Červený trpaslík (1988) (seriál)

Tento kult mě tak nějak míjí a v mých očích zapadá do šedi běžného průměru.

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Morálně natolik přínosný počin, že bych ho povinně promítal každému páru, který se chystá založit rodinu. Nicméně jako divadlo mě to příliš nebavilo.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tohle má s původním Hobitem společného pramálo. Velice slabé 3* nebo možná silné 2*, uvidíme časem...

Hokejový zázrak (2004)

Film se mi líbí a líbí se mi i výkony hlavních hrdinů, nicméně jsem si jistý, že jako dobře zvládnutý dokument by se mi líbil ještě více. Trochu zamrzí, že vítězství nad Sovětským svazem zde má hlavní prioritu a celkové vítězství na olympiádě je natolik utlumeno, že se objevuje jen tak mimochodem, a to až v závěrečných titulcích. Celkově mi přijde, že má "Miracle" mnohem užší záběr, než by si zasloužil. Navzdory mým výhradám se však jedná o velmi dobrý sportovní film. 80%

Addamsova rodina (1991)

Addamsova rodina je filmem plným dobrého černého humoru, na druhou stranu postrádá příběh a tak člověku, který viděl jen pár dílů seriálu k srdci moc nepřiroste.

Dívčí válka (1991) (divadelní záznam)

Poměrně podařená divadelní komedie. Ke konci však notně ztrácí dech a přestává býti zábavnou. 70%

Skleněné peklo (1974)

Skleněné peklo je na svou dobu jistě mistrovským dílem, dnes však některé scény působí spíše úsměvně, což trochu sráží vážnost děje. