Barbar Conan (1982)

Jeden z nejúžasnějších soundtracků v kombinaci s polonahým Arnoldem --- to mě jako fanouška kulturistiky přivádí do varu. Režije je taky dobrá, boje solidně brutální a historická atmosféra je vykreslena velmi hezky. Navíc mám Howardovo dílo velmi rád (přirovnal bych to k béčkovým akčním filmům), ikdyž pravda, film se inspiroval dosti volně...

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Co tohlecto k sakru bylo ? Ultra zlej Van Damme dostane nakládačku od 70 kg klučiny ? Na to aby to aspoň byla parodie to bylo málo ujetý a zábavný. Další díly to už byla úplně jiná kava (v tom lepším slova smyslu :)

Dvojitý zásah (1991)

Bitky sice slabší než v Bloodsport, ale zase jich bylo víc a v různých lokacích. Děj byl (jestli se to tak dá nazvat) více konzistetní. Co staví tento film nad ostatní je dvojitá porce Van Damma. To je jako byste si objednali panák rumu a dostali jeden zdarma navíc :)

Krvavý sport (1988)

Nejlepší film belgického bijce. První film, kde jsem zaregistroval Bola a taky mě potěšila rolička Foresta Whitekera. Dobrá byla taky přehlídka všech možných i nemožných stylů. "Buddy friend" v podobě Donalda Gibba byl sice trochu otrvaný ale dal se snést (jediné co se mi nelíbilo, že takovej lempl málem porazil ultimátní macho jako je Bolo :))

Insomnie (2002)

Al Pacinuv koncert. Ne že by zbytek hrál špatně, ale tohle byla prostě one man show. Jinak zajímavá zápletka, skvělý provedení a ne úplně jednozačně rozdělené role. Film rozhodně hodný zkouknutní, stav mysli pomalu hraničící s kolapsem z důsledku neodstatku spánku je skvěle natočen (a zahrán).

Vetřelec (1979)

Málo který film má tak hutnou atmosféru jako tohle. Ke konci by se opravdu dala krájet a ikdyž při opakovaném shlédnutí může trochu vadit pomalejší rozjezd, film působí děsivě klaustrofobicky, takže je pořád na co se dívat.

Policajt ze školky (1990)

Solidní, koukat se na to určitě dá, pokud netrpíte nějakou nevraživostí na Arnolda (což v žádném případě není můj případ) občas se zasmějete a hlavně: Je to jeden z opravdu malého počtu filmu, kde mě ty děcka skoro nevadily. A to je teda co říct !

Total Recall (1990)

Už od samého začátku skvělé Goldsmithovi melodie neskutečně našláplý film, který divoké tempo nesleví ani na vteřinu. Parádní porce pořádně krvavých scén, úžasné masky a ktomu Arnold, předvádějící svůj klasický (ne)výkon. Tohle je prostě ten typ filmu, kterýmu musím odpustit sice zajímavý,ale děravý scénář a víc logických bot, než se normálně sejde v pěti filmech naráz. Zaběry na kolonizovaný mars jsou super. Jo, tehdá ještě věděli jak udělat pořádnou mazanici ...

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

O tomto filmu nemohu napsat nic jiného než hromadu superlativů. Ford s Connerym vytvořili dokonalou dvojici, hláškami a vtipnými scénami se nešetří, napínavá a vynalézavá akce, skvělá hudba, režije...... prostě všechno. Dokonalý zábavně - dobrodružný film.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Ačkoliv trošku jiný než zbylé dva díly (a asi právem považovaný za nejslabší) mám ho moc rád. Hlavně kvůli solidnímu počtu humorných situací (které imho k Indimu patří) a celkové to působí hodně odlehčeně. Tedy, ne že by zbylé díly nepůsobily. Snad nás ve 4 nesklamou :)