Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Film nabouchaný skvělým humorem. Škoda jen, že to nedrží víc pohromadě nějakým o poznání lepším příběhem. Jinak zde vidíme skvělé herecké výkony. O Donutilovi a Janžurce je zybtečné se rozepisovat. Mě hlavně překvapil Krajčo. Přestože ho fakt nemusím, tak mě přesvědčil, že hrát on rozhodně umí. V jeho očích, že i takovouto odlehčenější roli prožívá. Musím si na něj, i když nerad, opravit názor.

Příběh Modré planety (2004)

Pěkné záběry, kterým bohužel chybí nějaký logický tmel. Je tam sice nějaký nich, který to provází slovem, ale bohužel jde o nezajímavé plkání. Škoda té nedodělanosti. Potenciál by byl.

Appleseed (2004)

Akční scény v úvodu filmu mě ohromily. Bohužel vyjma těchto scény na filmu nic moc zajímavého není, Příběh je, jen aby tam nějaký byl. Podobné story už tu mnohokrát byly a také ještě mnohokrát budou.

Žvahlav (1977)

Nesdílím názor, že film je plný typicky pythonovského humoru. Jediné co mi zde připomíná Pythony je Palin. Humor jsem zde trochu postrádal. Naopak jse nepostrádal Gilliamovy fantastické výpoldy. Ty se mi líbili. Film považuji za mírně nadprůměrnou pohádku.

Ong-bak (2003)

Příběh nudí. Ale kdo by taky čekal od akčního filmu nějaké drama? No a pak tu máme akční scény. A ty jsou jednoduše boží. Od Matrixu jsem neviděl takovou skvělou řežbu.

Život pod vodou (2004)

Dobře jetá komedie. Anderson nashromáždil skvělé herce, spojil je se zajímavým námětem, opatřil to originálním vizuálním stylem a poslepoval to božím soundtrackem. Výsledek je více než dobrý.

Million Dollar Baby (2004)

Nedělal bych z toho kultovní záležitost, ale dobře koukatelný film to rozhodně je. Eastwood natočil kvalitní kýč. Dost mě dostala ta komická postava mladého boxera. Tak špatný herecký výkon bych v takovém bijáku nečekal. Jinak jsou všichni v pořádku, typické hollywoodské schéma.

Král rybář (1991)

Od Gilliama bych čekal trochu víc. I zde sice nacházím útržky jeho fenomenální fantaksní představivosti, ale ta zde hraje podružnou roli a ustupuje příběhu, který mě ovšem nijak zvlášť nezaujal. Přišel mi dosti neuspořádaný a neucelený. Kdyby nebylo výkonů dvou hlavních aktérů, byl bych asi zklamán.

Blood: The Last Vampire (2000)

Škoda, že příběh není nijak rozvinut. Sledujeme zde něco, co působí jako pasáž vytržená z nějakého velkého díla. Velmi se mi zde líbila krseba a animace. Ta film hodně zvedá, protože je nadstandartní,

Hrob světlušek (1988)

Jiné anime, než na jaké jsem zvyklý. Poeticky vyprávěné drama, které opravdu dojme.