Cart (2009)

Tak hezký a dojemný krátkomentrážní film jsem už dlouho neviděl. Moc krásná hudba. Přiznám se, že mi na konci ukápla slza.

Moongirl (2005)

Roztomilé ...

The Kiss (1900)

A mě nikdo nepolíbí :-(

Pějme píseň dohola (1990)

Ujetá komedie o ujetých lidech s dementním kulturistou a skvělou hudbou ... zvláštní spojení, ale funguje skvěle :)

CoMyJenVíme!? (2004)

Moc hezký dokument (podobný Secretu) k zamyšlení. Hlavně skvěle natočený ! - na to, že je to vlastně jen "pouhý" dokument, jsem koukal jak je opravdu dobře provedený. Moc se mi líbila taneční scéna na párty - ta byla skvěle natočená. K samotnému obsahu dokumentu se zde nechci rozepisovat, když tady vidím ta rozporuplná hodnocení. Nechci se s nikým dohadovat. Myslím si svoje. Já vím, že to funguje.

2012 (2009)

"Engine ... start !" Ano, ano. Emmerich je machr, co se týče destrukce měst i celého světa. Ostatně to víme velmi dobře, je-likož tenhle pán neumí točit asi nic jiného a v tomhle se nádherné vyžíva. Efekty jsou tady hezký! Zábavný komentář: Heraldika (fakt jsem se zasmál ;-)

Hranice ovládání (2009)

Jednoduché, pomalé, melancholické, meditativní . . . lyrycké vyprávění.

Cesta na Měsíc (1902)

A pak, že jsme prý poprvé na měsíci přistáli v roce '69 ....

Před úsvitem (1995)

Jsem úplně šokován ! Tohle je přesně to, co jsem hledal. Nádhera. Jeden z nejkrásnejších romantických filmů, co jsem mohl vidět. Krásně jsem se u něho uvolnil a nechal jsem se s oběma protagonistama filmu vést po Vídni a přitom poslouchal jejich zajímavý a velmi inspirující dialog, u kterého jsem se mnohokrát sám zamyslel nad různými věcmi, co mě právě napadly. Prostě krása ! Na konci se mi chtělo až plakat, když jsem viděl jak se ti dva loučí a uvědomil jsem si, že tohle už je konec jejich krásné a vášnivé pouti. Ach. Kéž bych sám jednou něco podobného zažil.