• Thriller

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (2022)

Chybělo malinkato a málem to tam "cvaklo" ;D ... ale nakonec jsem se rozhodl těch 10-15% dát ... A proč? asi opravdu čistě jen z prvotního pocitu že někdo chtěl natočit jakési pokračování legendárních filmů s Budem Spencerem a Terencem Hillem ... Bylo naivní tomu věřit. V české scéně by to bylo asi jako kdyby někdo chtěl natočit Pelíšky v dnešní době. Jsem obrovský fanoušek již zmiňované dvojice proto jsem s tímto kouskem neváhal... Propad, zlom, hrůza všech hrůz nastala víceméně po pár minutách ... Tady opravdu není nic, prostě nic ... Myslím si že to bylo hodně troufalé dělat "navazování" na takové skvosty. Prosím už hlavně nic dalšího... "Odpad" už by byl opravdu nevyhnutelný.

První republika (2014) (seriál)

Jako celek těch 65-70% ... První série je skvělá, ta detailně propracovaná atmosféra té doby. Obsazení ještě vlastně bezchybné. A příběh? Precizní a postupné odhalování poměrně důkladně promyšlené. (První série - 75%) ... Druhá série mírně opadává. Stále zůstává staré obsazení a stále projevují dostatek emocí na place. Příběh už je tu trošičku horší a už nemá takové to vau! .. ale co ztratí na příběhu to se snaží dohnat zase dobové krásně propracované závody. (Druhá série - 65%) ... A nyní se stalo něco nepochopitelného. Po prvních třech dílech třetí série jsem musel vše ukončit. Nezajímavá a nudná, polovina těch lepších herců pryč a nebo dostali už jen pár štěků. Možná někdy v budoucnu... (Třetí serie - 45%)

Gran Turismo (2023)

Takhle ... Ten začátek vás i vtáhne. Jenže postupem to upadá a už takhle poměrně klišé příběh mizí do úplného pozadí. Za dvě hodiny přijdou pouze podle mého tak tři emoční výkyvy, který vás donutí zatnout pěsti. Převážně to tu drží linie závodu ... Nakonec mě ani nenabudil pořádně ten pocit toho že se týpek od hraní her dostal na závodní dráhu a odjel to na pána. ;) hodně potěšil v jednom z hlavních obsazení David Harbour, bylo fajn ho zase po delší době vidět v lepším snímku. Každopádně pro veškerý hráče PlayStationu nebo prostě jen závodních her, vřele doporučuji! A pro fanoušky/milovníky hry Gran Turismo? Zřejmě splněný sen. Já dávám zasloužených 65-70% ... Narovinu na Le Mans '66 a nebo Rivalové, to prostě nemá. To je ještě o trochu vyšší liga.

Ghostland (2018)

Po přečtení jedinečné recenze na tento snímek od jednoho známého a vytříbeného sledovače filmů a seriálů. Jsem neodolal! Hnedka z kraje jo ... 70-75% (v místech mysteriózních záběru spíše méně procent) , prvních deset minut působilo jako začátek nějaké duchařiny a na to jsem zrooovna chuť neměl ale stačí vydržet a ihned těch dalších deset minut se změní na těžký násilnický survivor v baráku. No jo jenže... K mému překvapení nic není tak jak to působí. Postupem děje, pochopíte. Vadil mi občas přeskok scén/střih. Dokáže vás totiž občas mírně zmást. Psychologicky na vás za půlkou filmu začne tlačit neustálé řvaní a jekot. Samozřejmě je jasný že to byl účelový tah na mozek diváka. Jenže... Každopádně "příjemná" drásající/dramatická podívaná.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Hodně komplikovaná záležitost na ohodnocení ... Jako takhle hodnotit každý díl zvlášť (protože každý díl je úplně jiný příběh a úplně jiný styl a úplně jinak natočený) tak by snad ty procenta nešli ani vypsat... Hodím tomu nějaký celek ... Celek za mě je 70-75% ... Jsou tu epizody, který mají úžasný příběh ale horší styl "vizualizace, grafiky. Jsou tu příběhy co mají vše naprosto dokonalé a jsou tu mezi tím vším i ty horší. Musím uznat že tenhle "seriál" mi byl doporučován už někdy v roce 20 ... No až teprve v současnosti jsem se k tomu dokopal a nelituji. Jde o to že pokud to rozkoukate a dokoukate odejdete spokojený protože minimálně jeden díl z těch všech se vám dostane přímo do krve. (Pozor! Každý díl je jiná animace, jiný příběh. Opravdu se zde můžou nacházet tvrdé násilné scény a místy i sexuální sceny) + některé epizody mají vytříbené až epické story k zamyšlení.

