Tátova volha (2018)

Věčným problémem Vejdělkovin je, že nechtějí nic říkat. Prostě tak ňák existujou. Ve světě, kde je nevěra přirozenou součástí lidský existence, a kde Eliška Balcerová vzpomíná na svou promiskuitu. Tátova volha je další z mnoha. Filmařsky bezproblémová, vizuálně příjemná, slušně koukatelná. A taky malá, nepodstatná a tak snadno zapomenutelná.

Labyrint - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Pořád je problém, jak děsivě vážně se Labyrint bere. A jak dokáže namíchat snad všechny klišé ze severskejch detektivek do jedný koncentrovaný hodiny. Petr Stach je dobrá posila a oceňuju i Davida Švehlíka v netradiční roli. Jenomže záporáci v maskách, vězení v kobce a masakr motorovou pilou je koktejl daleko za hranou čehokoliv, co jsem ochoten hltat. Sorry.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Chybí mi říznější ironie z knížky, kór ze začátku trochu říznější tempo a jako zarytýmu detektivkáři i silnější závěr. Jenomže zbytek je magická kombinace dokonalýho střihu, atmosféry a božskýho herectví ústředního dámskýho tria. Těch osm dílů se válí po jazyku jako vodka řízlá Evianem. A vy budete mít po skončení jedný epizody chuť na další, i když se za těch padesát minut nestane vůbec nic. A to je asi magie.

Traffik (2018)

Je až pozoruhodný, jak slušně se Traffik ze začátku rozběhne. Kamera snese áčkový měřítka, hlavní hrdinka je docela 🔥 a thrilleroví mazáci Fichtner s Gossem jsou sympatickej benefit. Ambice a slibnost to ale schytaj s první akcí, co sice neuráží, ale spolehlivě nudí. I tak bezkonkurenčně nejlepší Taylor.

Než přišla bouře (2018)

Subjektivně nekonečný pohupování po moři, co končí zvratem, o kterej nikdo nestojí. Už dlouho mě žádná intimní romance tak moc emocionálně neminula.

The Heretics (2017)

Jen si už dopředu představte to heretický zklamání. Chcete vidět horor, kde hnusáci s dřevěnejma maskama páchají duševní bukkake s holkama z klášterní školy. Dostanete nefunkční psychologický drámo o únosci a vězenkyni, kde pokaždý trvá postavám přes pět sekund, než si odpověděj na prostou otázku.

Tully (2018)

Dobře vychytaný trable normálního života s dětma, pár famózních dialogů a jedna role ušitá na míru tajemně skvělý Mackenzie Davis. Je ale hrozná škoda, že se Tully před divákem tak nějak stydí, a bojí se to v klíčovejch pasážích rozjet naplno. Námět by na to byl. Bohužel chybí koule.

Černé zrcadlo - Série 3 (2016) (série)

Black Mirror je nejsilnější pokaždý, když hlavní hrdiny umně bije po hlavě pálkou škodolibosti. Zlý ušklíbání jde totiž Brookerovi nejlíp. I proto ční epky Nosedive a Shut Up and Dance nad ostatníma a přesně definujou rovinu, ve který to zrcadlu nejvíc sluší.

Králíček Petr (2018)

Čistá, upřímná, dětsky poťouchlá filmová radost. Poloanimák, kterej si jede svou vlastní cestou, a u kterýho se zasmějete nahlas, aniž byste museli studem klopit uši.