Dárkyně smrti (2017) odpad!

Už od začátku šlo poznat, že tohle bude zase pořádný úlet. Herci jsou šíleně nesympatičtí, Cageova postava je nevýrazná, že kdyby tam nebyl, asi bych si toho ani nevšiml. Příběhová linka je jeden velký bizár, připadal jsem si jak u pitomé laciné telenovely. Hrůza, strašně jsem se přemáhal, abych to dokoukal do konce. Závěrečné vyvrcholení to utrpení jen podtrhlo. Díky bohu za to, že se Cage v poslední době začíná objevovat v alespoň průměrných věcech. Tohle je ale nesympatická a nudná kravina. 0/10.

Jackass 2 (2006)

Dvojka je víceméně srovnatelná s následujícím Jackass 3, má spoustu nechutných a zvrhlých scén, u kterých mi jen chyběl zvracející kameraman. Jinak zde máme několik málo scének, které mohly být klidně nahrazeny něčím živějším a hnusnějším, ale to je problém prakticky všech filmů z této série. Se zpracováním jsem spokojený, pobavil jsem se, kluci jsou pořád stejně šílení, u mě dobrý. 7/10.

Jízda švárů (2014)

Kevin Hart i Ice Cube jsou moji oblíbení herci, spojit je do jednoho komediálního filmu se jevilo jako geniální nápad a záruka skvělé zábavy spojené s drsnou akcí. Zpočátku to vypadalo nadějně, postupně se ale snímek začal měnit v cosi nudného, nezajímavého a nevtipného, nemluvě o naprosto nefungující chemií mezi ústřední dvojicí. Hodina a půl se neskutečně vlekla, nijak mě nezaujaly ani vedlejší postavy, byť třeba John Leguizamo nebo Laurence Fishburne ještě jakžtakž ušli. Přišlo mi to strašně zbytečné a o ničem, Cube i Hart mají rozhodně na víc. 3/10.

Hodní hoši (2019)

Moc jsem tomu zpočátku nevěřil, ale nakonec se z toho vyklubala příjemná, ale především vtipná dětská komedie se sympatickými herci a vcelku povedeným příběhem. Ústřední trojice malých herců mě neskutečna bavila, některé scény jsou opravdu moc povedené, líbila se mi příjemná uvolněná atmosféra, není nouze ani o nějaké ty silnější momenty, u mě spokojenost, milé překvapení. Nic světoborného, ale bavil jsem se. 6/10.

Maturitní ročník (2022)

Rebel Wilson zde vlastně předvádí podobné výkony jako například v trilogii Ladíme, což je jeden z důvodů, proč ji má tolik lidí rádo a naopak dost lidí nesnáší. Svůj osobitý styl a humor si zachovala i po razantní fyzické proměně a jelikož pár let žádnou komedii netočila, byla pro mě její nová vizáž zpočátku docela šok. Podle mě jí to slušelo i pár let zpátky, každopádně klobouk dolů, musela se neskutečně nadřít. Snímek je jinak klasická oddechová teen komedie založená primárně na jejím výkonu, jehož výhodou jsou jednoznačně vcelku sympatičtí herci, několik vtipných scén a fajn atmosféra. Stopáž mohla být na můj vkus trochu kratší, ale dá se to přežít. Kdo se bude chtít jen pobavit a moc u toho nepřemýšlet, bude jistě spokojený. 5/10.

Americký zabiják (2017)

Začátek je neskutečně povedený, poté se příběh začne ubírat úplně jiným směrem, začne být spíše takovým klasickým špionážním thrillerem, tempo je místy až uspávající, množství všemožných hloupostí tak nějak odpovídá béčkovému ražení, herci mě moc neoslovili, hlavní záporák je vyložená tragédie. Na jedno zhlédnutí se to dá, jinak ale moc není o co stát. Čistě průměrná záležitost, ničím výjimečná ani nijak zvlášť zajímavá. 5/10.

Jackass: Film (2002)

Není to až taková pecka, nicméně první Jackass: Film má spoustu divokých, ujetých a nechutných scén, které krásně pobaví, i když to ještě nejde až do úplných extrémů. Dvojka má oproti svým mladším pokračováním tu nevýhodu, že díky staršímu roku vzniku není až tak pěkně natočená. Jinak je to ale klasická Jackass šílenost se vším všudy. Na jedničce jde krásně vidět, jak se celá Jackass parta za tu dobu posunula, co se týče nápaditosti a kvality provedení. 6/10.

Smečka (2020)

Nenápadné, přesto kvalitně zpracované drama se sympatickými, neokoukanými herci, díky nimž snímek působí velmi přirozeně a autenticky. Příběh je ze života, hokejové zápasy jsou pěkně natočené, snímek otevírá řadu společenských témat, na druhou stranu jen několik málo z nich se mu daří nakonec uzavřít. Závěr jsem si představoval více dramatický, možná mohl být až tragický, každopádně mi přišel strašně zkratkovitý, nějakou tu vteřinu navíc by si film rozhodně zasloužil. I přes tyto neduhy je Smečka příjemným překvapením, v českém prostředí ojedinělá záležitost, které se ale v té záplavě všemožných podprůměrných rádoby romantických komedií patrně ztratí. 6/10.

Zase nepoužitelní (2022)

Když vyjde nějaký nový akčňák na Netflixu, už dopředu se dá tak nějak očekávat, že to nebude nic světoborného. Francouzi tento žánr vcelku umí, režisérský post signalizoval, že by se snad mohlo jednat o výjimku, lákal mě ale i vždy sympatický Omar Sy a vcelku v pohodě námět. Doteď mi není vůbec jasné, jak z toho nakonec mohla vzniknout taková kravina. Z ústřední dvojice je nejsympatičtější Omar Sy, který celý film jako jediný nějakým způsobem táhne, Laurent Lafitte mi naopak přišel vcelku nevýrazný. Příběh zpočátku vypadal solidně, postupně se z toho ale stávala čím dál tím větší fraška, která vyvrcholila neskutečně dementním závěrem. Snímku moc nepomohla ani přestřelená stopáž, místy je to velká nuda, akčních scén není zrovna moc, i to málo je ale zabito nekvalitními záběry a střihy. Humoru je rovněž pomálu, chybí i nějaké napětí či atmosféra. A to to zpočátku vypadalo tak nadějně. 3/10.

22 Jump Street (2014)

Přestože se 22 Jump Street v mnoha ohledech podobá Jump street 21, pořád se jedná o sympatickou a pořádně šílenou akční komedii, akční scény jsou většinou přehnané až absurdní, vtipy mají koule, hlášky pobaví, hlavní dvojice opět nezklamala, moc mě ale bavil i výborný Ice Cube. Příběh nepřináší nic nového, víceméně se jen vyměnilo prostředí, zbytek zůstal tak nějak stejný. Celkově vzato se jedná o kvalitativně srovnatelné pokračování, takže za mě spokojenost. 7/10.