poster

Sklapni a tancuj (S03E03) (epizoda)

 • Velká Británie

  Shut Up and Dance

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2016, 53 min

Tvůrci:

Charlie Brooker

Režie:

James Watkins

Hudba:

Alex Heffes

Střih:

Jon Harris
(další profese)
 • castor
  ***

  Kenny je looser. Je pomocnou silou ve fast foodu, když někdo něco vylije, nakluše to uklidit. Žije v neúplné rodině, ale evidentně mu toho moc nechybí. Jenže ho natočili. Přes kameru v jeho vlastním pokoji. Ví jen, že se má řídit jejich pokyny. Potká někoho namočeného asi v podobném průšvihu. Něco na něj taky mají. Spolu se dostávají do situací, které se jim postupně vymykají z rukou. V dortu nakonec nebude jen lahodný korpus. Vydírají dál. A nejen tyhle dva. Napínavé to je, ale zklamání to rovněž přinese. Hlavně kvůli věrohodnosti. Ta je hodně kolísavá. Spáchat trestní čin nebo odhalit vlastní nepříjemnou pravdu?(10.5.2020)

 • Psychor
  ****

  Vidím zde až přílišnou orientaci na výsledný efekt, čemuž je bohužel podřízen i samotný scénář. Pochybuji například, že v dnešní době stále existuje dospělý svéprávný jedinec, který není s to vědět, že nepřelepená webkamera na notebooku poskytuje agentům CIA ničím nerušený pohled do našeho soukromí. A mimo jiné i vydírajícím crackerům, kterým z logiky věci nemůžeme za (ne)jistotu mlčenlivosti nikdy nabídnout více, než kolik je v sázce. Konfrontace postav s předloženými dilematy tak bez ohledu na vypjatost dané situace v závěru postrádala psychologickou věrohodnost. Tleskám finálnímu vytrolení, ale přesto jsou z toho "pouze" čtyři hvězdy.(22.10.2016)

 • Martinius
  ***

  pointa zaujimava, dej dobry - az do nezvladnuteho konca, co je pre black mirror charakteristicke. asi si nikto z tvorcov nepolozil otazku: preco by toto, preboha, niekto robil s nezaujimavymi anonymnymi pesiakmi. diel je sice opajcnuta prva cast, v tej je vsak aspon motiv skompromitovat premiera ako tak pochopitelny.(18.4.2019)

 • pichta
  *****

  Tento diel využil to čo poznáme teraz - mobily, notebooky, tablety a podobne... o to horšie, že tento diel sa asi najviac priblížil k našemu obdobiu, žiadna blízka budúcnosť. Žiadne sci-fi, ale realita. Opäť napínavé až do konca, kde bolo zase vyvrcholenie, v ktoré asi len tak nikto nedúfal, že sa stane. Ťažké vydieranie hnusným kyber spôsobom a nakoniec vytroliť?(16.3.2019)

 • Jinny
  ****

  Jedna z epizod, kde je technologie pevně zakořeněná v tom, jak ji používáme už dnes. Příběh je cynicky zábavný a bohužel by nikoho nepřekvapilo, kdyby se nějaká podobná zpráva o zneužití notebooků a mobilů k tomu, aby si někdo připadal jako pán loutek, objevila hned zítra. Plus dávám za to, že je to jediná epizoda, ze které si můžete odnést praktické ponaučení - nikdy neposílejte po e-mailu problematické fotky a měli byste přelepit kameru u počítače, kdykoliv ji nepoužíváte.(26.1.2017)

 • - Spolu s epizodou The National Anthem (2011) se jedná o jedinou epizodu, která pracuje s pouze současně existující technologií. (hansel97)

 • - Na Kennyho (Alex Lawther) notebooku je nalepená samolepka s animovaným medvědem Waldo, který vedl politickou kampaň v epizodě The Waldo Moment (2013). (hansel97)

 • - Při detailnějším pohledu na webový zpravodajský server, můžeme najít dokonce odkazy na čtyři epizody seriálu v pravém sloupci vedle zprávy „CEO in racist email scandal“. První s nadpisem „PM Callow to divorce“ informuje o rozvodu premiéra Michaela Callowa (Rory Kinnear) a odkazuje na hlavní postavu z epizody The National Anthem (2011). Stejná zpráva je zmíněna i v horní liště. Druhý nadpis „Victoria Skillane trial latest“ dále odkazuje na vražedkyni Victoriu Skillane (Lenora Crichlow) z epizody White Bear (2013), jejíž soud právě probíhá. Nad nimi je umístěna reklama inzerující „One Smart Cookie: the kitchen tech of tommorrow“, která odkazuje na vymoženost z epizody White Christmas (2014), která replikovala vědomí majitelů do jejich přístrojů. V novinkové liště je pak upozornění na premiéru show „15 Million Merits“, což je možná lehce pokažený odkaz mířený na stejnojmennou epizodu Fifteen Million Merits (2011), reality show představení v ní se ale jmenovala „Hot Shots“. (hansel97)