"Stokrat lepsi nez Armageddon" Tahle hlaska (primo z filmu ;) je fajn, ale Bay potrebuje scenaristy, kteri mu takrikajic staci. Orci a Kurtzman to podle me nejsou. Transformeri jsou ujetejsi a drzejsi nez byste cekali, ale pod tim nanosem spickovych vizualnich efektu a Bayovy certovske povahy (chci aby ted v zaberu vsechno vybuchlo a kdyz to chci, tak to tak bude... ani Spielberg, ani fyzikalni zakony mi nebudou stat v ceste ;), se neskryvaji zadne genialni hlasky. To me trochu mrzi, i kdyz to zdatne maskuji vynikajici herci a celkova povrchnost filmu, kterou jsem si naramne uzival. Jon Voight jako ministr obrany strili z brokovnice a tvari se jako John Rambo, Shia je cool, Megan je hot a roboti jsou GENIALNI. Ten film je slaboduchy. Mozna az moc. Zaroven je dechberouci. Mozna az moc. 8/10 pokud mam brat ohledy na ty, co uz stihli zestarnout. Nakroceno k devitce, pokud jste ochotni si nechat jakekoliv vytky a vycitky rozdupat nejakym tim robotem. A ze je k tomu spousta prilezitosti.(11.7.2007)

Kdysi dávno jsem na jedné satelitní stanici sledoval animovaný příběh obrovských robotů, měnících se v nejrůznější dopravní prostředky. I když jsem nerozuměl německým slovům, býval jsem fascinován právě jejich transformacemi. Tehdy poprvé jsem zatoužil vidět skutečný hraný film. Film, kde by se rychle svištící automobil náhle změnil v kovovou hroudu, přeskočil by svodidla a svojí půltunovou pravačkou rozmáznul hlavu nepřátelského Deceptikona. Snil jsem o takovém filmu snad celých deset let. Dnes se mi ten sen splnil. Jako školák, který dostane svojí první jedničku, jako sportovec, který překoná svůj osobní rekord, tak i já se teď tetelím jen těžko vyslovitelným blahem. Michael Bay mě ohromil. Dokázal natočit něco neskutečného a rozdrtil všechny letošní vizuální rádoby megahity hned úvodní sekvencí, ve které úřadují deceptikonští Blackout a Scorponok. Když jsem nedávno sledoval snímek Sunshine, v jedné chvíli jsem si sám pro sebe řekl, že spojení audiovizuální stránky filmu je zde k pláči krásné. Ikonická scéna monumentálního příchodu spravedlivých Autobotů na Zemi předčí audiovizuálně kterýkoliv moment ze Sunshine a budu si jí pamatovat (a přehrávat) už navždycky. Druhým nejvýraznějším momentem Transformerů je závěrečná půlhodina, ve které se střídají desítky nápaditých transformací s naprosto šokujícími zpomalenými obrazy, do nichž hřmí nádherně hluboké a dunivé hlasy Petera Cullena (Optimus Prime - zastínil i Jamese Earl Jonese coby Darth Vadera) a Hugo Weavinga (Megatron). Nic podobné jste ještě nikdy neviděli a pokud Bay neusedne na režisérskou židli Transformerů 2, tak asi již nikdy neuvidíte. Vše, co může střílet, střílí, vše, co může explodovat, exploduje. Je to nádhera. Místy snad opravdu nejde pochytit všechno, co se právě na scéně odehrává, ale to budu postupně odhalovat při dalších projekcích. A mezi tou monstrózní akcí sledujeme příběh nesmělého Sama, jehož ztvárnil skvělý a sympatický Shia LaBeouf. Samotnou kapitolou filmu jsou hlášky, které v podání robotů dostávají naprosto nový rozměr, poslouchat rozhovor Autobotů před závěrečnou apokalypsou je něco nádherného, je to fantazie. O vtipné hlášky lidí se stará kromě LaBeoufa hlavně komediant Anthony Anderson. Dále je tu kamera, mající mnohdy trajektorii šílenější než ta nejbrutálnější horská dráha, a hudba Stevea Jablonskyho, která dodává filmu komplexnost, a častokrát dokáže úplně změnit ráz celého snímku, jako když přepnete televizní program a tím je v podstatě zajištěno, že těch 135 minut se prostě nelze nudit. Ano, Bay to, kurva, dokázal! Něco přes ty dvě hodinky jsem byl znovu ten malý kluk a žil ve světě transformerů. Splnil se mi sen. Díky, pane Bayi! 150 miliónů dolarů(rozpočet)/706 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)203 miliónů dolarů(zisk z kinoprojekcí)(25.7.2007)

