Jurský park (1993)

Naprosto zasloužené čtyři hvězdičky. Celým tím filmem prostupuje spielbergovština, až by se dal použít jako učebnice. Ovšem dávat plné hodnocení za triky, to se nedá.

Hook (1991)

Solidně odvedená práce, která potěší hlavně děti. Chybí v tom ale kouzlo, magičnost, NĚCO, co v tom mělo být.

Navždy (1989)

Tři hvězdičky jsou, myslím, docela objektivní. Ten film neurazí, ale zbyde po něm prázdný pocit, že tohle přece nemohl natočit velký Steve.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Pořád je to zábava, ale něco, co bylo v prvních dvou dílech tomu chybí. Indy už se pohybuje v moc reálném světě a nějak... dospěl. Křížová výprava má ale jedno eso v rukávu a to se jmenuje Sean Connery. Drama otec-syn Jonesovi je největším tahounem k třetímu dílu. Tenhle díl si ale nepouštím moc často, protože scéna, kdy hrdinové ujíždějí do západu slunce mi vždycky připomene, že tohle je opravdu konec. No, doufejme, že za dva tři roky se dočkáme dalšího, vrásčitého, prošedivělého Indyho. Pokud se Ford bude pořád dobře ohánět bičem a napumpuje se charismatem, tak se spokojím i s tím.

Říše slunce (1987)

Jeden z nejlepších mistrových filmů o krutostech války, tentokrát viděných dětskýma očima. Z toho, co hlavní hrdina musí prožívat se někdy až tají dech a S.S. se tentokrát konec docela povedl.

Purpurová barva (1985)

Pravda, Spielbergovi nikdy moc nešly konce. Purpurová barva se zdá na první pohled skvělým filmem, který si ale už nebudete přát vidět znovu.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Tenhle díl trochu zchladil moje nadšení z jedničky. Jako by ho Spielberg netočil po třech letech ale po deseti. Prostější příběh, jednodušší charaktery, temnější ladění a víc vtípků. A místo hajlujcí opičky tam máte jinou, jejíž mozeček funguje jako dezert v té slavné "hostině". Chyběli mi nacisti, dospělejší pohled i Marion (co kdybysme se jí dočkali ve čtyřce?).

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Film jako stvořený pro děti, který jsem ale viděla příliš pozdě. Přesto je to režisérský majstrštik a i mě na konci ukápla slza.

1941 (1979)

Kdyby tenhle film nenatočil Spielberg, má určitě lepší hodnocení. Pro mě je to docela vtipná a stylová komedie určená pro sobotní odpoledne, nic víc, nic míň. "Ty!" "Ty!" "Ty!" "Ty máš fakt problém s oblečením, chlape!"

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Nevím, čím to je, ale tenhle film mě i přes nesporné kvality neoslovil a na mnoha místech je i dost nudný. Zároveň jsem z něj získala úchylku s tvarováním bramborové kaše.