Spravedlnost podle Spensera (2020)

Zcela průměrná kriminálka, které znatelně chybí kvalitnější akční scény a daleko lepší zpracování příběhu. Děj působí zpočátku dost nudně, pomalu se rozvíjí a bohužel se tvůrcům nepovedl ani pořádný závěr. Postrádal jsem také větší chemii mezi jednotlivými postavami, nepomáhá tomu ani vcelku zajímavé herecké obsazení. Jako velký plus hodnotím povedenou atmosféru a humor, kdy o hlášky zde není rozhodně nouze. Bohužel si myslím, že Spravedlnost podle Spensera snadno zapadne mezi tunu jemu podobných krimi filmů. 5/10.

Není úniku (2002)

Hodně průměrná kriminálka, která nabízí vcelku jednoduchý děj, průměrné herecké výkony a ucházející atmosféru. Příběh kupodivu obsahuje i nějaký ten zvrat, Belushi v hlavní roli detektiva působí přirozeně. Není to sice žádný vrchol kinematografie, ale jako takové jednodušší krimi/drama film funguje dobře a nenáročný divák bude asi spokojen. Nicméně nenašel jsem jediný důvod, proč bych se na snímek měl někdy podívat znovu. 4/10.

K-9: Soukromý detektiv (2002)

Velmi příjemné "důchodové" zakončení trilogie o detektivu Dooleym a jeho psím parťákovi Jerrymu Lee. Ani tentokrát se nic nezměnilo na skvělé atmosféře, respektive na chemii mezi hlavními protagonisty, i když už jsou oba značně "za zenitem". Děj má pomalejší tempo, dočkáme se však i množství detektivních či komediálních prvků. Nějaké velké zvraty v příběhu nečekejte, poslední K-9 je jednoduše film pro odreagování a užití si velmi příjemné atmosféry a povedeného humoru. Jako u předchozích dílů jsem si i tento parádně užil a rád se na něj kdykoliv znovu podívám. Na závěr musím dodat, že na TV Nova běží tento snímek s novým dabingem ( konkrétně od roku 2016), který je opravdu příšerný a s původním se absolutně nedá srovnávat. Takže všem raději doporučuji starý DVD dabing, který filmu sedí daleko líp. 7/10.

Nemilosrdní (2015)

Antigang je hodně průměrný akční film, který sází především na akční scény a herecké obsazení. Jean Reno však již dávno není tím charismatickým drsňákem, jakým býval ve svých nejlepších letech. Teď už je spíše nemotorný stařík, který se sice snaží, ale mladší herečtí kolegové ho ve výkonech suverénně předčí. Kromě něj je film plný spíše neznámých herců, kteří nepodávají nějak extra velké výkony a jsou dost nevýrazní. Jediná světlá výjimka je snad jen Alban Lenoir. Příběh jako takový je velmi jednoduchý, bez nějakých velkých zvratů či dramat. Je však plný vcelku povedených akčních scén a přestřelek. Nicméně celkově na mě film působí dost laciným dojmem, postrádá kvalitnější scénář a dialogy a prakticky nemá čím diváka zaujmout. 4/10.

Bitevní loď (2012)

Už při seznámení se s hereckým obsazením jsem si v duchu říkal, že tohle bude jeden velký průser. A taky že je. Samotný děj, kterému dominují zejména skvělé efekty, působí dost jednoduše a nezáživně, postrádá spád a atmosféru. Triviální zápletka o zachraňování planety před marťany, kteří opět sestoupili z nebes, aby zničili naši milovanou planetu, už samo o sobě působí jako hrozné klišé. Nicméně tady se příběh povedl dotáhnout úplně ad absurdum. Dost tomu pomohlo i herecké obsazení, protože to se stalo opravdu velkým kamenem úrazu. Herci jsou extrémně nevýrazní, role jim vůbec nesedly a tím pádem neskutečně přehrávají. Nemohu nezmínit také účast zpěvačky Rihanny, která se díky své roli stala jakýmsi pomyslným symbolem pro castingové omyly, nutno podotknout, že oprávněně. Když to tak shrnu, film mě vůbec nebavil, jediná věc, kterou oceňuji, jsou efekty, ničím jiným mě film Bitevní loď nezaujal a bylo pro mě velké utrpení ho shlédnout celý. 1/10.

