Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Příjemná, místy výchovná rodinná pohádka, která není zaměřena jen na caparty, ale na své si díky skvělému humoru určitě přijde i řada dospělých.

V hlubinách země (2013)

Slušně klaustrofobní řezačka. Díra jak cYp, k tomu tupá robka a neštěstí je na světě - od prvotní ožíračky až po poslední minutu neměl film žádné výrazné hluché místo, atmosféra skvělá a jsem rád, že se taky krumpáč dostal do záběru. Takže lepší průměr.

U mě dobrý (2008)

Start byl slabý, ale díky bohu za skořápky. Pak už jsem se skvěle bavil a ta finální akce byla šupa. Trik s tangáčema - prostě petelice a všichni fetišisti musí brečet závistí...

Haunt (2019)

Přesně takhle si představuji horor odehrávající se ve strašidelném domě - výrobní hale spíše. Skvělé kulisy, herci sympatičtí, vrahouni taky na pohodu a celkově to dobře odsejpalo. Jediná věc, co tomu ubírá bodík na plný počet, jsou ty vzpomínky z dětství, které jsou úplně zbytečné. Chápu, že záměr asi byl v přiblížení hlavní postavy divákovi, ale vzhledem k tomu, že se zbytku grupy film vůbec nevěnuje, bylo to nakonec spíše na obtíž... Palec nahoru za staré dobré vidle jejichž ranking jednoznačně zaostává při výběru smrtící zbraně za ostatními zemědělskými či řemeslnými nástroji.

Slunovrat (2019)

Mám z toho rozporuplné pocity. Samozřejmě se bezesporu jedná o perfektně natočený mysteriózní kousek, ale bezprostředně po shlédnutí jsem si připadal stejně sjetej, jako většinu filmu všichni hlavní aktéři. S odstupem času jsem již schopný ocenit perfektně načasované skoky a protiklady, jimiž film vyloženě srší. Mrazivý začátek, cesta do Švédska a pak již samotný Slunovrat - nádherné kroje a ještě nádhernější severské prostředí doprovází hra na flétny, no prostě romantika jako řemen. Vše se změní jakmile si dva pošahaní důchodci rozšklebí palice skokem ze skály - členové tripu se začnou ztrácet, v jídle se objeví z kundychlupy, no a nakonec se důvěra sesype úplně díky nevinnému grupáči ve stodole. Vidím to tedy na nějakých 60% a jsem si jistý, že návštěvu Skandinávie na čas odložím...

Doom: Annihilation (2019)

Ale jo, proč ne... Pohodová střílečka, u které divák nemusí moc uvažovat, což jsem přesně potřeboval. Jistě, efekty, kamera i herci slabší průměr a za předchozím snímkem s The Rockem to hodně pokulhává, ale vrátilo mě to o pěknou řádku let zpět do minulosti, kdy jsem Doom pařil na compu - prostě nostalgie. Sice mi hlava moc nebere, že hlavní postavu zastává ženská, ale co už, holt kdo si chce pustit béčkový výplach se spoustou krve, tak s chutí do toho !!!

3 from Hell (2019)

Dům tisíce mrtvol a Vyvržencí pekla jsou rozhodně vrcholem Zombieho tvorby a na třetí díl o této sympatické rodince jsem se opravdu těšil. No, pravda, Rob trochu ubral plyn, ale nic to nemění na tom, že jsem se znovu skvěle bavil a rodinné shledání po letech v chládku bylo zakončeno super grilovačkou na dovolené v Mexiku. Asi je to film na ctyři hvězdy, ale já to tomu prostě ten plný počet dát musím - konec konců to byla pekelně krvavá jízda.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Total Mortal Kombat !!! Nemám slov, skvělá akce, perfektní mlátičky, Adkins opět dominoval... Jednoduché a přitom tak skvostné, jednoznačně nejlepší díl a už se těším na další.

Romulus a Remus: První král (2019)

Nebylo to vůbec špatné, ale na můj vkus to bylo až moc pobožné, hlavně ten konec. Každopádně se jedná o pěkné historické zpracování vzniku města všech měst, jež je opředeno pověstí Romula a Rema - jeden ateista jako řemen a druhý fanatický pyroman, prostě bratři jak se patří. Velké plus za ztvárnění autentické a syrové atmosvéry v bažinách okolo řeky Tibery. Stačilo vidět jednou, 55 %.

Koridor života (2019)

Možná, kdybych byl nadšený mašinkář a nebo strojvůdce erotoman, byl bych z tohoto filmu nadšenej, ale pro mě tímto válečným směrem koleje rozhodně nevedou... Jediná silnější pasáž je obsažena v prvních 20 minutách, kde se moc nekecá, pěkně to bouchá a vše podtrhne nádherný letecký souboj Lavočkina se stodevítkou, jež je zakončen brilantním ubitím německého pilota lopatou, kterou se ohání zdatné ruské selky. Zbytek filmu je pak už jen o přikládání uhlí, kterého se vzhledem k délce snímku muselo spálit opravdu požehnaně.