X-Men: Dark Phoenix (2019)

Upřímně nechápu, proč má Dark Phoenix tak rozporuplné hodnocení, neboť se jedná o jeden z nejakčnějších dílů celé série. Hnací pohon filmu je postaven na přerodu Jean Grey v její stinné já - Sophie Turner je v roli přesvědčivá, škoda jen, že její temná stránka neudělá větší paseku. Každopádně film měl perfektní tah na branku, super efekty a hlavně ta řežba ve vlaku na závěr je opravdu důstojným rozloučením s mutantskými X-Meny.

Kořist (2019)

Klobouk dolů, jaký film se dá natočit v takto stísněných podmínkách a ano, bavilo mě to. Ono potkat ve sklepě pavouka a nebo krysu už je nemilé, ale potkat tam aligátora je fakt už k posrání. Snímek měl obstojné grády, škoda jen některých nesmyslných rozhodnutí hlavní dvojice...Jak už se dostanou ze sklepa, tak by bylo logické jít rovnou na střechu, ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě - a přitom stejně na té střeše skončí. Aligátoři byli pěkně hladoví, dobře ztvárnění a jako celek to fungovalo skvěle, takže slušných 65 %.

LOVEní (2019) odpad!

Veni, vidi, sorry...

Anna (2019)

Po Rudé volavce tady máme další nebezpečnou klisničku a opět to bylo akční, sexy a pěkně v tempu. Co víc říct, mám prostě rád filmy, ve kterých si fetka veme koktejlky, nazuje podpatky a s každým, kdo jí příjde do cesty řádně vyjebe (a s některýma doslova).

Zlo s lidskou tváří (2019)

Jednoznačně doposud nejlepší herecký výkon Zaca Feferona, jehož mimika, pohyby a hlavně pohled byl naprosto přesvědčující. Vůbec mi nevadilo, že se film nezaměřil detailně na jednotlivé mordy, ale zmapoval nejpodstatnější část osobního života zmrda Teda. Obsazení hlavních postav, prostředí a hlavně přenesení reálných dialogů a scén do filmu bylo téměř přesné a je až neuvěřitelné, čeho jsou některé omyly přírody schopné - navíc je tady perfektně ukázána tupost některých slečinek, jež si při pohledu na vraha stejně měnily kalhotky. Jediné co film místy postrádal, bylo větší napětí, každopádně to nic nemění na tom, že je to skvěle natočený příběh o jednom z největších sériových vrahů.

Pevnost Šanghaj (2019)

Tak na ten starý dobrý Den nezávislosti, se kterým byla tato čínská jednohubka dost podobná (jak dějově tak i finálním protiútokem) to sice ani náhodou nemělo, ale rozhodně to stálo za shlédnutí. Já tydle sci-fi oddechovky můžu a Shanghai Fortress si rozhodně pár nadšenců získá - 60 %.

Annabelle 3 (2019)

Začátek působivý, ale pak už to drhlo... Pořádný horor by měl diváka udržet v mrazivém napětí, ovšem jediná věc co jsem během koukání pociťoval já, byl plný močák. Strašně utahané scény, předvídatelné lekačky, žádné brutality - prostě horor bez šťávy. Zamrzí to, neboť oba předchozí díly v žánru obstály na výbornou, ale trojka (vyjma slibného úvodu) se plácala v jakési křeči a to i přes obstojné herecké výkony hlavních postav.

Můj andílek (2019)

Ale ano, takhle by to šlo, opravdu příjemně pružné drama. Asi to bude tím, že jsem si o filmu předem nic nezjistil a to se vyplatilo. Pravda, chvílemi se to krapet vleklo, ale nechybělo tomu napětí a jako celek to bylo koukatelné. Závěr perfektní.

Shazam! (2019)

Máme tady dalšího superhrdinu v úplém buziúboru, tentokrát ovšem v dětinském a místy až stupidním “rodinném” filmu. Když opomenu tu infantilní stránku, záporák byl dobrej, za něj hvězda k dobru, ale od přesunu hlavního hrdiny do pěstounské rodiny jsem se až do konce filmu nemohl zbavit toho multikulturního podtextu. Navíc ústřední postava Billy Batson není nic víc než sobecký fracek a díky jeho vystupování mi s každou další minutou lezl více a více na nervy. Shazam! mě tedy i přes počáteční sympatie naprosto zklamal...

Hellboy: Královna krve (2019)

Tento remake sice nenaplnil mé očekávání, nicméně musím uznat, že jsem se místy dobře bavil. Hlavně ta sviňa co mluví jak dlaždič byla naprosto skvělá!!! Vyzdvihnul bych i trhání lidských končetin a kebulí na sto způsobů, jež tomu dodaly ten správný romantický náboj - takže za mě lepší průměr.