Zkoušky z dospělosti (1980) (seriál)

FAKT PĚKNÁ ÚVODNÍ PÍŠNIČKA. PŘI REPRÍZE SI TENHLE KOUSEK NENECHTE UJÍT.

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Tak tuhle věc jsem měla možnost naživo i v televizi a dost u ní záleží, v jakém složení je zahraná. Celkově o trochu slabší než starší Cimrmanovy hry, ale pořád je to nářez (zvlášť scéna se jmelím).

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Obávám se, že Stopař se bude o trošku víc líbit těm, co neznají Adamsovi knihy. Ne že by je Garth Jennings na plátno nepřevedl slušně, ale možná až moc doslovně. Většina vtipů je totiž už v knize, pobaví, i když je vidíte napodruhé, ale už to není ono. Přídané části (napsané samotným Adamsem) jsou hodně dobré, mile mě překvapilo, že postavy tu jsou tak nějak lidštější a uvěřitelnější, než v knihách (to platí zvlášť o Trillian). Celkově připomíná stopař takové ty typicky britské ulítlé komedie, potřeboval by ovšem pokračování, protože takhle působí jako úvodní díl k nějakému seriálu nebo filmové sérii.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

George Lucas je zpátky. Padají hlavy malých Jediů, Obi-Wan si neodpustí nějakou tu hlášku (ach, božský Ewane), Padmé si chystá výbavičku pro dvojčátka a Anakin respirační masku a šik černé brnění. Vrátil se i John Williams se vším, co k němu patří (všimněte si scény s novým rozkazem pro klonové vojáky - lahůdka), hlas Jamese Earla Jonese a nepěkný look Darh Sidiouse (hlaje ho stejný herec jako před lety) - a hlavně to, co se vám líbilo na Epizodě V. Objektivně za čtyřy, ale slovy McGregora: "PROBOHA, VŽDYŤ TO JSOU HVĚZDNÉ VÁLKY!"

Česká spojka (2002)

Představte si Chrise Rocka, jak se krčí ve skříni, zatímco ho hledá zábiják. V té chvíli mu zazvoní mobil a ozve se: "Sejdeme se na Olšanských hřbitovech." Podobných míst je v České spojce více (nápis Televize na televizi...). Jedna hvězda za Marka Vašuta (šáhnul si na Hopkinse) a druhá za propagaci Prahy.

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Neustále jsem musela srovnávat s filmem Ideální manžel, protože oba vznikly podle předlohy Oscara Wilda, oba režíroval Oliver Parker, v obou hraje Rupert Everett. A Jak je důležité míti Filipa z toho vždycky vyšel jako pořažený - nutno dodat, že v maličkostech. Parker už nerežíruje tak lehce, Everett už není tak roztomilý, příběh je o něco banálnější a navíc se mi zdálo, že mezi postavami zdaleka nefunguje taková chemie jako v Ideálním manželovi. Ale jinak velice slušné tři hvězdy.

Mission: Impossible II (2000) odpad!

Já a Woo se zkrátka míjíme. Velmi. To, co on považuje za esteticky krásné a příběhově zajímavé, je mi pro smích.

Království nebeské (2005)

Je hodně pohodlné všechno svalit na scénáristu, ale Království nebeské má opravdu HROZNÝ scénář. Ani mi tolik navadila klišé, spíš to, že ten film vlastně neví, co říct. Klátí se od jedné situace k druhé a výsledek žádný. Částečně je to i Scottova zásluha, protože ačkoli to celé vypadá vizuálně pěkně, nedokázal do filmu dostat něco, za co byste ho mohli mít rádi. Z herců překvapivě (pro mě) dobrý Jeremy Irons a (nepřekvapivě) Ed Norton. A Orli? S každým dalším filmem sice hraje o trošku líp, ale stále nemůžu změnit svůj názor, že by se měl radši dát na fotomodela.

Constantine (2005)

Po mecheche s pokračováními Matrixu jsem Reevesovi přišla znovu na chuť (a opravdu mě nežere, že se není blond, nemluví s anglickým přízvukem a ani jednou nepronese slovo fuck). Asi nejpříjemnější je fakt, že se nám tu objevil schopný režisérský nováček, který svůj první film ukočíroval naprosto s přehledem. Navíc si ještě dokáže pohrát s očekáváním diváka (roztomile si hraje například se vztahem Angely a Constantina). Tenhle film je fajn, má v sobě nápad, vtip, atmosféru - a Peter Stormare není Satan ale Bůh!

Sága rodu Forsytů (2002) (seriál)

Pokud by vám příběhy SRF někdo vyprávěl, asi byste si mysleli, že je to nějaká telenovela. Jenže žádná telenovela vám nenabídne to nádherně snobácké prostředí Anglie 19. století. Připočtěte k tomu skvělé herce (Ruper Graves jako Jolyon je zkrátka k sežrání) a dobrou režii a máte skvělý seriál na úterní večery.