pearl Harbor, Armageddon, nebo Skála. Trailer: http://www.csfd.cz/film/220919-transformers/videa/(10.12.2009)

Scénář: Roberto Orci, Alex Kurtzman .. Od samého začátku pastva pro oči a uši. Každý, kdo si CHCE Transformers pořádně smyslově užít, ale neučinil tak v kině, nechť si při čtení těchto řádku několikrát pleskne. Audiovizuál je slastný, každý dolar rozpočtu našel své místo a výsledek jeho výši imo nakonec odpovídá. Zkrátka ILM svoji práci umí mistrovsky. Prvních 90 minut je skutečně skvělá jízda, která staví na neuvěřitelném množství humoru, odkazů a hlášek. Po tuto dobu má taktéž hlavní roli Shia, který je prostě neodolatelně excelentní. Přesně obsazené jsou i role vedlejší a ty malé výstupy Voighta, Torturra, rodičů a dalších zaručeně potěší. O Megan Fox jako herečce nemá cenu mluvit, ta spadá jen pod již zmíněný vizuál. Ovšem jakmile se děj přesune do přehrady, film opustí humor, doposud stoprocentní dojem se rázem ztrácí a nastupuje zdlouhavé obhajování nesmyslů souvisejících s dějem a vše je gradováno závěrečnou akční mletou u které jsem se .. nudil! To je možná trochu silné, takže koriguji na nebavil dle nasazeného standardu. Opravdu. Její nepřehlednost, roztřesenost a zejména styl boje robotů (očekával jsem, že ultramoderní válečníci po sobě budou střílet s také ničit se svým mocným zbraňovým arzenálem a ne jen přes vypálenou munici trapně skákat a dávat si převážně ručně do držky s pomocí bodných zbraní - to je středověk a ne boj 21. století) mi nechutnala. Tady to chtělo buď větší míru komornosti nebo naopak mnohem větší vřavu odpovídající pradávné válce robotizovaných civilizací, což pár jedinců není. Doufám, že plánovaný další díl(y) dostane opravdu štědrý rozpočet a akce tak dozná patřičných rozměrů. Třeba tím Bay příště vyrovná svůj dosud nepřekonatelný Armageddon:o) I když je nám totiž během filmu trapně podsouváno, že "tohle je stokrát lepší", není to pravda! Bla, bla, bla, hlavně že to nese, že?:/ __ 75%.(18.8.2007)

• - Vojenská letadla ve filmu ve skutečnosti nevystřelují, všechny výstřely byly vytvořeny pomocí CGI. (GreatestFan)

• - Peter Cullen, který dabuje Optima Prima i v seriálu Transformers (od r. 1984), popsal svůj comeback jako "nazutí starého páru velmi pohodlných bot, kterých jste dosud chvíli nosili". (GreatestFan)

• - Ve scéně s výslechem se Glennovy (Anthony Anderson) koblihy v záběrech mění množství. Když je poté sní, je vidět, že mu zbyla polovina, v dalším záběru má však Glenn jednu a půl. (GreatestFan)