Je sice pravděpodobné, že v noci se mi bude zdát spíš o Megan Fox než o skládacích robotech, ale i tak se mi Bayův nový trhák moc líbil. Kdo jiný dokáže ze 150 milionů doláčů vyždímat tolik? Transformers je báječně lehká letní megavýpravná zábava, která má sympatické obsazení (Shia forever!), spoustu humoru a fantastické triky. Kdyby závěrečná řežba byla trochu přehlednější a já neztrácel jistotu, kdo je kdo, bylo by to jasných pět hvězdiček.(22.8.2007)

Scénář: Roberto Orci, Alex Kurtzman .. Od samého začátku pastva pro oči a uši. Každý, kdo si CHCE Transformers pořádně smyslově užít, ale neučinil tak v kině, nechť si při čtení těchto řádku několikrát pleskne. Audiovizuál je slastný, každý dolar rozpočtu našel své místo a výsledek jeho výši imo nakonec odpovídá. Zkrátka ILM svoji práci umí mistrovsky. Prvních 90 minut je skutečně skvělá jízda, která staví na neuvěřitelném množství humoru, odkazů a hlášek. Po tuto dobu má taktéž hlavní roli Shia, který je prostě neodolatelně excelentní. Přesně obsazené jsou i role vedlejší a ty malé výstupy Voighta, Torturra, rodičů a dalších zaručeně potěší. O Megan Fox jako herečce nemá cenu mluvit, ta spadá jen pod již zmíněný vizuál. Ovšem jakmile se děj přesune do přehrady, film opustí humor, doposud stoprocentní dojem se rázem ztrácí a nastupuje zdlouhavé obhajování nesmyslů souvisejících s dějem a vše je gradováno závěrečnou akční mletou u které jsem se .. nudil! To je možná trochu silné, takže koriguji na nebavil dle nasazeného standardu. Opravdu. Její nepřehlednost, roztřesenost a zejména styl boje robotů (očekával jsem, že ultramoderní válečníci po sobě budou střílet s také ničit se svým mocným zbraňovým arzenálem a ne jen přes vypálenou munici trapně skákat a dávat si převážně ručně do držky s pomocí bodných zbraní - to je středověk a ne boj 21. století) mi nechutnala. Tady to chtělo buď větší míru komornosti nebo naopak mnohem větší vřavu odpovídající pradávné válce robotizovaných civilizací, což pár jedinců není. Doufám, že plánovaný další díl(y) dostane opravdu štědrý rozpočet a akce tak dozná patřičných rozměrů. Třeba tím Bay příště vyrovná svůj dosud nepřekonatelný Armageddon:o) I když je nám totiž během filmu trapně podsouváno, že "tohle je stokrát lepší", není to pravda! Bla, bla, bla, hlavně že to nese, že?:/ __ 75%.(18.8.2007)

Nech mi nikto netvrdí, že táto monštrozita stála smiešnych 150 miliónov dolárov. Alebo je producent Spielberg fakt mimozemšťan. TRANSFORMERS je hollywoodsky blockbuster, za ktorý sa vyplatí dať dvojnásobné vstupné... ak teda viete, prečo idete na film Michaela Baya, v ktorom na Zemi zvádzajú vojnu roboty z iných svetov. S výnimkou úvodných, mrazivých sekvencií je to trochu detské a hlúpučké (dúfam že sa na DVD dočkáme trochu ostrejšej, eRkovej verzie), ale po technickej stránke, čo do hustoty akcie a jej over-the-edge podania je to doslova fantazmagorická šialenosť. Scéna ostreľovania škorpióna v púšti (obzvlášť záber z interiéru vrtulníku) podmaľovaný Jablonskeho motívom "Scorponok" je neskutočné maso! A tie šelmie oči Megan Fox... omfg!!!(11.7.2007)

• - Film je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako "Nejstahovanější snímek roku 2007 prostřednictvím P2P protokolu BitTorrent". Oficiálně se udává 569 259 stažení na mininova.org, skutečný počet tak bude mnohonásobně vyšší. (Foxhound#1)

• - Kapela Linkin Park, jejíž píseň ''What I've Done'' zní v závěrečných titulkách, se o filmu dozvědela, když se osobně setkala s Megan Fox, když navštívila jeden jejich koncert. (GreatestFan)

• - Autobot Jazz měl být původně Porshe. Ve filmu si ze Sama (Shia LaBeouf) udělá otec (Kevin Dunn) legraci s tím, že jedou koupit Porshe. (GreatestFan)