Zmizení (2013)

Já vím, ... Já vím .... Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal ... A už to vám přeci musí hodit na stůl perfektní snímek ... A podle čsfd to tak i je ... Jenže, ale ... Takhle obsazení je tu víc než dobré o tom žádná a dokonce i dobře odehrané v obou hlavních případech. Protože jeden dokázal perfektně zahrát dezektiva úplně na hovno a druhý zahrál tatínka co vše vzal do svých rukou. Jen ta stopáž byla taková že se našlo spousta hluchých míst, které jste museli prostě nějak "vydržet" ... Zápletka jako už v x jiných filmech byla "dostatečná" ale né nijak nadprůměrná a to si myslím byla zásadní chyba. Ubrat půl hodinku a myslím si že by to efektivně utíkalo lépe. Viděl jsem na toto téma promakaňejší. Tady to si zakládá víc na debatě a "temnotě" Dávám 60-65%

Vyměřený čas (2011)

Velmi povedený Sci-fi/Thriller. Rovnou to sem picnu... 70-75% jak prd. Skvělé obsazení v té době ještě funkční Timberlake a skvostný herecký výkon od Cillian Murphy celému filmu dodává na váze. Příběh je tu velmi dobře vytvořený a po zamysleni poměrně smutný. Protože co kdyby, někdy, někde v daleké budoucnosti... ? Ty hrátky s "časem svého života" kšefty, dýlovaní" v tomto podání baví. Pak tu máme x okamžiků kdy klepete prstem a tiše šeptáte "to dáš to dáš, no taaak dělej" (kdo viděl chápe) z čehož ae dostáváme do té emoční pavučiny, která vás donutí upustit slzu. (Když jsem to viděl poprvé tak i dvě)

REC 4: Apokalypsa (2014)

Další a doufejme poslední Rec zase radši prozmenu navazuje přímo na konec druhého dílu. Takhle ... První dva byli dokonalé, trojka byla úplně mimo dění ale aspoň se člověk pousmál a nebo koukal na nějakou tu krev. No ale toto ... To už nevím teda moc z čeho ždímat. Z činžáku se přesuneme na loď. Nějaké napětí, lekačky, dramatické scény takového kalibru jako předtím absolutně nehledejte... Scénář už je tak přežvýkaný až to hezký není. To člověk neví zda je to vir nebo démon nebo parazit ... :D .. Co fungovalo je pryč, co nefunguje je v celém filmu. Vlastně jen za opětovnou návaznost, obsazení, zombie žánr a pár přijatelných scén. Dávám 35-40%

REC 3: Počátek (2012)

Bum ... Tak a co teď no ... Takhle... Záleží jak to celé vezmete. Pokud to budete hodnotit jako samostatný film bez jakékoliv pohledu na předešlé díly. Nebude to zase takový mega průser. Naopak? ... Tak to je v pí** že jo... No, kde začít. Vše co předtím fungovalo tady neexistuje. Aaaaaa... No je potřeba to prostě brát jako čistokrevný zombie film bez myšlenek do minulosti. Bylo tu dost zajímavých core scén. Párkrát se dokonce zasmějete. (Útok v brnění, nevěsta s motorovkou atd) zapomeňte na lekačky, černou atmosféru a nějaké pořádné napínavé drama ... Značce REC tohle jen přihodilo zánět močových cest. 50-55% (s tím že to hodnotím jako samostatný snímek a beru veliký potaz na "ujetost, šílenost" některých scének) ... Pozor! Není zde žádná návaznost. Je to prostě jakoby díl, který neměl vůbec vyjít, taková trochu zbytečnost v téhle sérii.

Rec 2 (2009)

no, no, nooo ... ale jo... ještě jo ... :D mírný procentuální pokles nastane ale nic tak hrůzostrašného se neděje. Tak navazujeme víceméně tam kde skončila zlatá jednička. Přidalo se trochu na akci, zřejmě je to pochopitelné, protože nejste v baráku jako reportérka ale jako "jednotka rychlého nasazení" ... Stále tu máme dramatické scény z vlastního pohledu, které brutalitou nešetří. Jelikož virus (zombie) byl zřejmě málo tak do toho všeho zakomponovali "bohužel" tak trochu vymítání ďábla a to mně osobně vůbec do scénáře nesedlo. Každopádně je to jediný důvod proč hodnotím méně oproti předchozímu dílu. Jinak je vše stále ve stejné míře. Dávám 70-75% Super byl opět závěr, který objasnil pár údajů z Rec 1 ...