Jelikož zde není tak ostrý předěl mezi akcí a dialogy jako u Skály, neztratí film za celou stopáž na intenzitě. Logicky pak ale nepředvede ani moc konzistentních akčních scén. Což je trochu na pováženou. Ale Majkle, vosuš slzu! Pokoukání to bylo i tak výjimečný. Kolik takových filmů jako Transformers kinematografie pamatuje? Moc ne. Jistě... filmů jako Plán 9 také ne.(10.11.2007)

Je sice pravděpodobné, že v noci se mi bude zdát spíš o Megan Fox než o skládacích robotech, ale i tak se mi Bayův nový trhák moc líbil. Kdo jiný dokáže ze 150 milionů doláčů vyždímat tolik? Transformers je báječně lehká letní megavýpravná zábava, která má sympatické obsazení (Shia forever!), spoustu humoru a fantastické triky. Kdyby závěrečná řežba byla trochu přehlednější a já neztrácel jistotu, kdo je kdo, bylo by to jasných pět hvězdiček.(22.8.2007)

Mistr akce "na efekt" Michael Bay to rozjel tak jako ještě nikdy, to se nedá popřít. Natočil opravdu bombastické pohyblivé obrázky plné krásných mladých lidí, patřičně drsných "government officials", přidal tu správnou porci legrace a jednu odpornou čihuahuahu, kotel hutné akce a hlavně v tom nejlepším smyslu brutálně patetické OBROVSKÉ mechy:) Megan Fox se musím omluvit - podle fotek jsem ji podceňoval. Ale jakmile se objevila v pohybu a v záři slunce přimhouřila ta svoje kukadla, dostala mě;) Mladíček Shia doufám jenom hrál, protože taková tragédie jako jeho život by byla opravdu hodně, hodně smutná:) A jestliže hrál, tak hrál úplně výborně, neb opět nemůžu nepoužít svoje oblíbené "Já mu to žeru, co ty?" Akce je gigantická a frenetická, a tím se dostávám ke svému "problému" s Transformery... jakožto fanoušek Battletechu jsem z těch megastrojů sakra chtěl něco vidět...a to šlo jen když se nic nedělo. Jakmile začala ta pravá mechovská bitka, bylo po zážitku. Netušil jsem kdo je kdo, kdo komu zrovna stojí na krku a kdo se komu kam snaží vecpat ústí plazmového kanónu, a tak vůbec. O něco pomalejší akci a bude to pro mě jasná stovka, protože jako komplet Transformers fungují tak jak je to u Baye obvyklé, tedy skvěle - pokud dovedete vypnout a bavit se;) To vlastně kecám, stovka by to nebyla...pokud tedy na DVD nebudou přidané scény, které by například z té blond analytičky udělaly aspoň trochu smysluplnou postavu. Takhle tam prostě jen byla. A to není jediný případ, kdy jsem měl pocit, že je toho ve filmu nějak míň než být mělo. Jo a taky by nebyla na škodu nějaká ta kapka krve - když už kosíte nepřátele chladnou ocelí, nemuseli by trapně padat tak, aby nebylo vidět místo zásahu:) Závěrem řečeno a shrnuto - užil jsem si dvě a půl hodiny fajné zábavy, u které se mi místy ježily chlupy (tím správným způsobem, ne jako u Oka) a upřímně jsem těm hodným fandil (she's all yours, Shia;)). Bay z té kreslené sračičky vydupal výborný film, který má u mě ale k nadšenému adorování coby zpodobnění dokonalosti přece jen ještě daleko. A i když už dlouho nikdo nenazval čivavu trefněji než se to stalo zde, nepůjdu přes 80%. Prostě ne:) A kdyby do vás Tyler ryl, že se neumíte bavit, zeptejte se ho, kdo šel po Transformerech na pivo a kdo mazal domů:))(31.8.2007)

Usmevne blby, ovsem o to viac sexi pritazlivy, chrumkavy popcorn, ktory prave na absurdite a premrstenosti stavia svoje pozitiva a hravo strci do vrecka svoju tohtorocnu konkurenciu (Pirati 3 i Spidey blednu zavistou). Misko Bayovie snad KONECNE pochopil a spoznal svoje limity a natocil imho svoj doteraz II. najlepsi film (Skala je hold nedostizna :) ). Pearl Harbor ako i Island sa brali prilis vazne, BB2 oproti tomu na moj vkus bol uz prilis zhovadily v svojom vulgarnom humore a "nasierania" sa do vsetkych. Transformerikovia su vsak takmer stopercentne konzistentnym mixom Bayovych silnych stranok - akcne sceny ma nadchli takmer vsetky (nevadila ani Miskova uchylka v obcasnej strihovej epileptickosti), farebne filtre ako i pateticke preslovy dojimali (vskutku pocut hrdinske reci o zachrane sveta z ust robotov je istym zdrojom prijemnych zimomriavok a prichod Optimusa Prime a jeho druziny na scenu je nieco, co si budem este dlho s radostou v hlave prehravat). Najvacsou devizou filmu je vsak humor - hlaskuju takmer vsetci a stale (roboty nevynimajuc) a hlavne, takmer kazda hlaska ma velku tendenciu rozvibrovat Vasu branicu. A ked v polovici filmu nastupi na scenu bozsky John Turturo s radostou si uvedomite, ze dvojnasobne bozsky Shia ma vyborneho protihraca (specialna vsuvka pre redakciu MZ: konecne chapem, cim si Vas Shia ziskal... ;-) ). Podtrhnute, scitane: Transformers su velmi vydarenym letnym popcornom, pri ktorom som sa osobne drvivu vacsinu filmu citil ako maly, 10-rocny chlapec, ktoremu dali do ruku novu, skvelu hracku. A ak sa Misko v svojom buducom filme nauci krotit svoje ego, ubere zo svojej do-seba-zahladenosti a nebude vahat zostrihat film do prijatelnej dvojhodinovej stopaze, zacne tocit nielen dokonale prezentacie audiovizualnych moznosti kin, ale hlavne dokonale zabavne, oddychove a dufam, ze aj divacky vdacne filmy. [Videne v kine na kontrolnej projekcii](28.6.2007)

• flanker.27

"Město je 22 mil odtud, dovedeme je tam." Že je něco natočené s nadsázkou a čistě pro zábavu ještě neomlouvá imbecilitu scénáře, který mi přivádí na mysl otázku, jež je názvem jedné současné soutěže TV Nova. Je Bay chytřejší než páťák? Je. S odřenýma ušima. Humor a nadsázku bych bral, ale tenhle sled infantilních vtipů, bez smyslu pro načasování, opravdu může připadat vtipný jen páťákům (a to bych je nerad urazil). Např. ten minirobot jako by trapností z oka vypadl Jar Jarovi. Postavy bez charizmatu, hrdinný ministr obrany se sám chopí brokovnice, nevím co všichni žerou na Shiovi (a koneckonců i Megan) - prostě teenager co se hodí někam do Prciček. Akce tedy rozhodně nijak dech beroucí není a postrádá většinou hlavu i patu, jediná slušná je snad ta v poušti (i když i tam škorpion pálí raketu za raketou bez viditelného úspěchu, btw kde transformeři vlastně berou munici). Celkový dojem takový Můj auťák Transformer. Skvěle naanimované transformace mi ke spokojenosti rozhodně nestačí. Ale nebyl to zas tak zahozenej čas, na eskalátoru jsem pak našel dvoukorunu. Že bych byl na to starej? Ale hovno, pohádky mám rád. :))(19.8.2007)