Nejlepší akční a vizuální podíváná co jsem kdy viděl! Naprosto neuvěřitelná podívaná, která z vás jen tak nevyprchá! Doporučuji ovšem jít na film do kina, aby jste si vše vychutnali v celé kráse. Michal Bay dokázal, že opravdu nepřišel léčit rakovinu, ale lidi umí pobavit na jedničku s hvězdičkou. Do toho Shia LaBeouf jako jeden z největších hereckých talentů současnosti a překrásná Megan Fox. Na závěr bych ještě vyzdvihl kameru, která je opravdu velmi působivá.(27.10.2007)

Čert vem geniální hlášky, čert vem slaboduchost děje a do třetice vem čert občasnou nepřehlednost bitek, když tu máme hromadu cool robotů, úchvatné destrukční orgie, spoustu špičkových momentů, fajn herce a celé je to natočeno s příjemným a úsměvným nadhledem. Shia LaBeouf je sympaťák každým coulem, Megan Fox kočka non plus ultra, analytičce Rachael Taylor to též sekne a Transformerům jakbysmet. Při úchvatném příchodu Autobotů na scénu mi málem vhrkly do očí slzy :-) Efektní "duet" Bumblebee a mé nejoblíbenější skladby z Kill Billa roztáhl můj úsměv od ucha k uchu :-) Při sledování Transformerů jsem se jakoby vrátil do teenagerských let, kdy jsem se u filmů chtěl především bavit, nezkoumal dějové nuance a u snímků podobného typu řval nadšením. A do toho jsem dnes neměl věru daleko... Pro mě s přehledem nejlepší letní blockbuster. 9/10(11.7.2007)

"Stokrat lepsi nez Armageddon" Tahle hlaska (primo z filmu ;) je fajn, ale Bay potrebuje scenaristy, kteri mu takrikajic staci. Orci a Kurtzman to podle me nejsou. Transformeri jsou ujetejsi a drzejsi nez byste cekali, ale pod tim nanosem spickovych vizualnich efektu a Bayovy certovske povahy (chci aby ted v zaberu vsechno vybuchlo a kdyz to chci, tak to tak bude... ani Spielberg, ani fyzikalni zakony mi nebudou stat v ceste ;), se neskryvaji zadne genialni hlasky. To me trochu mrzi, i kdyz to zdatne maskuji vynikajici herci a celkova povrchnost filmu, kterou jsem si naramne uzival. Jon Voight jako ministr obrany strili z brokovnice a tvari se jako John Rambo, Shia je cool, Megan je hot a roboti jsou GENIALNI. Ten film je slaboduchy. Mozna az moc. Zaroven je dechberouci. Mozna az moc. 8/10 pokud mam brat ohledy na ty, co uz stihli zestarnout. Nakroceno k devitce, pokud jste ochotni si nechat jakekoliv vytky a vycitky rozdupat nejakym tim robotem. A ze je k tomu spousta prilezitosti.(11.7.2007)

Podobně jako druzí Piráti z Karibiku ve mně Transformers probudili malého kluka. Jakmile zazněl hlas Optima Prima: "Before time began, there was The Cube..." ( http://www.youtube.com/watch?v=Tni-xcVMcpo&feature=related ), byl jsem ztracen a užíval si celé to dobrodružství jako by mi bylo znovu dvanáct. Tohle je navíc po Skále jediný Bayův film, kde mi ten jeho kýčovitý a přehnaně vlastenecký styl ani trochu nevadil. Paráda!(1.7.2010)

Mistr akce "na efekt" Michael Bay to rozjel tak jako ještě nikdy, to se nedá popřít. Natočil opravdu bombastické pohyblivé obrázky plné krásných mladých lidí, patřičně drsných "government officials", přidal tu správnou porci legrace a jednu odpornou čihuahuahu, kotel hutné akce a hlavně v tom nejlepším smyslu brutálně patetické OBROVSKÉ mechy:) Megan Fox se musím omluvit - podle fotek jsem ji podceňoval. Ale jakmile se objevila v pohybu a v záři slunce přimhouřila ta svoje kukadla, dostala mě;) Mladíček Shia doufám jenom hrál, protože taková tragédie jako jeho život by byla opravdu hodně, hodně smutná:) A jestliže hrál, tak hrál úplně výborně, neb opět nemůžu nepoužít svoje oblíbené "Já mu to žeru, co ty?" Akce je gigantická a frenetická, a tím se dostávám ke svému "problému" s Transformery... jakožto fanoušek Battletechu jsem z těch megastrojů sakra chtěl něco vidět...a to šlo jen když se nic nedělo. Jakmile začala ta pravá mechovská bitka, bylo po zážitku. Netušil jsem kdo je kdo, kdo komu zrovna stojí na krku a kdo se komu kam snaží vecpat ústí plazmového kanónu, a tak vůbec. O něco pomalejší akci a bude to pro mě jasná stovka, protože jako komplet Transformers fungují tak jak je to u Baye obvyklé, tedy skvěle - pokud dovedete vypnout a bavit se;) To vlastně kecám, stovka by to nebyla...pokud tedy na DVD nebudou přidané scény, které by například z té blond analytičky udělaly aspoň trochu smysluplnou postavu. Takhle tam prostě jen byla. A to není jediný případ, kdy jsem měl pocit, že je toho ve filmu nějak míň než být mělo. Jo a taky by nebyla na škodu nějaká ta kapka krve - když už kosíte nepřátele chladnou ocelí, nemuseli by trapně padat tak, aby nebylo vidět místo zásahu:) Závěrem řečeno a shrnuto - užil jsem si dvě a půl hodiny fajné zábavy, u které se mi místy ježily chlupy (tím správným způsobem, ne jako u Oka) a upřímně jsem těm hodným fandil (she's all yours, Shia;)). Bay z té kreslené sračičky vydupal výborný film, který má u mě ale k nadšenému adorování coby zpodobnění dokonalosti přece jen ještě daleko. A i když už dlouho nikdo nenazval čivavu trefněji než se to stalo zde, nepůjdu přes 80%. Prostě ne:) A kdyby do vás Tyler ryl, že se neumíte bavit, zeptejte se ho, kdo šel po Transformerech na pivo a kdo mazal domů:))(31.8.2007)