Reklama

Reklama

Černé zrcadlo - Série 3 (2016) (série)


Sklapni a tancuj (S03E03)

(epizoda)
  • Velká Británie Shut Up and Dance
Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller
Velká Británie, 2016, 53 min

Teenagerův notebook infikoval virus, který ho postavil před nelehkou volbu: vykonat rozkazy, které mu chodí v SMS, nebo riskovat odhalení jeho intimních tajemství. (Netflix)

Recenze (99)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborné, poučné, vďaka záverečnému rozuzleniu, nevšedne "kruté". Nuž ale, rovnako ako nie je maľba ako maľba, či spev ako spev, ani inšpirácia v podobe "onanie", by mala byť v rámci medzí zákona, či? Mimochodom, už desaťročia starý frk je pravdou do neba voľajúcou, a to: "kto tvrdí, že si nikdy nehonil, honí si dodnes" ;) ()

Psychor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vidím zde až přílišnou orientaci na výsledný efekt, čemuž je bohužel podřízen i samotný scénář. Pochybuji například, že v dnešní době stále existuje dospělý svéprávný jedinec, který není s to vědět, že nepřelepená webkamera na notebooku poskytuje agentům CIA ničím nerušený pohled do našeho soukromí. A mimo jiné i vydírajícím crackerům, kterým z logiky věci nemůžeme za (ne)jistotu mlčenlivosti nikdy nabídnout více, než kolik je v sázce. Konfrontace postav s předloženými dilematy tak bez ohledu na vypjatost dané situace v závěru postrádala psychologickou věrohodnost. Tleskám finálnímu vytrolení, ale přesto jsou z toho "pouze" čtyři hvězdy. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna z mála epizod Black Mirror, jejíž fikční svět se od toho našeho v podstatě žádným sci-fi způsobem neliší. Je to vlastně takový klasický technologický thriller, kdy se hlavní postava dostane do spárů internetovým vyděračům. Průběh čtyřhvězdičkový, ale závěrečné vypointování to táhne ještě lehce nahoru. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kenny je looser. Je pomocnou silou ve fast foodu, když někdo něco vylije, nakluše to uklidit. Žije v neúplné rodině, ale evidentně mu toho moc nechybí. Jenže ho natočili. Přes kameru v jeho vlastním pokoji. Ví jen, že se má řídit jejich pokyny. Potká někoho namočeného asi v podobném průšvihu. Něco na něj taky mají. Spolu se dostávají do situací, které se jim postupně vymykají z rukou. V dortu nakonec nebude jen lahodný korpus. Vydírají dál. A nejen tyhle dva. Napínavé to je, ale zklamání to rovněž přinese. Hlavně kvůli věrohodnosti. Ta je hodně kolísavá. Spáchat trestní čin nebo odhalit vlastní nepříjemnou pravdu? ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V tomto díle trošku tvůrci pošetřili na originalitě a vytáhli ze zásuvky pěkně ošoupané téma s kyberšikanou a vydíráním. Namísto toho ovšem vytáhli z další zásuvky pořádnou dávku napětí, a tak je tento díl takřka po celou svoji délku napěchovaný adrenalinem. Napětí je pravděpodobně umocněno i tím, že je příběh zasazen na technologickou a sociální úroveň dnešní doby. Ke všemu bylo vše zahráno na nadstandardní úrovni. Takže z mého odborného pohledu velká kvalitka. Tahle série je prozatím sérií nejnadupanější. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (7)

  • Spolu s epizodou The National Anthem (2011) se jedná o jedinou epizodu, která pracuje s pouze současně existující technologií. (hansel97)
  • Příběh byl zasazen do Spojených státu Amerických, aby postavy měly lepší přístup ke zbraním. (griph)
  • Dítě, které Kenny (Alex Lawther) předává, je dcera producentky Annabel Jones, protože pro epizodu nenašli žádné rodiče, kteří by dovolili dítěti roli hrát. (griph)

Reklama

Reklama