K-9 II. Můj přítel se studeným čumákem (1999)

Pokračování K-9, na které se muselo čekat 10 let, se nese víceméně v podobném duchu, jako díl první. Opět tu máme osvědčené duo detektiva Dooleyho a jeho čtyřnohého parťáka Jerryho Lee, tentokrát však filmaři obohatili film o dalšího psovoda, s neméně skvělým dobrmanem Zeusem. Chemie mezi jednotlivými postavami opět funguje na 100%, snímek je plný komediálních, a také menších akčních scén. Trochu mám výtku k ději, který je opět trochu jednodušší a celkově je hlavní záporák pro mě trochu nepochopitelný. Nicméně příběh má slušný spád, nenudí a má příjemnou atmosféru. Opět se tvůrcům povedla odlehčená komedie, na kterou se vždy rád podívám, a která mě vždy perfektně pobaví. 7/10.

K-9, můj přítel se studeným čumákem (1989)

Perfektní odlehčený snímek, který se suverénně zařadil do programového schématu každé televize a nejedna televize jej každým rokem opakuje pořád dokola. Tvůrcům se dokonale povedlo skloubit humor se sympatickým obsazením a podařila se vytvořit i velmi příjemná a místy i vtipná atmosféra. Herecké obsazení naprosto dokonalé, Jerry Lee je obrovský sympaťák a jeho parťák James Belushi jakbysmet. Snad jediná věc, kterou bych K-9 vytkl, je trochu jednodušší děj a ne moc povedený závěr. Jinak vše funguje perfektně. Chemie mezi jednotlivými postavami, atmosféra, výkony, vše přesně odpovídá jednoduché, příjemné a vtipné komedii, na kterou se vždy milerád znovu podívám, a která mě vždy potěší a pobaví. 9/10.

Transsibiřský expres (2008)

Dějově silně průměrné, hlavní devízou je mrazivá atmosféra a výborné herecké obsazení. Příběh mohl být zpracován daleko lépe, zejména první polovina je vcelku nuda. Závěr taktéž za moc nestál. 6/10.

USS Indianapolis: Boj o přežití (2016)

Přiznám se, že do shlédnutí tohoto snímku jsem vůbec netušil, jak velkou nebo dokonce zásadní roli měla loď USS Indianapolis v 2. světové válce a jaký vliv měla na její ukončení. Takže děkuji tvůrcům za menší dovzdělání. Když se ale podívám na snímek jako takový, tak se nemohu zbavit dojmu, že se zpracováním jedná o velice lacinou béčkovou TV produkci. Nicolas Cage po dlouhé době v roli vojáka, konkrétně kapitána válečné lodi. Jeho role mu vcelku sedla, přesto působil nudně a postrádal jsem větší charisma. Ostatní herci hodně nevýrazní nebo nesympatičtí, zpočátku jsem měl velký problém se zorientovat kdo je kdo. Celkově snímek působí dost lacině, jak filmařsky, tak i hereckými výkony či atmosférou. Emoce zde vůbec nefungují, ty nejemotivnější scény na diváka absolutně nijak nezapůsobí. Upřímně jsem čekal mnohem lepší zpracování tak silného tématu, jakým zkáza lodi a následná záchrana námořníků dozajista je. Už jen vzhledem k uctění památky padlých námořníků. Tak třeba příště. 3/10.

Kursk (2018)

Zajímavé téma, vcelku slušně zpracované. Nicméně jako drama mě osobně snímek Kursk nijak extra nezasáhl, přišel mi trochu nudný a ani mě víceméně moc nebavil. Filmařsky i herecky filmu nelze moc co vytknout, přesto však se nemohu zbavit dojmu, že se jedná pouze o průměrné drama, na které se člověk sice podívá, ale nejsem si moc jistý, zda diváka zaujme natolik, že si jej někdy pustí víckrát. 5/10.