• Western
  • Pohádka

Krupiér (1998)

Klady: zajímavý scénář, svělý Owen, jako vždy záhadná Alex Kingston. Zápory: zcela nevzrušivá režie. Dobře položené základy ještě neznamenají, že stavba bude úspěšně dokončena.

Nevinné lži (2013) (seriál)

Jednotlivá hodnocení: Pod hladinou 3/10 - Lež má rozbité auto 7/10 - Druhý dech 8/10 - Hvězdička 2/10 - Klukovina – 6/10 - Chromozom 9/10 - Čistá práce 10/10 - Byl lásky čas 9/10. Pokud jde o podrobnosti, víceméně se shoduji s Freddym.

Adam & Steve (2005)

Zpočátku to byla skoro parodie (proč ne), ale pak totální nuda. Přišlo mi rozumější film vypnout, než marně čekat na zlepšení.

Pražské noci (1968)

Z dávného zhlédnutí mi matně utkvěl jen chodící Golem - a oprávněně. Brdečkova povídka byla jediná, která mě nenudila; ani hudba nedrásala uši jako u zbytku filmu. Ani kvůli skvělým hercům nenechám tento titul ve své filmotéce.

Mladý Sherlock Holmes (1985)

Nesympatický Sherlock, budoucí doktor Watson s vizáží Harryho Pottera (že by generálka na věci příští?), neoriginální zápletka v reáliích Indiana Jonese. Na druhou stranu sympatické triky - zejména oživlé okno je paráda. Sečteno a podtrženo - průměr.

Lovec draků (2007)

Scénář je proti knize poněkud uhlazený (cituji Marigolda: "zamerikanizovaný"); podle mého byly vynechány ty nejpůsobivější scény (daleko drsnější jízda v cisterně; rvačka na život a na smrt mezi Amirem a Assefem, ze keré v knize Amir nevyšel jen s pár modřinami; úplně vynechaný Sohrabův pokus o sebevraždu). Rovněž vztah mezi mezi malým Amirem a jeho otcem, není dostatečně vykreslen (i kdyby jen prostřednictvím komentáře), a přitom je zásadní pro Amirovo selhání. Přestože jde o o velice slušný přepis, doporučuju četbu nebo poslech knihy.

Stopy ve sněhu (1997)

Připadá mi laciné, když atmosféru filmu tvoří především nepřetržitý tok hudby.

Ten, kdo tě chrání (2001) (seriál)

Udivuje mě vlažné přijetí tohoto seriálu, který podle mého patří k tomu nejzajímavějšímu. Ve srovnání s podobnými, například s americky přepjatými (a až křečovitě na korektnost dbalými, a přesto líp hodnocenými) Advokáty a s populárním Castlem, u kterého se scénáristé pravděpobně předhánějí, kdo přijde s absurdnějším příběhem, a následkem toho už poslední série nesahají těm začátečním ani po pás, se mi The Guardian jeví jako víceméně vyrovnaný. Nadchla mě rozporuplnost prakticky všech postav a u spousty případů jsem byla na vážkách, které straně mám fandit. (Pravda, postava Lili Archerové mi celou dobu doslova zdvihala mandle a nevím, nakolik k tomu přispěl dabing.) Je politováníhodné, že právě tento seriál skončil po třech sezónách, zatímco jiné jsou natahované až na hranici únosnosti. Podle posledního dílu, ve kterém se tvůrci snažili aspoň o jakés takés zakončení hlavních linií příběhu, usuzuju, že původně bylo počítáno minimálně s další řadou. Škoda. A propos, proč tak nemotorný překlad, když existuje spousta jednoslovných alternativ?

Adamovo žebro (1949)

Film z doby, kdy označení "komedie" neznamenalo fekální humor, ale vtipné dialogy, často s hlubším podtextem.

Sinister (2012)

Vidět jen první půlku filmu, váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, jenže mé napětí negradovalo, ba naopak - a poslední čtvrtina filmu mi přišla jak totální slátanina. Ne že by herci hráli špatně, ale je mi líto, prudce klesající graf mého nadšení (a napětí) mě přiměl, abych hodnocení značně minimalizovala.