• flanker.27

"Město je 22 mil odtud, dovedeme je tam." Že je něco natočené s nadsázkou a čistě pro zábavu ještě neomlouvá imbecilitu scénáře, který mi přivádí na mysl otázku, jež je názvem jedné současné soutěže TV Nova. Je Bay chytřejší než páťák? Je. S odřenýma ušima. Humor a nadsázku bych bral, ale tenhle sled infantilních vtipů, bez smyslu pro načasování, opravdu může připadat vtipný jen páťákům (a to bych je nerad urazil). Např. ten minirobot jako by trapností z oka vypadl Jar Jarovi. Postavy bez charizmatu, hrdinný ministr obrany se sám chopí brokovnice, nevím co všichni žerou na Shiovi (a koneckonců i Megan) - prostě teenager co se hodí někam do Prciček. Akce tedy rozhodně nijak dech beroucí není a postrádá většinou hlavu i patu, jediná slušná je snad ta v poušti (i když i tam škorpion pálí raketu za raketou bez viditelného úspěchu, btw kde transformeři vlastně berou munici). Celkový dojem takový Můj auťák Transformer. Skvěle naanimované transformace mi ke spokojenosti rozhodně nestačí. Ale nebyl to zas tak zahozenej čas, na eskalátoru jsem pak našel dvoukorunu. Že bych byl na to starej? Ale hovno, pohádky mám rád. :))(19.8.2007)

• Galadriel

Stupidní scénář a všechna klišé, která jen Hollywood zná, na to jsem připravená byla. Na to, že roboti budou vydávat infantilní zvuky a chovat se občas (zejména ti malí, rádoby roztomilí) jako přerostlé děti už tolik ne. Dobré triky jsou u Michaela Baye a při rozpočtu filmu snad samozřejmostí, bohužel ale také šílená kamera, ze které občas bolí hlava a ještě víc bohužel i to jediné, na co jsem se vlastně těšila - pořádná akce - není ani trochu nápaditá. Je megalomanská, ale to je asi tak všechno. Hudba Nicka Glennie-Smithe vykrádá všechno možné Hansem Zimmerem počínaje a sama sebou konče. Jediné, co bylo fajn byl sympatický Shia LaBeouf, který má před sebou ohromnou budoucnost, snad si ji nezkazí špatným výběrem filmů, těším se, až ho uvidím v něčem dalším.(4.10.2008)

• dobytek

Bay je vůl. Nepsal jsem to už někdy? Majkl možná nepřišel léčit rakovinu, ale i kdyby holil prdele pacientům před operací hemeroidů, tak udělá líp. 1 hvězdička za tu scénu, jak se buchta naklání nad motorem toho starýho Camara... Jinak jít na tohle do kina, tak si tam vzteky utrhnu čůráka i s koulema. Škoda slov...(15.2.2008)

Ne přímo revoluční, ale doposud neviděná, monstrózní akce s obřími roboty a nekompromisní destrukcí všeho, co jim přijde do cesty, to jsou Transformers. Samozřejmě je to efektní, oslňující, fantastické, dech beroucí, masivní, ale nezastíní to fakt, že scénář zeje stupiditou a povrchností (větší než Armageddon). Opět rutinní zápletka s nalajnovaným dobrem a zlem, opět osud světa v rukou náhodného teenagera a opět se z nás dělají blbečci... Pastva pro oči je to však královská. 7/10(24.7.2009)

Transformers je skvělá letní akční podívaná, která srší humorem, akčními scénami a místy i (mechanickými) emocemi. Shia LaBeouf je nadějný herec jehož talentu jsem si poprvé všiml v I, robot a poté v Constantine, kde hrál postavu s charakterem podobné v robotovi. A tento rok jsem viděl všechny jeho herecké výstupy a těším se na jeho další filmy. Ohledně hlášek moje bránice vibrovala častěji a hlasitěji než ve filmu Simpsonovi, které jsem viděl nedávno. Nejvíce mě ale překvapila velikost robotů. Šel jsem na to do kina, abych si je vychutnal v plné kráse a velikosti. Seděl jsem v největším sále a přesto jsem měl pocit, že to plátno je malé a já nevidím všechno. Roboty v celku je vidět v minimálním počtu záběrů a já viděl vždy jen hlavu, vršek, ruce nebo nohy a doufal jsem, že se kamera pohne, abych toho viděl víc. Michael Bay skvěle dosáhl toho, že divák má pocit gigantičnosti robotů a je oproti nim strašně malej. Proto se chystám, každý týden na to jít znova, abych si to maximálně užil, protože v televizi o to budu ochuzen a záběry robotů v ulicích města mi budou připadat trapně malé.(17.8.2007)

• - Na začátku filmu, kdy se skupina vojáků vrátí na základnu po příletu vrtulníkem, přiběhne ke kapitánu Lenoxovi (Josh Duhamel) malý kluk a osloví ho Danny, přitom jméno postavy ve filmu je William Lennox. Je zde možný odkaz na seriál Las Vegas, ve kterém hrál Josh Duhamel postavu Dannyho McCoye, bývalého mariňáka, který obdržel řád cti za mimořádnou službu své vlasti (při misi v Iráku povolal nálet na vlastní pozice po tom, co byla jednotka pod jeho velením obklíčena několikanásobnou převahou). (Juress)

• - Pracovní název byl "Prime Directive'', v překladu "Základní pokyn". (GreatestFan)

• - Michael Bay popsal tón filmu jako směs snímků Sedm Samurajů (1954) a Blízká Setkání Třetího Druhu (1977). (GreatestFan)