• TheMaker

::::::::::::::::::::::::::::: Kravina pro děcka !!! Překvapuje mne jaké to tady má vysoké hodnocení !?!?! Neslabší snímek jinak geniálního mistra Baye. Proč se doprd...ele sere do takových blbostí ?!?!? Natoč kámo, radši další díl Bad boys nebo něco dalšího ve stylu Armagedonu !!!!! Kdyby mi bylo 5, tak si samozřejmě z tohodle filmu cvrnknu do slipů ( ano, klidně se mi smějte ! Mám rád slipy a s velikou vášní je nosím, trenky nesnáším, je v nich moc velký průvan a špatně se v nich cítím ), ale je-likož už mi je 7, tak tohle opravdu není pro mne. Jde vidět, že minimálně 80% zde hodnotících, je pod 7 let ! Zvláštní. Dal bych alespoň tři hvězdy za sexy Megan Fox nebo za výbornou vizuální a technickou stránku filmu, ale opravdu kvůli vysokému nadhodnocení filmu nemůžu jinak ! Opravdu nechápu ...........Sorrrrrry děcka ........... :::::::::::::::::::::::::::::(12.11.2007)

Je pravdou, že Transformers maj trošku pomalejší začátek, i když už i tady se na okamžik objeví ta pověstná Bayova akce, ale mě bylo hned jasný, že Michael ještě nevytáhnul všechny trumfy z rukávu. Pomalu ale jistě je začal tahat asi až po půl hodině, ve který celkem obstojně seznámil s postavama a dějem a hned potom začal po malých dávkách ládovat do filmu jednu z nej akcí co sem kdy viděl, podpořenou nejlepšíma trikama, který sem kdy viděl. To byly přímo vizuální orgie. A čim víc se blížil konec, tim Bay zvyšoval frekvenci, až to vyvrcholilo ultra parádní cyber bitkou mezi transformers, která namá obdoby. A smozřejmě celá akce podpořená tou typickou pompézní bayovskou hudbou, připomínající ty nejlepší kousky ze Skály. Například Transformer vylézající z bazénu, za podpory právě tý skvělý hudby, byla neskutečně famózní záležitost. Škoda jen, že Bay to trošku přehnal s dialogama, který stejně nic neřešily a jen brzdily děj, jinak by se zřejmě jednalo nejlepší akční film všech dob a různý jiný proslovy všech možných postav to taky moc nevylepšovaly, i když na to jak blbý ty proslovy to byly, to zas tak trapný nebylo. No a nakonec sem si nechal hlavní postavu Shiu LaBeoufa, ze kterýho mě v traileru braly mdloby, ale do filmu byl dobře začleněnej, takže prakticky vůbec nevadil a k sobě měl ještě moc pěknou holku v podobě Megan Fox, takže nakonec i s obsazením spokojenost.(18.8.2007)

Ne a ne a ne. Já bych tomu alespoň čtyři hvězdičky dát chtěl, ale nemůžu. Tyhlety přepísknuté blockbustery prostě nejsou moje krevní skupina. Akční scény jsou naprosto masakrální, těžko bych jim v tomto ohledu hledal nějakou konkurenci, ale já na filmech oceňuju přecijen něco jiného. Jako oddychovka jsou Transformers dobří, ale nic jiného nenabízí. Příběh je předvídatelný, postavy klišovité a jejich chování strašlivě americké. Zkrátka film mě pobavil, ale nenadchnul, podruhé ho vidět nejen že nemusím, ale ani nechci.(14.8.2008)

// Distribútor: Paramount (DreamWorks) // Počet premietajúcich kín v USA: 4,050 // Otvárací Víkend USA: $70,502,384 // Extrémne efektami naložený, výbornou Bayovou réžiou natočený mega film, ktorý mení pohľad na doterajšiu audio-vizualizáciu. To čo pre nás Michael Bay pripravil sa dá slovami ťažko opísať, treba to jedine vidieť. Maximálna spokojnosť..... 100%(30.12.2010)

