Ateliér smrti (2023) odpad!

Člověk by čekal, že thriller, v němž mají hlavní role Uma Thurman a Samuel L. Jackson, prostě musí být pecka. Na herecké obsazení se bohužel v tomto případě spoléhat nedá, jelikož oba zmínění herci hrají postavy, které by mohl zahrát prakticky kdokoliv jiný, dokonce jsem toho názoru, že jich je tady vyloženě škoda. Ateliér smrti nabízí prázdný a extrémně nudný příběh, děj je nezáživný a absolutně o ničem, celou dobu se jen mluví a mluví, veškeré snahy o humor se totálně minuly účinkem, tempo je svým pomalým tempem vyloženě ubíjející, no zkrátka děs a hrůza. Naprostá ztráta času. Brr, nikdy víc. 0/10.

Vládci chaosu (2018)

U Vládců chaosu jasně vítězí obsah nad formou, neboť film jako takový je vcelku průměrně natočený, tvůrci zřejmě neměli moc vysoký rozpočet, naproti tomu příběh je sám o sobě silný jako prase, až se člověku nechce věřit, že se to všechno mohlo skutečně odehrát. Herci zde odvádí velice dobrou práci, zejména ústřední dvojice je fakt výborná. Je škoda, že ve filmu příliš nezazní tehdejší tvorba Mayhem či Burzum, nicméně i bez toho je snímek díky své autenticitě, brutalitě a naturalistickému ztvárnění hodně nepříjemný až děsivý. Vládci chaosu jsou bez debat nesmírně zajímavá podívaná, pro fanoušky extrémního (zlého) severského metalu je to takřka povinnost, pro mě, jakožto fanouška klasičtějšího metalu, je to příjemné zpestření, byť jsem se občas trochu ztrácel v postavách a leccos jsem si v průběhu filmu musel dohledat. Celkově jsem spokojený, společně s The Dirt se jedná o jeden z nejpovedenějších hudebních filmů ze světa těžkého kovu. 7/10.

Nejhvězdnější noc popu (2024)

Zpočátku jsem se bál, že když znám čistě z doslechu jen několik interpretů hitu „We Are the World“, tak že se budu v dokumentu ztrácet a že mi nic nedá. Jsem rád, že i pro takové neznalce je dokument nesmírně zajímavý a poučný, obsahuje opravdu velkou spoustu dobového materiálu, doplněného o různé postřehy a vtipné historky lidí, kteří se přímo či nepřímo účastnili natáčení slavného hitu. Film má po celou dobu příjemně pozitivní atmosféru, jen ta stopáž mi dělala trochu problém. Hodina a půl byla vzhledem k tématu až až, zkrácení stopáže o čtvrtinu by bylo jenom ku prospěchu věci. Tak či tak to byl fajn zážitek. Víc takových projektů. 7/10.

Zalez do spacáku - Epizoda 1 (2024) (epizoda)

Dle zdejší vysoké koncentraci odpadů v komentářích jsem čekal nějakou hrůzu, k mému velkému překvapení se ale jedná o vcelku příjemnou, oddechovou rodinnou komedii, jež je sice otřesně natočená a přihlouplá, na druhou stranu má ale příjemnou atmosféru, herci jsou v rámci možností fajn, čas od času jsem se i upřímně zasmál, takže rozhodně se nejedná o žádnou velkou tragédii. Zkrátka takový standardní, ne moc povedený, avšak neurážející televizní rodinný seriál. Jelikož teď v telce nic kloudného stejně není, tak nejspíš mrknu i na další díly. Když už nic, tak snad budou alespoň lépe natočené. 3/10.

