• Pohádka

Nedej se! (1992) (pořad)

Pořad by si zasloužil vnitřní členění do celků po 30-40 dílech - asi tematickém - , tak aby se v odvysílaných jednotkových pořadech bylo možné orientovat. Jeho záslužnost a potřebnost je mimo diskusi.

Kulka pro generála (1967)

Zdá se čím dál určitěji, že evropské westerny jsou mnohem propracovanější a zdařilejší než drtivá většina jejich amerických předloh. Volonte je další z řady velkých italských herců této klasické éry vůbec i evropské kinematografie hraného filmu.

Ochránce - Veřejný nepřítel (2021) (epizoda)

Tento díl poukázal na ošidnost a limity práva zřejmě nejen u nás. Dvě nevinné učitelky které se snažily krátit prázdninový čas dětem, aniž to byla jejich povinnost a měly to oceněno peněžně, byly potrestány za tragickou náhodu, kterou nemohly vědomě ovlivnit. Jako podpora alibismu a atomizovanosti to nebyl špatný příklad. Zvlášť patrný u té učitelky, která riskovala svůj život.

Tělo mého nepřítele (1976)

Noblesa staré Evropy, v níž dohasíná 19. století. Obohacené o božského rošťáka Belmonda ilustruje přesně odvrácenou tvář elit a jejich skutečných mravů, jež se konec konců tak moc neliší od toho, jak je v americkém případě zachytil Jack London. Místy až rafinovaný scénář krok za krokem nasvěcuje scénu. A romantický hrdina-mstitel nevybočuje v ničem z všednodennosti své doby.

Žena v Berlíně (2008)

Z celého filmu svítí jeden výrok: Kdyby Rusové s námi dělali to, co my s nimi 4 roky, vbrzku by nebylo jediného Němce. Podstatou války je technika zločinu povýšeného na pseudocivilizační princip. Hrůza jako způsob života. Z tohoto poznání vyrůstá humanismus a úcta člověka k člověku.

Dobrodružství kriminalistiky - Poslední odvolání (1992) (epizoda)

Vždy když lidství vítězí nad rutinou a zejména tehdy, když se jedná o lidský život, je to povznášející a nádherný okamžik. Humanismu není nikdy dost a každý život stojí za to, aby oň byl sveden i lítý boj.

Bellevue (1969) (TV film)

Mezní okamžiky lidské existence - touha po změně, která zůstává nenaplněna a ze všednosti, kterou touží opustit, se vrací do zaběhaných, sice obtížných, ale také zaběhlých stereotypů počínajícího středního věku.  Tak je budována Šotolova a Bělkova inscenace postihující divadelní prostředí zapadlého regionálního divadla, pro něž Plzeň je nedostižná a liberecké Šaldovo divadlo zajímavé a polepšující.

Afghánistán: 40 let války (2020) (seriál)

sportovec  všechny recenze uživatele  Toto pásmo dokumentárních filmů o sužované středoasijské zemi vypovídá o důležitosti politické profese i o opakovaných notorických chybách evropského Východu a Západu. To všechno stojí desítky a miliony padlých i rozvrácených domorodých životů. Je to velmi nelichotivé zrcadlo v mnohém protiřečící skutečné demokracii.

Případy detektiva Murdocha - Tajemství a lež (2018) (epizoda)

V této epizodě nespatřuji nic mysteriózního. Počátky černé emancipace jsou ještě nesnadnější než té ženské. Rodinný příběh, který je jejich osou, není nepravděpodobný a Kanada nebyly USA. I tak to bylo nesnadné a pro obě ženy obtížné. Jde o jeden z nejpropracovanějších příběhů tohoto rozvětveného cyklu.