Číslo 9 (2009)

Tu je ťažko povedať, či to má byť pre dospelých alebo pre deti. Klasické akčné scény typické pre detský animák spolu s jednoduchou zápletkou a cieľom postáv, avšak v temnom svete, bez komédie a s vizuálne nevýraznými postavami, ktoré v tom prostredí priam až splývajú. V tomto filme by som asi nenašiel zmysel v žiadnom veku. 3/10

Misery nechce zemřít (1990)

Poriadne psycho, ktoré si vybralo dokonalú lokalitu v podobe odľahlého domu v zasneženej krajine. K tomu ešte bezmocnosť pána spisovateľa, ktorý nemá inú možnosť, ako ostať s psycho-človekom. Výborná atmosféra silne pripomenajúca tú z Shiningu. Až po zhliadnutí mi došlo, ako moc je Annie desivá postava. Film, ktorý v niektorých momentoch zamrazí a silno pripúta k obrazovke. Len nechápem, na čo tu bolo použitých tých 20 miliónov. 9/10

Proboha! (2008)

Bill Maher tu na mňa vôbec nepôsobí ako agresívny ateista, ktorý každému vnucuje jeho (ne)vieru. Pôsobí celkom sympaticky, príjemne a dokáže pobaviť. Pri určitých ľuďoch ani nezosmiešňuje ich vieru. Spochybňovať nie je zosmiešňovať. Pri iných už na to "vysmievanie" musí dojsť, keďže ono to aj je dosť na smiech. Dané vysmievanie však vôbec nepôsobí primitívne. Tiež je sympatické vidieť, že Bill vidí medzi náboženstvami menšie a väčšie zlo. Človeka to dokáže pekne pobaviť, ale nakoniec ho ten smiech prejde. 9/10

Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho (2019) (seriál)

Prvá epizóda ma očarila nie len informačnou hodnotou, ale aj zaujímavou atmosférou okolo rozhovoru s vrahom. V ďalších troch bolo smutné to, že sa vo veľa veciach podobali 1. dielu, rôzne veci sa opakovali alebo boli podobné. Nepotreboval som znova počuť to isté, iba s tým rozdielom, že sa jednalo o iné vraždu. Ale ako takú atmosféru a ako takú informačnú hodnotu si to držalo po celý čas. 7/10

Okno do dvora (1954)

Hitchcock asi okolo toho nápadu nemal moc čo povedať a tak sa radšej sústredil na pre neho typické všemožné dialógy, ktoré často nesúvisia s príbehom a aj keď súvisia, tak sú niekedy zbytočné. Ten sympatický nápad sa tu rieši len tak, mimochodom, alebo to slúži ako zámienka na to, aby sa Pán Cock mohol vyhrať s tými rozhovormi. Je chybou od tohto očakávať reálny Mysteriózny Thriller v podobe, ako ho bežne poznáme. 4/10

Potomci lidí (2006)

Nápad jednoduchý, ale aj tak dostatočne zaujímavý už iba na zamyslenie, nieto ešte na film. Avšak vzišlo z toho iba bežné putovanie trochu iným svetom. Naozaj iba trochu, lebo podobné už bolo možné vidieť veľa krát. Zmena lokalít, atmosféra a občasné šoky ma na určitý čas prilepili k obrazovke, ale jednoducho to nedisponuje žiadnou pridanou hodnotou, ak áno, tak veľmi chabou. 20 minút pred koncom som filmu radil, nech už radšej skončí. Myslel som to v dobrom. 6/10

Náš vůdce (2008)

Niekde som započul, že Nemci majú kulty osobnosti celkom radi, možno to znie ako klišé, možno na tom niečo bude, avšak myslím, že to, čo sa stalo v tomto filme bolo prehnané. Osloviť určitú skupinu cca dvadsiatich stredoškolákov a takmer všetkých "presvedčiť" robiť všetky tieto aktivity? Niektoré diálogy tu boli celkom umelé a neprirodzené. Na jednu stranu je to film, ktorý sa dosť okato a občas neoriginálne snaží odovzdávať akúsi myšlienku, ale na druhú stranu dokáže sledovanie radikalizácie žiakov zaujať a človek naozaj nevie, ako to ten učiteľ nakoniec utne. Keď sa človek silou mocou sústredí iba na hlavnú myšlienku a ignoruje určité faktory, tak z toho má výborný film. 6/10

Cellular (2004)

Taký ten film, ktorého niektoré časti dokázali vzniknúť hlavne vďaka pohnútkam s logikou. Keď sa nad tým človek príliš nezamýšla, tak si tento film s vyhrotenou kriminálnou stránkou, úctyhodnou akciou a zaujímavou atmosférou telefonického hovoru určite užije. Občas bolo až na smiech to, ako ľahko sa dalo obalamutiť výzorom drsného Jasona Stathama. :D 7/10

12 opic (1995)

Dosť WTF Thriller, v ktorom sa možno občas diali zaujímavé veci, ale väčšina deja bola nezmyselná a bezvýznamná prechádzka/naháňačka a čakačka na RÁDOBY zaujímavý záver. Bude ťažké prinútiť sa pozrieť si to znova. Nedávam tomu veľké nádeje. 4,5/10

Nezvratný osud (2000)

Miestami dosť drsný film, ktorý sa len tak s divákom nepára a servíruje mu porciu nečakaných scén a množstvo šokov. Ten nápad a dokonalá precíznosť okolo toho mi pripomenuli výborný Butterfly Effect a tá bezmocnosť postáv zase pripomína Nočnú moru v Elm Street.  Nakoniec je celá táto geniálna vyvražďovačka  obalená v príjemnom tínedžerskom obale. 9/10