Pavučina lži (2020) odpad!

Extrémně nudný a nezajímavý příběh, ve kterém hrají nudní a nezajímavý herci. Spíš než thriller bych Legacy of Lies tituloval jako nízkorozpočtové akční béčko, jehož jedinou světlou stránkou jsou místy dobré souboje a hromada přestřelek. Jinak jsem nenašel nic, co by mě přinutilo se na snímek podívat znovu. Režie je jedna velká katastrofa, scénář mizerný a kamera taktéž žádná velká sláva. Moc jsem nepochopil, kam tímto filmem filmaři mířili, protože místo kvalitního thrilleru se jim povedl jeden velký odpad, který si stěží získá nějaké širší spektrum diváků. Pro mě osobně bylo shlédnutí filmu Legacy of Lies jen ztráta času. 0/10.

Soukromá válka (2018)

Velmi zajímavé téma, které je však zpracováno velmi povrchně a průměrně. Hlavní postava v podání skvělé Rosamund Pike, které její role perfektně sedla a působí velmi přirozeně.Naopak takový Tom Hollander je zde naprosto nevýrazná postava. Co bych ale filmu nejvíce vytkl, jsou ne moc povedené časové skoky, kdy návaznost není zrovna dvakrát dobře vymyšlená. Jinak mi snímek přišel jako celkem solidní válečné drama, které poukazuje na nesmyslnost války a na utrpení, jaké během ní prožívají obyčejní lidé. Snímku by však prospěl daleko větší spád, tah na branku a ve finále i trochu lepší režijní vedení. Celkově film hodnotím kladně, je plný emotivních a nervy drásajících scén. Potěšilo mě vcelku realistické vyobrazení konfliktů, dobrá kamera a scénář. 6/10.

Nekonečná posedlost (2018) (TV film)

Nekonečnou posedlost bych klidně zařadil mezi ty lepší snímky, které nám současná televizní tvorba poskytuje. Nicméně pořád se jedná o silně podprůměrný thriller, který má zcela tuctový děj, nulovou atmosféru a mizerné herecké obsazení a výkony. Celý příběh je nakonec zcela pohřben naprosto stupidním závěrem. Pro večerní program kanálu Prima Love asi dobrý, příště se však filmu s prominutím raději vyhnu. 3/10.

Probudím se včera (2012)

Ačkoliv jsem očekával další z českých rádoby komedií, ve finále si musím posypat hlavu popelem a uznat, že Probudím se včera je vcelku povedená komedie, na české poměry rozhodně jedna z těch lepších. Povedlo se herecké obsazení, kdy paradoxně nejvíc otravná je hlavní postava v podání Jirky Mádla, ten mi popravdě moc nesedl. Nicméně ostatní herci víceméně ujdou, vyzdvihl bych asi Evu Josefíkovou, která znovu dokazuje, že je právem považována za jednu z nejnadanějších českých hereček nové generace. Příběh jako takový má dobrý spád, nenudí a je plný humorných scén. Filmaři dokázali vykreslit výbornou retro atmosféru, která ději velmi pomáhá a scénky z roku 1989 jsou natočené daleko lépe, než scény z přítomnosti. Celkově film hodnotím jako lepší komedii, se skvělým námětem, ale s lehce horším zpracováním. 7/10.

Artemis Fowl (2020)

Režisérsky se filmu nedá moc co vytknout. Efekty ujdou, akčnější scénky také. Co je však totální průser, je výběr herců a zpracování příběhu jako celku. Předem musím podotknout, že jsem knižní předlohu v životě nečetl, takže v tomto ohledu nemohu nikterak hodnotit. Ústřední postava, tedy samotný Artemis, mi přišla extrémně nesympatická a vůbec mě nebavila. Ostatní herci taktéž moc nevynikali, místy působili dokonce trochu trapně a jejich postavy se chovali dost nelogicky. Příběh mi přišel takový rozhádaný a nepřehledný. Děj je poměrně jednoduchý, i tak má však své světlé momenty. Nicméně jsem očekával daleko víc, film byl pro mě takovou jednohubkou, která se dá přežít, ale nenabízí divákovi nic, co by ho nalákalo se podívat znovu. 4/10.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Výborně natočená komedie o žluté rodince Simpsonových a jejich slastech a strastech. Příběh sice působí, jakoby tvůrci spojili děj několika epizod dohromady a snažili se to vydat jako jeden ucelený příběh. Nutno podotknout, že se jim to víceméně povedlo, snímek působí ustáleně a je plný vtipných a dnes již legendárních scén a hlášek. Přestože prakticky dodnes každým rokem vznikne nová série, zub času se na filmu vůbec nepodepsal a neubral mu nic na jeho humoru. Pořád dokáže skvěle pobavit, nenudí, má spád a celkově je velmi sympatický. 9/10.

Vítej doma (2018) odpad!

Thriller? To jako vážně? Neustále se sprchující Emily, pro diváka asi jediná kladná věc na celém filmu. Scénář naprosto tristní, dialogy stupidní. Intenzivní nuda bez špetky nápadu či alespoň náznaku kvalitního děje nebo nějaké atmosféry. Vše je podtrženo absolutně nesmyslnými a hloupými scénami. Ztráta času, rozhodně nedoporučuji. 0/10.

Neznámý příchozí (2000)

Nudné, šíleně utahané. Filmařsky ne moc dobře zvládnuté, herecky taktéž nic moc. Atmosféra nulová, děj nezajímavý. Akční scény mizerné. Prakticky nemám co hodnotit. 1/10.

Šibenice (2017)

Perfektní námět, velmi špatné provedení. Zpočátku jsem se těšil na napínavý thriller o sériovém vrahovi, po jehož stopách se vydá legendární Al Pacino, doprovázený méně známým Karlem Urbanem. Hlavní dějová linka mě velmi zaujala, přesto mi přijde, že se scénář šil horkou jehlou. Některé scény vůbec nedávají smysl, některé jsou až groteskní. Nad detaily si tvůrci taky moc nelámali hlavu a příběh je plný méně či více viditelných chyb. Co však ve filmu funguje perfektně, jsou vyšetřovací scény, ve kterých dominuje především sám velký Pacino. Závěr mě osobně velmi zklamal, působil dost odbytě a prakticky celý snímek totálně zabil. Celková atmosféra mohla být také mnohem děsivější a hutnější. Jako napínavá kriminálka nebo thriller Šibenice vůbec nefunguje, postrádá totiž veškeré atributy kvalitního filmařského řemesla. Snad jen výkon hlavní postavy v podání Al Pacina stojí za zmínku, jinak žádná velká sláva se zde nekoná. Škoda, námět jako takový je totiž skvělý. 4/10.

Zákon ledové země (2017)

Nudné, prakticky bez emocí, dějově prázdné. Velké zklamání. 1/10.