Strážmistr Topinka (2019) (seriál)

Oproti Doktoru Martinovi je Strážmistr Topinky už jen slabý odvar již tak jednoduchého seriálu. Topinka, respektive jeho představitel Robert Mikluš nemá takové charisma, jako Miroslav Donutil, takže se po celou dobu víceméně plácá a působí dost trapně. Jeho přehrávání je jen třešničkou na dortu v jednotlivých epizodách, které mají vesměs velmi stupidní děj, mizerný scénář a dialogy a v podstatě nemají divákovi moc co nabídnout. Snad jen opět tu naši nádhernou českou přírodu, nicméně to je na celý seriál dost málo. 1/10.

Doktor Martin (2015) (seriál)

Vtipný, jednoduchý, herecky a filmařsky zvládnutý seriál z nádherného prostředí Beskyd, což samo o sobě dodává seriálu neuvěřitelně příjemnou atmosféru. Donutil se ukázal jako perfektní volba a role mu neuvěřitelně sedla. Celý seriál se nese v odlehčeném duchu, jednotlivé epizody neoplývají žádným extra kvalitním dějem, přesto každý díl dokáže diváka nějak pobavit. Pokud beru českou verzi Doktora Martina jako takový velmi jednoduchý oddechový seriál, patrně budu spokojen. Nicméně pokud divák čeká nějaké hlubší pointy či složitější děje, patrně bude dost zklamán. 5/10.

Úhoři mají nabito (2019) odpad!

Pokud hledáte snímek, jehož shlédnutí se dá považovat za docela legitimní způsob mučení, tak to jste tu správně. Opravdu nechápu smysl točení takových hloupostí. Absolutně nezajímavý, nelogický a nezábavný pokus o komedii s dramatickými prvky. Těch dramatických prvků je ve filmu asi jak ve vládě odborníků, teda prakticky žádné. Další z těch českých tupých snímků, který jen potvrzuje, proč je česká kinematografie tam, kde je. Zasloužený odpad, nic víc si tohle "dílo" nezaslouží. 0/10.

Ve stínu pravdy (2006)

Nudný, nezáživný, absolutně bez nápadu. Sliboval jsem si od účasti Samuela L. Jacksona napínavý, nervy drásající krimi/thriller, dostal jsem však nekonečnou nudu, ne moc kvalitní filmařinu a průměrné herecké výkony. Děj je zbytečně složitý a překombinovaný, není snadné se v něm zorientovat. Je pro mě velkou záhadou, proč se v tomto "díle" objevil již zmíněný Samuel L. Jackson nebo třeba i Julianne Moore, oba dva totiž mají na víc. 1/10.

Teror (1997)

Musím uznat, že role šíleného psychopata Charliemu Sheenovi perfektně sedla, jeho role působí přirozeně a celkové ztvárnění psychopata se mu velmi povedlo. Nicméně tady asi můj výčet kladů končí. Na snímku jde bohužel znát šíleně malý rozpočet. Vše působí tak nějak lacině, scénář taktéž neoplývá bůhví jakou kvalitou. Nad logikou, vzhledem k chování postav, si filmaři moc hlavu nelámali a je to ve filmu sakra znát. Velká škoda, že skvělý výkon hlavní postavy jde těžce na úkor mizerné režii a scénáři. Mít tak lepší rozpočet a filmaře, jistě by Teror byl daleko lepší. 4/10.

Černej polda (2017) odpad!

Doslova a do písmene jedno velké utrpení. Co tohle jako sakra mělo být? Zbytečné vyhazování peněz za takové blbosti. Naprosté filmařské a herecké dno. Nic, absolutně nic tady nedává smysl. Hloupý děj plný nesmyslných scén doplňují naprosto stupidní dialogy, vše podpořeno mizernými hereckými výkony a ještě mizernějším filmařským řemeslem. Vůbec jsem nepochopil smysl tohoto "díla". Přišlo mi to jako taková trapná propagandistická směsice různých levičáckých frází a postojů. No prostě hnus velebnosti. 0/10.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Zcela průměrná kriminálka, které znatelně chybí kvalitnější akční scény a daleko lepší zpracování příběhu. Děj působí zpočátku dost nudně, pomalu se rozvíjí a bohužel se tvůrcům nepovedl ani pořádný závěr. Postrádal jsem také větší chemii mezi jednotlivými postavami, nepomáhá tomu ani vcelku zajímavé herecké obsazení. Jako velký plus hodnotím povedenou atmosféru a humor, kdy o hlášky zde není rozhodně nouze. Bohužel si myslím, že Spravedlnost podle Spensera snadno zapadne mezi tunu jemu podobných krimi filmů. 5/10.

Není úniku (2002)

Hodně průměrná kriminálka, která nabízí vcelku jednoduchý děj, průměrné herecké výkony a ucházející atmosféru. Příběh kupodivu obsahuje i nějaký ten zvrat, Belushi v hlavní roli detektiva působí přirozeně. Není to sice žádný vrchol kinematografie, ale jako takové jednodušší krimi/drama film funguje dobře a nenáročný divák bude asi spokojen. Nicméně nenašel jsem jediný důvod, proč bych se na snímek měl někdy podívat znovu. 4/10.

K-9: Soukromý detektiv (2002)

Velmi příjemné "důchodové" zakončení trilogie o detektivu Dooleym a jeho psím parťákovi Jerrymu Lee. Ani tentokrát se nic nezměnilo na skvělé atmosféře, respektive na chemii mezi hlavními protagonisty, i když už jsou oba značně "za zenitem". Děj má pomalejší tempo, dočkáme se však i množství detektivních či komediálních prvků. Nějaké velké zvraty v příběhu nečekejte, poslední K-9 je jednoduše film pro odreagování a užití si velmi příjemné atmosféry a povedeného humoru. Jako u předchozích dílů jsem si i tento parádně užil a rád se na něj kdykoliv znovu podívám. Na závěr musím dodat, že na TV Nova běží tento snímek s novým dabingem ( konkrétně od roku 2016), který je opravdu příšerný a s původním se absolutně nedá srovnávat. Takže všem raději doporučuji starý DVD dabing, který filmu sedí daleko líp. 7/10.

Nemilosrdní (2015)

Antigang je hodně průměrný akční film, který sází především na akční scény a herecké obsazení. Jean Reno však již dávno není tím charismatickým drsňákem, jakým býval ve svých nejlepších letech. Teď už je spíše nemotorný stařík, který se sice snaží, ale mladší herečtí kolegové ho ve výkonech suverénně předčí. Kromě něj je film plný spíše neznámých herců, kteří nepodávají nějak extra velké výkony a jsou dost nevýrazní. Jediná světlá výjimka je snad jen Alban Lenoir. Příběh jako takový je velmi jednoduchý, bez nějakých velkých zvratů či dramat. Je však plný vcelku povedených akčních scén a přestřelek. Nicméně celkově na mě film působí dost laciným dojmem, postrádá kvalitnější scénář a dialogy a prakticky nemá čím diváka zaujmout. 4/10.