Když se člověk po skončení tohoto filmu zamyslí, musí mu být jasný, že víc se z toho vymáčknout nedalo. Monstrózní souboje a výbornou technickou stránkou asi očekává každý. Ale nečekal jsem, že mi bude líto kovových monster(někomu možná i slza ukápne). Jsem překvapen a rád, že v tomto monstrózním projektu nejde jen o béčkovou demolici autorobotů, ale PŘEDEVŠÍM O ZÁBAVU.(11.1.2008)

Oleee wow to byla jizda, Michael ve vrcholny forme. Ale jelikoz pak budu hodne chvalit a zapomnel bych tech par vytek, tak zacnu s nima. Ve filmu jsou bud mega brutalni bitky mezi lidma a robotama a nebo mezi robotama navzajem a do toho Michael hazi vtipny sceny, prevazne s Shiou balicim holku nebo s malym hackerskym robutkem a kdyz se to vzdy pekelne rube a do toho vlitne naka komicka scena, tak to obcas nastve, protoce misty to je skutecne dost detskej humor. Na druhou stranu nemuzu rict, ze by me hlasky a vtipky tak z 90% skutecne nepobavily. Druha vytka je k "zlejm" robotum. Sice se behem nekolika sekund dozvime jejich jmena, ale v ty neskutecny rezbe to tak nak zanikne, ze kolikrat ani clovek nevi, kdo ze se to s kym rube. Coz je zaroven treti a posledni vytka, ze to je misty krapet neprehledne. A ted chvala. Jednak triky, ty jsou tak neskutecne dokonaly, ze snad jedinej film, kterej jim muze konkurovat, jsou Pirati z Karibiku 2, 3. Vsimnete si, ze zde neuvadim predrazeny filmy jako novej Superman nebo Spidey 3, ktery staly skoro dvojnasobek a vubec to na nich neni znat. Proste Michael za ty penize vytezil z filmu maximum. Taky to je mozna tim, ze usetril za hvezdy. Zadna skutecne velka hvezda tu neni. Potesi Turturro, kterej tu je sice jen chvily, ale je desne krutej. Co se tyce LaBeoufa, tak tahle role mu vcelku sedla, sice vypada jak nouma, ale nakej hereckej talent ma a obstoji jak v komicky, tak v akcni scene. Co se tyce Megan Fox, ta asi nemela za ukol hrat, ale pozovat a tvarit se sexy a to se ji povedlo. Dal musim pochvalit kameru, ktera az na tech par zmatku behem bitek je naprosto perfektni a cool a taky hudbu, ktera je vetsinou spravne drsna. A co se tyce pribehu, sice je jednoduchej, ale nak super blbej neni a ani sem si nevsim nakejch vyraznejch nelogicnosti. Ze zacatku to sice znelo jako blbej napad, natocit film podle robutku menicich se v auto, jenze Michael Bay z toho udelal neskutecne vybusnou rezbu, ktera nema obdoby. Co dodat, zrejme blockbuster roku a totalni mega rezba, takze doufam, ze vznikne dvojka.(16.8.2007)

• Morien

Pokud trochu znáte Baye a jeho způsob vyrábění "tradičních amerických akčních filmů", je vám v každém okamžiku sledování jasné, co bude následovat, a já se bohužel nechávám ráda překvapovat. Film by byl obyčejně odpadem, ale za Shiova vyjukaného zelenookého mládence tu jednu přihodím (i když takovéhle hodnocení taky nemám ráda). Některé jeho výstupy - a zvláště ty s jeho značně liberálními rodiči - byly ale opravdu vtipné. Nevím proč se o tomhle filmu nemluví spíš jako o akční komedii, protože sci-fi to až na pár robotů moc není a fantasy.... no ke každému filmu je třeba trocha fantazie. Což mě zase přivádí k tomu, že tady je té fantazie potřeba opravdu hodně, jelikož jsem cestou našla pár (nebo spíš hodně) nelogičností a směšností, které je třeba si ke spokojenosti odmyslet; také bych řekla, že si mohli tvůrci s robotí "mytologií" trochu víc vyhrát (kór když to stálo takový prachy, že product placement musí být pomalu každé dvě minuty - pokud se zrovna nestřílí). Nejspíš ale stejně budu muset počkat, až se mi Transformers rozleží v hlavě a potom si řeknu, jestli mě to bavilo natolik, abych to nenazývala pouhým obyčejným přetrikovaným klišé ždímajícím ze zfanatizovaných diváků logiku a odvádějící ji někam do věčných lovišť pod záštitou takzvané "coolovosti". Zkrátka položme si otázku: dělají skvělé triky mizerný film dobrým filmem? V mých očích ne a jako ten nejhlavnější klad bych tedy opět uvedla Shiu a jeho teenagera. A jako ošklivá dívka prostě nechápu, co mají chlapci pořád s tou posedlostí krásnými dívkami.(18.6.2008)

Ne a ne a ne. Já bych tomu alespoň čtyři hvězdičky dát chtěl, ale nemůžu. Tyhlety přepísknuté blockbustery prostě nejsou moje krevní skupina. Akční scény jsou naprosto masakrální, těžko bych jim v tomto ohledu hledal nějakou konkurenci, ale já na filmech oceňuju přecijen něco jiného. Jako oddychovka jsou Transformers dobří, ale nic jiného nenabízí. Příběh je předvídatelný, postavy klišovité a jejich chování strašlivě americké. Zkrátka film mě pobavil, ale nenadchnul, podruhé ho vidět nejen že nemusím, ale ani nechci.(14.8.2008)

Dobrá akce, ale jinak bezduchá směs cool záběrů + kopírování odjinud. Nejčastěji Camerona. Od filmu jsem nic nečekal, takže mě ani nezklamal, ale i tak si říkám, že to všechno mohlo dávat trochu větší smysl. Zas tak moc ta akce mojí pozornost neodvedla. V kině mě to vážně dostalo, ale udělal jsem chybu, když sem se na to podíval ještě jednou na DVD.(22.5.2009)

• Shia LaBeouf

• - Pracovní název byl "Prime Directive'', v překladu "Základní pokyn". (GreatestFan)

• - Většině aut, která byla ve filmu zničena, byly vymontovány motory a převodovky kvůli tomu, aby lépe "létala" vzduchem. (becki_tu)

• - Primova hláška "Freedom is the right of all sentient beings," je z obalu jeho původní akční figurky. (GreatestFan)