DumbLand (2002) (seriál)

Tak trochu netypický Lynch. Nejčastější slovo - FUCK!!. Animaci bych zde ani tak příliš nehodnotil, protože to je v tomto případě to nejméně podstatné. Hlavní téma - násilí a člověk jako zdroj. Lynch nás v osmi epizodách velice svérázně seznamuje s Randym a jeho bžným životem (skvělý konec, ale nechci spojlerovat). Tak už to vypadalo, že přece jen jednou ohodnotím Lynche nějak hůř. Po první epizodě tak 1 hvězda, po dalsší už se to pomalu začalo zvedat, po šesté, kdy už jsem byl plně schopen vstřebat styl snímku, už jsem byl na 3 a nakonec se to vyhouplo se 70% na 4. Lynch a srozumitelná myšlenka? To se jen tak nevidí, tak se to prostě musí ocenit :). První epizoda zde http://www.youtube.com/watch?v=QVD2vrtZy_A, celkem je jich 8. Další Lyncjvi kraťasy na mém profilu :).

Moudronos (2002) (pořad)

Kostičky pro starší....to už bylo na mě asi příliš intelektuálně náročné.

Kostičky (1994) (pořad)

Dřív jsem tenhle pořad nesnáel, ale někdy kolem šestnácti se mi začal konečně líbit.

Batman začíná (2005)

Jelikož se asi vypravím do kina Temného rytíře, když už je kolem toho taková sláva, tak jsem se musel podívat na to jak ten náš Batman vlastně začal. Nolan odvedl dobrou práci, kvalitní příběh, ani jedna mrtvá chvilka, ale stejně to nebylo uplně zázračné, přece jen mi vadily nějaké ty nepřesnosti a chybky. Ale za to, že jsem se chvílemi i slušně zasmál, tak tam peru 4. Uvidim co po TDK, třeba to ještě přehodnotim.

Horizont události (1997)

Takové průměrné sci-fi, všechno takové moc zbrklé, to ta krátká stopáž. Nic speciálního, na co bych se plánoval ještě dívat.

Michael Clayton (2007)

Čekal jsem zase nějakou právnickou hovádkovinu a nakonec se z toho vyklubal celkem slušný thriller.

Občan Kane (1941)

Opravdu až nečekaně svěží film, ale právě jen z hlediska filmového. Možná je to už stářím snímku, ale nijak výrazně mě v dnešním kontextu nezaujal. Oceňuji filmařskou a technickou stránku, ale problém byl především v dlouhém, rozvláčném a místy dosti nudném příběhu. Vzheldem k místnímu hodnocení jsem čakal víc a možná i proto je film u mě na nějakých 65%. A jen proto, že spousta uživatelů dá 5, nemusím snad já. Film o kterém si s někým rád popovídám, ale na který se kouknu podruhé jen z jiného důvodu, než z toho, že bych chtěl ten příběh vidět a prožít znovu.

Mazací hlava (1977)

Čistý nezředěný Lynch. Film, který není určen pro slabé povahy nebo pro osoby pod vlivem omamných látek, protože pak může mít nespecifikované vedlejší (možná hlavní) účinky. Přiznávám se, že jaksi nechápu, ale to asi nikdo. Kdo říká, že jo, kecá. I když se to tu několik komentátorů snaží rozebírat, je to zbytečné. Tenhle film musíte vidět a až potom si udělat vlastní názor a uvědomit si vlastní pohled na věc. Prvních 30 minut naprosto dokonalých, dalších 30 trochu nudnějších, ale poslední třetinka vše vynahradí a posílá tento snímek zpět do výšin a nedohledna lidského chápání. Lynch má zvláštní dar, že do svých psycháren dokáže obsadit naprosto bezkonkurenční herce, no kdoví kde se asi potkali, radši na to nemyslet. Na Eraserhead jsem se chystal velmi dlouho, protože kdysi jsem viděl 20 minut a od té doby jsem sbíral odvahu. Nakonec byl film úplně jiný, než jsem čekal, ale spíše k lepšímu. Proto se musím omluvit, ale Lynch má ode mě dalších 5 hvězd, sice tentokrát ne uplně čistých, dlouho jsem váhal, ale jinak to prostě nejde (opravdu tak nehodnotím "jen protože je to Lynch"). Film byl pro mě jakousi dušení sondou, která mi zase ukázala nový pohled na svět :).

Lost Highway (1997)

Další naprosto úžasný film od mistra Lynche. Opět zde používá své staré fígle, které znovu a znovu fungují, jak si sám mistr přeje. Film, u kterého se člověk chvílemi opravdu až bojí a ani vlastně neví čeho. Ale to je právě ono.