John Stratton: V první linii (2017)

Extrémně podprůměrné akční béčko, jehož největším a ve finále asi i jediným kladem jsou akční scény, kterých má snímek poměrně dost. I tak jsou však nevalné kvality a nenabízí žádnou velkou podívanou. Scénář o ničem, dialogy velmi nezáživné. Ani herecké obsazení filmu moc nepomohlo. Jednoduchý, stokrát provařený děj působí místy dost nudně a sterilně, bez nějakých větších nápadů či snahy o lepší budování atmosféry. Jako akční jednohubka John Stratton asi ujde, ale že bych se na něj s chutí někdy podíval znovu, to se opravdu říct nedá. 2/10.

Ženská na vrcholu (2019) odpad!

Snad jedinou věcí, která mě na této komedii upoutala, je nádherné vysokohorské prostředí Tater. Kromě výběru natáčecích lokací se však tvůrcům nepovedlo zhola nic. Extrémně jednoduchý až stupidní scénář bohužel nezachrání ani relativně dobrý výkon Martina Dejdara, který jako jediný drží nad vodou už tak chatrný děj. Komediálních prvků je zde minimum, prakticky se ani není čemu zasmát. O nějaké příjemné či humorné atmosféře si divák může nechat zdát. Vše na mě působilo dost amatérsky, prvoplánově a bez sebemenší snahy o vytvoření trochu kvalitnější komedie.  Ženská na vrcholu je zkrátka typická česká "komedie" posledních let, levná, trapná, nevtipná a v podstatě úplně zbytečná. 0/10.

Kontrakt (2006)

Je velmi zajímavé, že pokaždé, když v USA uteče vězeň, utíká samozřejmě do lesa, kde čirou náhodou narazí na bývalého či současného policistu, který chce split svou povinnost, ale nejprve se musí prostřílet skrze další padouchy, kteří chtějí zabít našeho padoucha na útěku. Vážně, tento námět je tak tuctový, že si snad nešlo vybrat provařenější příběh. Docela mě zarazilo obsazení, protože i když se film hemží samými kvalitními herci, špatný scénář jim nedovolí udělat z nudného akčního béčka něco víc. Což je samozřejmě ohromná škoda, ulovit Morgana Freemana a přesto natočit tak špatné béčko, to mi moc hlava nebere. 4/10.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Zmizelo nadpřirozeno, přibyly citečky a vztahové výlevy. Od Akty X jsem očekával napínavé, možná i tajemné sci-fi, samozřejmě doplněné o nutné krimi prvky. Ve finále jsem dostal obyčejnou kriminálku, která má sice napětí a tajemnou atmosféru, ale absence paranormálních jevů a vlastně všeho, na co je divák zvyklí, nebo spíš co by od agentů Muldera a Scullyové očekával. Tvůrci se primárně soustředí na hororovou atmosféru a na vztah mezi dvěma hlavními aktéry. Což mě osobně trochu zklamalo a vztahové scény mě vůbec nebavily. Pokud se člověk od toho všeho oprostí, užije si povedenou, lehce průměrnou kriminálku s povedeným hereckým obsazením. Snímek je také relativně dobře natočený, napětí funguje a film moc nenudí. 5/10.

Sedmý syn (2014)

Velmi nepovedené fantasy, které nabízí tuctový děj nevalné kvality s ještě méně povedenými efekty. Zpočátku film působí dost nenápadně, akčnější scény nepůsobí nikterak kvalitně, závěr totálně odfláknutý. Nepotěšilo mě ani samotné vyobrazení čarodějek a různých nestvůr, efekty na mě působily dost lacině. Na druhou stranu má snímek hezké natáčecí lokace, má spád a celkem rychle uteče. Z herců je nejvýraznější především Jeff Bridges a především samotná královna čarodějnic Julianne Moore. Ta je nejvýraznější postavou celého filmu a de-facto ho svým způsobem zachraňuje, vzhledem k nevalnému hereckému obsazení. Námět není nicméně špatný, mít kvalitnější režii, scénář a herce, určitě by se jednalo o povedené fantasy. Takhle je to jen nepovedená jednohubka, která sice není úplně špatná, ale žádný zázrak se zde opravdu nekoná. 4/10.

