Le Mans '66 (2019)

Neskutečná jízda!!! Kdybych v hodnocení mohl zařadit šestku, zmáčknu spojku a je tam...

Odpojit (2012)

Nádherná ukázka úpadku dnešní společnosti a především pak mládeže... V dnešní době internetu a kdejakých fuckbuků a instantních gramů chujovin už pro starou dobrou šikanu skoro není místo. Zlaté to časy, když se zařezávaly spoďáry, pochcávalo ve sprše, rvaly hlavy do hajzlů a u těch echt andílků či debílků co vyčnívali z davu nezbylo nic jiného, než nějaký ten výchovný pohlavek nebo kopanec do prdele - mělo to něco do sebe, vždyť většina těchto zamindrákovaných dětiček směřovala své kariéry za katedru nebo do politiky a to pak mohli vracet úder celému nespravedlivému světu pěkně z ostra. A teď zasraná kyberšikana, asociální přátelství a netík kde je takřka vše způsobuje, že děcka místo toho aby létaly po venku, sedí doma u elektroniky, tloustnou a dementní, puboši místo získávání prvních erotických zkušeností doma masturbují u porna všeho druhu a rodiče jen z povzdálí sledují, jak jim doma rostou negramotní asociálové... Toto vše + skvělé herecké výkony naleznete ve filmu Odpojit. Snímek je tak reálný, až zamrazí a ke konci jsem už nejen sledoval, ale i znechuceně přikyvoval - takže 75%.

Soudný den (2008)

Absolutně nekompromisní záležitost, kterou jen tak nedostanu z hlavy... Film obsahoval vše, co si správná apokalypsa zaslouží, tedy břidkou akci, pojídání bližního svého, sexy prdelky, úchylné pankáče a hlavně hektolitry krve. Prostě od začátku do konce to byla jízda jak cYp a mě to sedlo přesně do noty. Takže Soudný den ohodnotím plnou nádrží a jednoznačně si ho pustím opakovaně - 90%.

Catwoman (2004)

Film totálně o ničem a nebýt sexy Halle Berry s bičem v ruce a ceckama v latexové pushupce, asi bych to ani nedokoukal - 30%.

Zraněná srdce (2019)

Tak jsem se zase jednou nechal překecat k romantické slaďárne a světe div se, nic nového jsem nezjistil, snad jen to, že jsem nepoučitelný idiot. Klasický námět: dva berani, jedna kurva a pak už to jede v zajetých kolejích dokud vás z těch sladkostí nezačnou bolet zuby. Prej: „ty se směješ... já se směju pořád... ne, od tvého příjezdu je to prvně...”, já teda nejsem žádný odborník na lidské pocity, ale řekl bych celkem s jistotou, že se holčina smála vždy potom, co v sobě měla tu árijskou jahodu... Takže v kostce, tenhle brit možná vyhrál válku, ale bitvu o ženušku prohrál na plné čáře... Abych ale nekydal jenom hnůj, problematika, doba, atmosféra a hlavně poválečný Hamburk jsou vykresleny parádně, takže Keira si svým hraním na dvě strany zaslouží dvě hvězdy - 40%.

Královna Alžběta (1998)

Ne... Slibnou grilovačku, jež tento film odstartuje, vystřídá pak nuda a utopie královského dvora. Cate Blanchett v roli Alžběty byla absolutně nevýrazná a celkový dojem aspoň trochu zachraňují kulisy, kostýmy a hlavně pak Vincent Cassel, který ztvárnil úchylného frantíka ucházejícího se o ruku Alžběty s kolíkem v řiti absolutně na výbornou a kdykoliv se objevil v záběru, hned to mělo potřebnou šťávu. Bohužel jako celek mě to ale neoslovilo a proto je i mé hodnocení nižší.

Vzduchoplavci (2019)

Plno skvělé akce a obstojných efektů, jež stojí proti nereálnosti a pohádkovosti. The Aeronauts mi dost připomíná ten typ fantasticko-dobrodružných filmů, u nichž se potírání fyzikálních zákonů a logiky dá přehlédnout jen díky poutavému příběhu a obsazení hlavních rolí. Dokonce i Eddie Redmayne si mě získal a to i přes to, že byl oblečený jako muž a nepatlal na sebe šminky a další čubárny... Nemalý přešlap vidím v zařazení snímku do životopisného žánru, ale tato drobnost nic nemění na tom, že jsem si let bálonem užil a hodnotím jej jako lehce nadprůměrné dobrodružné drama.

Pán Domu (2005)

Náhodou, já jsem spokojen. Tommy Lee Jones je prostě klasik a pravda, ty roztleskávačky jsou jednoznačně asi jediným tahákem, proč si film pustit, ale i tak se jedná o pohodovou komedii, která neurazí a hlavně mužské oko sem tam potěší...

Já, Tonya (2017)

Teda čumim - příběh pojednává o pro mě absolutně neznámé sportovkyni, jejíž kariéru a osobní život doprovází jedna facka za druhou a to doslova. S hlavní rolí si navíc perfektně poradila skvělá Margot Robbie, jež tentokrát díky (ne)šikovným maskérům zaručeně nezvětšovala mužům poklopce a ženám pocit méněcennosti. Opravdu milé překvapení, které mohu jednoznačně doporučit - 80%.

Pokoj (2019)

Zajímavý námět, jež poukazuje na lidské touhy a celkově je zaměřený na problematiku bytí. Začátek působivý, druhá půlka filmu pak již krapet slabší, ale i tak se jedná o lehce nadprůměrné mysteriózní drama. Navíc Kurylenko s Janssensem vytvořili solidní tandem, kterému to spolu slušelo, což se ale bohužel nedá říci o tom pubošovi co vylezl z pokoje, ale chápu, že 3D tisk ještě není dovedený k dokonalosti.