"Stokrat lepsi nez Armageddon" Tahle hlaska (primo z filmu ;) je fajn, ale Bay potrebuje scenaristy, kteri mu takrikajic staci. Orci a Kurtzman to podle me nejsou. Transformeri jsou ujetejsi a drzejsi nez byste cekali, ale pod tim nanosem spickovych vizualnich efektu a Bayovy certovske povahy (chci aby ted v zaberu vsechno vybuchlo a kdyz to chci, tak to tak bude... ani Spielberg, ani fyzikalni zakony mi nebudou stat v ceste ;), se neskryvaji zadne genialni hlasky. To me trochu mrzi, i kdyz to zdatne maskuji vynikajici herci a celkova povrchnost filmu, kterou jsem si naramne uzival. Jon Voight jako ministr obrany strili z brokovnice a tvari se jako John Rambo, Shia je cool, Megan je hot a roboti jsou GENIALNI. Ten film je slaboduchy. Mozna az moc. Zaroven je dechberouci. Mozna az moc. 8/10 pokud mam brat ohledy na ty, co uz stihli zestarnout. Nakroceno k devitce, pokud jste ochotni si nechat jakekoliv vytky a vycitky rozdupat nejakym tim robotem. A ze je k tomu spousta prilezitosti.(11.7.2007)

Ťažké rozhodovanie medzi 3* a 4*. U mňa je to čistých 70%, po druhom zhliadnutí možno pôjdem dole alebo hore, zatiaľ trochu nadhodnotím... Ten film má úžasné momenty, ktoré som si náramne užil (všetko o Shiovi a jeho zábavných rodičoch, nástup autobotov, peripetie špiónskeho robota, scéna s Nokiou, zábavne zámerný pátos v prejavoch pána Optimusa P.), ale zároveň aj veľa problematických miest či dokonca celých nezvládnutých dejových línií. Problém je v tom, že sa tu nebijú autoboti a decepticoni, ale Bay a Spielberg. Ako staromilec a klasikomilec by som si strašne želal, aby ten film režíroval Steven a vyhádzal z neho všetko, čo je typicky bayovské. Túto vec som pochopil už v priebehu úvodnej polhodiny, v ktorej ma zúfalo nebavila línia s komandom v púšti a vrtuľníkmi na pozadí večerných zôr a stále som čakal, kedy sa zase vrátime do sveta toho sympatického mladíka, ktorý namiesto E.T.-ho doma schováva zopár obrovských robotov. To striedanie bayovskej nudy a spielbergovskej hrejivej roztomilej zábavy ma iritovalo, ale dúfal som, že po spojení línií to bude dokonalé. Stal sa presný opak. Prevládol totiž Bay a pre mňa je záverečná polhodina len zle vygradovaným, až na občasnú vizuálnu vychytávku dokonale nevzrušivým a neprehľadným digitálnym šrotom bez štipky napätia a hlavne bez možnosti naozaj fandiť Optimusovi a spol., pretože v priebehu filmu sa zo žiadneho autobota vinou scenáristov nestihol vyvinúť ozajstný sympaťák. Chcel som dostať niečo ako "sedem plechových", no prepracovanosť jednotlivých robotov sa nekoná, čo je obrovská škoda najmä vzhľadom na to, že nakročené zo začiatku bolo. Záver je preto iba zbesilo blbnúcou hromadou digitálneho plechu, v ktorom už je napokon úplne jedno, kto komu odtrhne železnú ručičku alebo nožičku a keď sa "Pan-blbý" plazí po zemi a Shia ho povzbudzuje, aby vydržal, ja som si vravel: "Kľudne zdochni, aspoň ten digitálny bordel skončí skôr."(19.8.2007)

• Dudek

Monstrózní projekt dvou velkých jmen, který se zcela nečekaně stal překvapením v záporném i kladném slova smyslu. Nádherná akce, zábavný děj a dokonce i zajímavý i když nijak chytrý příběh, který postrádá jednu jedinou věc, schopnost strhnout diváka. A právě to mi vadilo ze všeho nejvíc. Bavil jsem se, to opravdu ano, hodně jsem se nasmál a s opravdovou radostí sledoval roboty, kteří mezi sebou válčí, ale vůbec mě to nedostalo. Nemám vůbec žádný problém s tím co tu popsali ostatní, právě naopak. Akce na na zahradě byla velmi zábavná a díky až grotesknímu podtextu dokázala fungovat dostatečně dlouhou dobu, mini robot opět nevadil, rozhodně byl kladem, příjemně se mu podařilo dostat příběh do další sféry a dokázat všem pochybovačům, že tenhle film ať se tváří všelijak je prostě jenom zábava. Navíc působil příjemným efektem a velmi připomínal slavnou veverku z Ice Age. Gigantické finále je pak ale výsměch všemu co se dělo, geniálně nepřehledná scéna, u které nemáte nejmenší tušení kde kdo je a co se vlastně děje, vypadá jako z úplně jiného filmu. Najednou tu totiž o něco jde. Megatron byl oživen a je třeba hlasitěji troubit intelektuální žvásty a zničit zmenšenou krychli. Transformeři začínají být zabíjeni a děj již není tak cool jako doposud. Škoda, právě to finále a ne logika některých scén podrazilo tomuto filmu nohy.(5.9.2007)

Čert vem geniální hlášky, čert vem slaboduchost děje a do třetice vem čert občasnou nepřehlednost bitek, když tu máme hromadu cool robotů, úchvatné destrukční orgie, spoustu špičkových momentů, fajn herce a celé je to natočeno s příjemným a úsměvným nadhledem. Shia LaBeouf je sympaťák každým coulem, Megan Fox kočka non plus ultra, analytičce Rachael Taylor to též sekne a Transformerům jakbysmet. Při úchvatném příchodu Autobotů na scénu mi málem vhrkly do očí slzy :-) Efektní "duet" Bumblebee a mé nejoblíbenější skladby z Kill Billa roztáhl můj úsměv od ucha k uchu :-) Při sledování Transformerů jsem se jakoby vrátil do teenagerských let, kdy jsem se u filmů chtěl především bavit, nezkoumal dějové nuance a u snímků podobného typu řval nadšením. A do toho jsem dnes neměl věru daleko... Pro mě s přehledem nejlepší letní blockbuster. 9/10(11.7.2007)

Transformers, aneb jak klasický outsider pomocí obrovských hraček z vesmíru sbalil kočku, se kterou bude ještě několik let trpět předčasnou ejakulací. Shia LaBeouf tady předvádí komická čísla, vystižená jak z jiného filmu, na pozadí patetických frází, před kterými bledne i Emmerich, které pronášejí roboti a jež naprosto nemůžou padnout na úrodnou půdu. Megan Fox by člověk sledoval (svlékal) pohledem raději, než ty hory železa, ale i ona v těch všech řečech odnikud nikam "zdatně" sekunduje. A Michael Bay se opakuje, opakuje, opakuje. Bublina roku.(11.12.2007)

• - Ve scéně s výslechem se Glennovy (Anthony Anderson) koblihy v záběrech mění množství. Když je poté sní, je vidět, že mu zbyla polovina, v dalším záběru má však Glenn jednu a půl. (GreatestFan)

• - Když se vyděsený Sam (Shia LaBeouf) nahrává na mobil, je vidět, že je v režimu hlavní obrazovky, a ne v režimu fotoaparátu. (GreatestFan)

• - Holčička, která vidí Ironhida v vylézat z bazénu, má plyšovou hračku My Little Pony od firmy Hasbro, která vytváří Transformers. (GreatestFan)