Viktor Frankenstein (2015)

Co se týká herecké stránky, tak po té je film velmi povedený. James McAvoy i Daniel Radcliffe hrají skvěle, i když nejvíc o sobě dává vědět především samotný McAvoy. Pokud se zaměřím na samotný děj, to už zas taková sláva není. Celý film jede tak nějak na půl plynu, hororová atmosféra se povede navodit pomalu až v posledních scénách, příběh tím pádem vyzní naprázdno a místy i dost nudí. Čekal jsem daleko živelnější zpracování s šílenou nebo alespoň temnou atmosférou. Jediná věc, která celý film víceméně zachránila, byl závěr, který se za mě moc povedl a konečně navodil trochu temna, strachu a šílenství. Jako horor do kin určitě ne, avšak jako lepší TV produkce snímek celkem ujde. 5/10.

Krvavý Bangkok (2014)

Hned na začátek musím uznat, že jsem po dlouhé době viděl Lundgrena ve filmu, který výjimečně nepřipomíná nejhorší ze světové kinematografie. Krvavý Bangkok je typickým zástupcem průměrného akčního béčka, které je plné nelogičností a hloupých scén, na druhou stranu diváka čeká i plno akčních scén a přestřelek, které jsou relativně dobře natočené. Lundgrenovi jeho role sedla, celý film je velmi aktivní a střihne si hned několik akčních scén. Děj jako takový je trochu jednodušší, má však spád a díky kvantu přestřelek a soubojů vůbec nenudí. Trochu mě zklamal závěr, který je hodně odfláknutý. Podtrženo, sečteno, žádná vysoká filmařská se zde nekoná, Krvavý Bangkok je lehce průměrné akční béčko, na které se sice dá dívat, ale velký zážitek to rozhodně není. 5/10.

Ztracené dívky (2020)

Podle popisu jsem očekával napínavé, nervy drásající drama, dostal jsem však nicneříkající, extrémně nudný a laciný pokus o kvalitní drama. Atmosféra takřka nulová, nepovedl se taktéž výběr herců, kteří jsou vesměs nevýrazní a nemají čím zaujmout. Nelíbilo se mi ani celkové zpracování příběhu, který je sice založen na skutečných událostech, ale postrádá větší spád, silnější momenty jsou zde podány tak nudně, že absolutně nedokážou upoutat divákovu pozornost. Závěr filmu totálně o ničem. Jediné malé bezvýznamné plus patří Amy Ryan, bez které by byl tento film úplným propadákem. Když to tak shrnu, snímek mi nic nedal, ničím mě nezaujal a tak nudné drama jsem dlouho neviděl. Příště se však Ztraceným dívkám vyhnu obloukem, zbytečná ztráta času. 1/10.

Touha po vraždě (2020) odpad!

Zbytečný a hlavně totálně nesmyslný snímek, který silně hazarduje s divákovým zdravím. Willis si opět vybral film, ve kterém se objevuje spíše sporadicky, prakticky vůbec nezasáhne do děje a nemá zde ani jednu kvalitní scénu. Co se týče ostatních herců, amatérismus v přímém přenosu. Děj, odehrávající se víceméně celý ve staré opuštěné budově, postrádá jakýkoliv smysl, postavy se chovají brutálně nelogicky a vše působí dost primitivně. Nechápu, jak tvůrce vůbec napadlo natočit něco tak příšerného. Nízkorozpočtový akčňák úplně o ničem, naprostá ztráta času. 0/10.

The Fanatic (2019) odpad!

Námět vypadal slibně. Šílení fanoušci, kteří svým modlám otravují život a v některých případech jsou všehoschopní, tak o těch by mohly některé přední celebrity vyprávět. Jeho zpracování je však šílená směsice naprosto bizarních postav, mizerných hereckých výkonů a ve finále i naprosto stupidního příběhu. Travolta se sice snaží, přesto díky špatnému scénáři působí dost komicky. Celý film je vlastně taková tragikomedie, kdy divák absolutně neví, kdy se smát nebo brečet. Když se tvůrci snaží zahrát na vážnější notu, jejich snahy však vyzní zcela do prázdna. The Fanatic nemá atmosféru, nemá kvalitní děj, shlédnout ho celý je doslova čisté utrpení. Už název avizuje, že si snímek užijí snad jen opravdoví fanatici. Příště už ne, díky. 0/10.