Kdysi dávno jsem na jedné satelitní stanici sledoval animovaný příběh obrovských robotů, měnících se v nejrůznější dopravní prostředky. I když jsem nerozuměl německým slovům, býval jsem fascinován právě jejich transformacemi. Tehdy poprvé jsem zatoužil vidět skutečný hraný film. Film, kde by se rychle svištící automobil náhle změnil v kovovou hroudu, přeskočil by svodidla a svojí půltunovou pravačkou rozmáznul hlavu nepřátelského Deceptikona. Snil jsem o takovém filmu snad celých deset let. Dnes se mi ten sen splnil. Jako školák, který dostane svojí první jedničku, jako sportovec, který překoná svůj osobní rekord, tak i já se teď tetelím jen těžko vyslovitelným blahem. Michael Bay mě ohromil. Dokázal natočit něco neskutečného a rozdrtil všechny letošní vizuální rádoby megahity hned úvodní sekvencí, ve které úřadují deceptikonští Blackout a Scorponok. Když jsem nedávno sledoval snímek Sunshine, v jedné chvíli jsem si sám pro sebe řekl, že spojení audiovizuální stránky filmu je zde k pláči krásné. Ikonická scéna monumentálního příchodu spravedlivých Autobotů na Zemi předčí audiovizuálně kterýkoliv moment ze Sunshine a budu si jí pamatovat (a přehrávat) už navždycky. Druhým nejvýraznějším momentem Transformerů je závěrečná půlhodina, ve které se střídají desítky nápaditých transformací s naprosto šokujícími zpomalenými obrazy, do nichž hřmí nádherně hluboké a dunivé hlasy Petera Cullena (Optimus Prime - zastínil i Jamese Earl Jonese coby Darth Vadera) a Hugo Weavinga (Megatron). Nic podobné jste ještě nikdy neviděli a pokud Bay neusedne na režisérskou židli Transformerů 2, tak asi již nikdy neuvidíte. Vše, co může střílet, střílí, vše, co může explodovat, exploduje. Je to nádhera. Místy snad opravdu nejde pochytit všechno, co se právě na scéně odehrává, ale to budu postupně odhalovat při dalších projekcích. A mezi tou monstrózní akcí sledujeme příběh nesmělého Sama, jehož ztvárnil skvělý a sympatický Shia LaBeouf. Samotnou kapitolou filmu jsou hlášky, které v podání robotů dostávají naprosto nový rozměr, poslouchat rozhovor Autobotů před závěrečnou apokalypsou je něco nádherného, je to fantazie. O vtipné hlášky lidí se stará kromě LaBeoufa hlavně komediant Anthony Anderson. Dále je tu kamera, mající mnohdy trajektorii šílenější než ta nejbrutálnější horská dráha, a hudba Stevea Jablonskyho, která dodává filmu komplexnost, a častokrát dokáže úplně změnit ráz celého snímku, jako když přepnete televizní program a tím je v podstatě zajištěno, že těch 135 minut se prostě nelze nudit. Ano, Bay to, kurva, dokázal! Něco přes ty dvě hodinky jsem byl znovu ten malý kluk a žil ve světě transformerů. Splnil se mi sen. Díky, pane Bayi! 150 miliónů dolarů(rozpočet)/706 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)203 miliónů dolarů(zisk z kinoprojekcí)(25.7.2007)

• - Podstatnú a charakteristickú časť filmu tvoria aj zvukové efekty, a to najmä modulácia hlasov robotov, o ktoré sa postaral zvukový dizajnér Erik Aadahl a jeho 50 členný tím. Je známy svojou prácou napríklad z titulov Duna (2000), Deti Duny (2003), X-Men 2 (2003), Ja, robot (2004) alebo Superman sa vracia (2006). (Piri)

• - Výrobce hraček Hasbro uspořádal masivní kampaň na podporu filmu a prodeje souvisejících hraček. (MonicaPixie)

• - Sam (Shia LaBeouf) říká, že jeho pra pra dědeček provedl expedici v roce 1887, ale když robot Frenzy objeví na palubě Air Force One v počítači článek o něm, je v něm uveden rok 1895. (GreatestFan)