Sisu (2022)

Sisu mě hrozně lákal svým námětem. Finský zlatokop, který po cestě do banky začne masakrovat nácky, to zní jako neskutečně zábavná podívaná. Potenciál tohoto zajímavého a hravého námětu však tvůrci stěží vytěžili sotva z poloviny, kdy i přes poměrně krátkou stopáž a spousty zajímavých momentů má film hned několik hluchých míst, které mi celkový dojem dost pokazily. Na druhou stranu se mi líbilo, že se film nebere až tak moc vážně, líbilo se mi nehostinné severské prostředí, akce je poměrně nápaditá, řádně krvavá a pochopitelně i extrémně přepálená, logiku zde ani nemá smysl řešit, byť některé momenty byly na mě už trochu moc. Jorma Tommila svou roli zvládl dobře, film je překvapivě docela slušně natočený, osobně jsem si ale představoval poněkud přízemnější podívanou, která bude trochu realističtější a nebude až tak moc nelogická. Jako jo, pobavil jsem se, to ne že ne, ale že bych byl vyloženě nadšený, to nikoliv. 6/10.

Mayday (2023)

Gerarda Butlera jsem bral a stále beru jako určitou záruku kvality, bohužel se ale poslední dobou začíná objevovat v čím dál tím lacinějších a mizernějších béčkových projektech, což je konec konců i případ snímku Mayday. Ten představuje ten nejobyčejnější a nejtuctovější akčňák, jaký si lze představit. Což o to, i z takových námětů se dá vytřískat maximum, nicméně zde se dobrou polovinu stopáže absolutně nic neděje, po této těžce uspávací první polovině konečně dojde na nějakou tu akci, jež je ale až na pár výjimek vcelku průměrná a je jí málo. Herecky to táhne především samotný Butler, záporáci jsou těžce zaměnitelní, pro příběh však vcelku dostačující. Podruhé bych si Mayday už s největší pravděpodobností nepustil, snímek mě moc nebavil, na druhou stranu mě ale neurazil, takže za mě je to takový slabší průměr. 4/10.

Adikts - Adiktologové (2024) (epizoda)

Už dlouho jsem neviděl nic tak nudného a divného. První díl Adikts mi i přes svou délku přišel jako nekonečný, po celou dobu jsem se absolutně nechytal, vůbec se mi nelíbilo zpracování ani vizuál, nesympatické postavy mně po celou dobu extrémně lezly na nervy, jako celek mi to přišlo strašně hloupé a nelogické. Možná se to chtělo na takovou zvláštnost lépe naladit, nevím. Každopádně já u této epizody se seriálem končím. Pár hlodů se sice povedlo, jinak ale těžká bída. 1/10.

Policie Hvar - Dobro došli (2024) (epizoda)

Televize Nova ten letošní souboj kriminálek z Jugošky vyhrála, nicméně ani v tomto případě to není žádný důvod k oslavám. Ale hezky popořadě. Policie Hvar působí mnohem uvolněněji a příjemněji než Na vlnách Jadranu, je zábavnější, vizuálně pěknější a má mnohem sympatičtější postavy. Na druhou stranu i Policie Hvar působí dost přihlouple, humoru mohlo být mnohem víc, stopáž je zbytečně moc dlouhá, občas je to docela nuda. Za mě se jedná o standardní odlehčenou televizní kriminálku, ničím výjimečnou, jeden díl mi bohatě stačil. 4/10.

Na vlnách Jadranu - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Jediným kladem je sympatické prostředí, vše ostatní je čistá katastrofa. Postavy jsou extrémně nesympatické, absolutně nic zde nedává smysl, nemá to ani náznak jakékoli atmosféry, toporné snahy o humor vyznívají neskutečně trapně, nuda je takřka všudypřítomná. Spíš než jako kriminálka mi to přišlo jako laciná nehezká telenovela. Všechno špatně. Od odpadu to zachránilo jen a pouze prostředí. 1/10.

60 minut (2024)

Víceméně takové standardní televizní akční béčko, jehož největším kladem je jednoznačně spousta akčních scén, jež jsou vcelku slušně natočené a provedené, naproti tomu příběh je skrz na skrz tuctový, logiku asi ani nemá smysl řešit, ničím výjimeční mi nepřišli ani herci, žádná z postav mě nijak nezaujala. Vzhledem k délce stopáže jsem čekal vražedné tempo, přišlo mi však, že filmu místy dost padal řetěz, tempo značně kolísalo, což je vzhledem k námětu ohromná škoda. 60 minut zkrátka nelze brát jinak než jako obyčejnou akční jednohubku, která neurazí, ale ani nějak extra nenadchne. 4/10.