Zpovídám se (1953)

Výborné drama, skvěle vystupňovaný děj, kde jsou karty jasně rozdány, nesympatický Malden, Němec jako vrah a Clift jako ctnostný kněz. Hitch prostě nikdy nezklame.

Skvělí Ambersonové (1942)

Moc mě to teda nenadchlo, obyčejný příběh zabalený do typicky Wellesovy režie, která mi vůbec nesedí. Navíc ono se tam celou dobu nic moc neděje a poučení plynoucí z filmu tak trochu vyzní do prázdna.

Zjizvená tvář (1932)

Čekal jsem více, jednoduchý, ikdyž stylový děj, hlavně cesta dolů je hodně uspěchaná, herci jsou dobří, ale to nestačí. Místy mě to opravdu nudilo. Na svou dobu to musela být naprostá bomba.

Kleopatra (1963)

Viděl jsem verzi SE takže jsem 4 hodiny jen zíral na famózní výpravu a kostýmy a suverénní, krásnou Taylor. Příběhově je to realitě hodně vzdáleno, ale autoři dali dohromady slušný příběh, výborné herce a fascinující výpravu. Zvláštní je, že je to asi jediný film, kde Octaviana vykreslují jako zápornou postavu, velice mě to potěšilo vždy jsem fandil Antoniovi.

Ochranné zbarvení (1976)

To co tady všichni píší je pravda, jenomže už nenapíši jaká je to nuda. Spor mezi intelektuály možná funguje v knize na plátně ale rozhodně ne.

Divoch (1953)

Příběh o rebelovi, motorkách a lásce, kde všechno dobře dopadne. Brando jako vždy skvělý i slečnu měl tentokrát pěknou. Jen škoda takového trochu obyčejného děje.

Manželství po italsku (1964)

Po vtipné a svižné první polovině přišla až zdlouhavá linie s dětmi, která mě už tak nebavila. Komedie se trochu proměnila v drama. Oba hlavní představitelé jsou samozřejmě skvělí.

Mumie (1932)

Těžké porovnávat s moderní verzi, tato je více dramatická, hororovější, sázející na napětí. Což je jenom dobře, každá verze má něco do sebe. Určitě je to jeden z nejlepších hororů 30. let, ne-li nejlepší. Jen mi není jasné jak mohl Imhotep vědět i o věcech, které se staly až po jeho smrti. Musím snížit hodnocení kvůli uspěchanému a hloupému konci.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Tři milostné linie v jednom, to je risk, který moc nevyšel. Ta s Goslingem je vtipná a celkem ujde, Carellova je místy hodně trapná a on prostě vypadá i v obleku špatně, měla si radši vybrat Bacona a to s tím klukem je příšerně trapné a mohli si to odpustit. Celému tomu dal korunu hloupý otřesný konec v tělocvičně. V podstatě až na Goslinga tam hráli samí nesympatičtí herci. Dávám tak vysoké hodnocení téměř z milosti.

Člen klanu (1974)

Film hrající na emoce, snažící se šokovat. Jižní část Spojených států je země buranských idiotů a náboženských fanatiků, je to zde pěkně ukázáno, ale scénář za moc nestojí a Burton prostě ve své roli nemá co hrát.