• Thriller

Cesta do Ameriky (1988)

Naprosto se dá pochopit že pokud by si tenhle kousek pustila dnešní generace tak se převážně shodnou na záporu. Já osobně jsem na těchto filmech vyrůstal a jeden z nich byla Cesta do Ameriky. Kdykoliv si to teď pustím je to pohlcení nostalgie a i po miliontý se tomu prostě budu smát, humor tam kde má být. Člověk tomu věří, směje se a nemyslí na nic kolem sebe. Detaily, které by mohli bejt jinak atp psát nebudu. Plné hodnocení dávám opravdu jen vytříbeným kouskům/srdcovkám. A zároveň musím být fér vůči ostatním filmům. Dávám čistých 80% za nostalgii. ;-)

Notre-Dame v plamenech (2022)

Kdyby to nebylo podle skutečné události... Tak bych tomu snad i věřil víc. Herecký výkon hasičů byl otřesný. Pokud by se takhle chovali v reálu tak ne jen že shoří NotreDame ale i okolí jednoho kilometru. Podstatně veliká část záběrů je si myslím reálně natočený NotreDame v plamenech od všech možných přihlížejících. Do toho zasunout "hasiče" hasicí oheň a máte film. Chybí tomu ale bohužel šťáva, napětí a tempo. 55% maximálně.

Zmizelá (2014)

I přes delší stopáž bych klidně byl schopný jí ještě prodloužit. Film co nadchne a udrží váš při životě. Dokonalá zápletka a dokonalé zamotání a rozmotání. Super herecký výkon. Po dobu filmu si říkáte jak to teda je a na konci jen čumíte jak to vlastně bylo. Film rozhodně nenudí, drží svoje drama a tempo. Čistých 80-85% , snesl bych ještě delší než delší stopáž a určitě by tady bylo pár detailů který by šli udělat lépe. Na úplný vrchol to není ale více než dobré to rozhodně je.

Monstrum (2022) (seriál)

Nejde ohodnotit každý díl zvlášť protože některý byl horší a některý lepší, jako průměr je to jasných 80% , detailně popsány život dané osoby podle skutečné události. Dělá to ze mně možná magora ale chtěl jsem víc, bylo smutné vidět že to končí že končí ten život co ničil životy. Udělal to zřejmě ten dokonale popsány scénář. Nikdy předtím jsem se o tohoto sériového vraha nezajímal až tento seriál ukázal každý kout myšlenek a myšlení Dahmera. Těším se na další produkci dalších sériových vrahů ze série: Příběh Vraha.

Gran Torino (2008)

Nesmrtelný Clint stejně jako v roce 2022 natáčí pecky. Kord když si je on sám napíše. Jeho herecký výkon dokáže film dostat na úplně jinou úroveň už v prvních deseti minutách koukání. Film nebyl nijak extra akční. Táhnul se ale táhnul se tak nějak hezky. Přišli drama, napětí a na konci docela silné emoce. Krásně napsaný příběh. Jak tento film tak i posléze spousty dalších s tímto hereckým obsazením jsou špičkou mezi filmy. Dávám krásných 80-85%

Banditi (2001)

Super obsazení o tom žádná :) jen prostě u tohoto filmu byl super začátek a konec. Celý zdlouhavý prostředek se až moc táhl a byl místy fakt nudný. Nechyběla po dobu filmu vtipná scéna, vtipné hlášky. V době kdy tam byli jen hlavní dva protagonisti to bylo boží zatímco ve chvíli kdy nastoupila na scénu třetí postava to chytalo úplně jiný scénář a ten mě až tak moc nebavil. Dávám 60-65%

Americký zločin (2007)

Jeden z těch lepších podle skutečné události. Sice to má pomalejší tempo a žádné nečekané mega drama v jedné minutě ale je to hezky natočené a přinejmenším k zamyšlení. Ze začátku jsem čekal že to dojde až k prostituci ale nestalo se tak. Je až k neuvěření že se něco takového stalo. Kord v podání "mučení" ve sklepě. Chyběla tam takovo to nečekané bum. Pár detailů co by tomu dodalo šťávu. Proto dávám 60-65%

Zánik (2015)

Po delší době film ae Zombie tématikou. Krásných 60-65% dávám. Hned po úvodní scéně alá autobus jsem se dostal do světa Last of Us. A to bylo moc fajn. Koukat na pár přeživších z pochmurnou minulostí mezi sebou. Kord když to jsou "sousedi" takový jednoduchý příběh a jedna dána tématika na skoro celý film. Obsazení přijatelný. Jen ten konec nedopadl tak jak jsem si zrovna přál. Ten co zemřel měl žít a ten co nezemřel by si zasloužil popravit na místě protože byl absolutně k ničemu. Pohodový filmek na jedno zkouknuti a za pár let úplnou náhodou třeba i znova. ;)

The Iceman (2012)

Bez servítek 40% maximálně 45% ale spíš méně než více. Perfektní obsazení, opravdu co přibývající minuty to lepší a lepší tváře, krásná atmosféra té doby a uspokojující nápis alá True Story. No a tím to končí. Příběh pomalý, táhnoucí se vyprávění kde se skoro nic neděje. Po dlouhé době jsem byl u filmu pohlcený nudou a únavou. Vzhledem tomu kdo všechno se ve filmu objevil je to obrovská škoda. Na ukolébaní před spaním super film.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Opět jeden True Story a opět v podání Hankse v naprosté profesionálním hereckém umění. Do poloviny filmu je to spíš taková debatní seance, pár vzpomínek. Ale když přijde na kompletní představení jak se to stalo z očí pilota. Jste vtáhnutý. A vyflusnutý po zadrženem dechu až na řeku Hudson. Opět až neuvěřitelný že se to stalo a že tohle někdo dokázal a to samé že tohle někdo dokázal tak krásně až dokumentaristicky natočit. Jelikož jsem nedávno s Tomem koukal na Kapitán Phillips a ten se mně líbil o trošičku více. (Příběhově) tak zde dávám jen o mírně procent méně a to 85% děkuji. Více takových filmů.