Nech mi nikto netvrdí, že táto monštrozita stála smiešnych 150 miliónov dolárov. Alebo je producent Spielberg fakt mimozemšťan. TRANSFORMERS je hollywoodsky blockbuster, za ktorý sa vyplatí dať dvojnásobné vstupné... ak teda viete, prečo idete na film Michaela Baya, v ktorom na Zemi zvádzajú vojnu roboty z iných svetov. S výnimkou úvodných, mrazivých sekvencií je to trochu detské a hlúpučké (dúfam že sa na DVD dočkáme trochu ostrejšej, eRkovej verzie), ale po technickej stránke, čo do hustoty akcie a jej over-the-edge podania je to doslova fantazmagorická šialenosť. Scéna ostreľovania škorpióna v púšti (obzvlášť záber z interiéru vrtulníku) podmaľovaný Jablonskeho motívom "Scorponok" je neskutočné maso! A tie šelmie oči Megan Fox... omfg!!!(11.7.2007)

• Dudek

Monstrózní projekt dvou velkých jmen, který se zcela nečekaně stal překvapením v záporném i kladném slova smyslu. Nádherná akce, zábavný děj a dokonce i zajímavý i když nijak chytrý příběh, který postrádá jednu jedinou věc, schopnost strhnout diváka. A právě to mi vadilo ze všeho nejvíc. Bavil jsem se, to opravdu ano, hodně jsem se nasmál a s opravdovou radostí sledoval roboty, kteří mezi sebou válčí, ale vůbec mě to nedostalo. Nemám vůbec žádný problém s tím co tu popsali ostatní, právě naopak. Akce na na zahradě byla velmi zábavná a díky až grotesknímu podtextu dokázala fungovat dostatečně dlouhou dobu, mini robot opět nevadil, rozhodně byl kladem, příjemně se mu podařilo dostat příběh do další sféry a dokázat všem pochybovačům, že tenhle film ať se tváří všelijak je prostě jenom zábava. Navíc působil příjemným efektem a velmi připomínal slavnou veverku z Ice Age. Gigantické finále je pak ale výsměch všemu co se dělo, geniálně nepřehledná scéna, u které nemáte nejmenší tušení kde kdo je a co se vlastně děje, vypadá jako z úplně jiného filmu. Najednou tu totiž o něco jde. Megatron byl oživen a je třeba hlasitěji troubit intelektuální žvásty a zničit zmenšenou krychli. Transformeři začínají být zabíjeni a děj již není tak cool jako doposud. Škoda, právě to finále a ne logika některých scén podrazilo tomuto filmu nohy.(5.9.2007)

• Gilmour93

Pearl Harbor mínus Japonci plus Roboti. Za bombastické peníze bombastické triky, patetická hudba, patetické kecy a máme tu pestrobarevnou noční poluci zastydlého pubescenta vrcholící muckáním se šaška Shii a sličné semenotvůrkyně Megan na kapotě žlutého Camara, to vše pod ochranným dohledem voyeurských Autobotů, jejichž ctnostný kápo pronáší k hvězdám proslov a tře si při tom ústí výfuku. Stop represe vůči teenagerům a kvarteto Optimus Prime, Sport Billy, Mirek Dušín a Standa Gross do předsednictva rady OSN! Bay je blázen ve svěrací kazajce s motivem hvězd a pruhů, který čas od času ve svém luxusním blázinci vynechá sedativa a natočí něco podobného. Místní znalci oceňují, jak si nabubřelý Michael pohrává s hloupostí námětu, ale pro mě je to odírání jeho genitálií o ostnatý drát plotu nataženého kolem cvokhousu. Nicméně svět je plný bláznů, takže možná, že já jsem za tím plotem a to všechno se děje venku mimo areál léčebny, ale to můj náhled na věc rozhodně nezmění. Ostatně, o dva roky později mu krom sedativ přestali dávat i studené zábaly a všichni víme, jak to s pokračováním o transsexuálních robotcích dopadlo. Jen aby na mě teď drobinkami nezaútočil rozhořčený decepticonský toaster..(8.11.2010)

Po dvou letech režisérské nečinnosti se "božský Míša" vrací ze své zátoky v takové síle a s takovou razancí, až jsem se z toho málem udělal. Michael Bay má veškeré kritiky u prdele a jede si svou, stačí když dostane peníze a předvede svým fanouškům takovej teatr, že z toho serou atomový hřiby. Z celého tohoto velkolepého divadla jsem měl pocit jako kdybych se díval Bayovi do srdce. Za každý filmový záběr, za akční scény, za dlouhodobě bezchybný výběr hudby, za výbuchy, za bitky robotů, za humor, za sexy auta, za svůdné zpomalovačky, za helikoptéry, za obsazování překrásných žen do každého svého filmu, ale především za svůj jedinečný styl, dávám Míšovi a jeho Transformers nejvyšší možné hodnocení. 25.6. 09 Své hodnocení upravuju o jednu hvězdu dolů. Na DVD film nemá ani zdaleka takový efekt jako v kině.(24.8.2007)

Transformers je skvělá letní akční podívaná, která srší humorem, akčními scénami a místy i (mechanickými) emocemi. Shia LaBeouf je nadějný herec jehož talentu jsem si poprvé všiml v I, robot a poté v Constantine, kde hrál postavu s charakterem podobné v robotovi. A tento rok jsem viděl všechny jeho herecké výstupy a těším se na jeho další filmy. Ohledně hlášek moje bránice vibrovala častěji a hlasitěji než ve filmu Simpsonovi, které jsem viděl nedávno. Nejvíce mě ale překvapila velikost robotů. Šel jsem na to do kina, abych si je vychutnal v plné kráse a velikosti. Seděl jsem v největším sále a přesto jsem měl pocit, že to plátno je malé a já nevidím všechno. Roboty v celku je vidět v minimálním počtu záběrů a já viděl vždy jen hlavu, vršek, ruce nebo nohy a doufal jsem, že se kamera pohne, abych toho viděl víc. Michael Bay skvěle dosáhl toho, že divák má pocit gigantičnosti robotů a je oproti nim strašně malej. Proto se chystám, každý týden na to jít znova, abych si to maximálně užil, protože v televizi o to budu ochuzen a záběry robotů v ulicích města mi budou připadat trapně malé.(17.8.2007)

• - Maggie Madsen (Rachael Taylor) má ve filmu zbraň Mossberg 590 ráže 12 Gauge. (dc125)

• - Ozbrojené síly Spojených států amerických a General Motors poskytli letadla a automobily, což přispělo k realistickému vyobrazení soubojů. (MonicaPixie)

• - Sam původně (Shia LaBeouf) říká, že Bumbelbee je určitě japonský robot. Hračky Transformers ve skutečnosti v Japonsku vznikly. (GreatestFan)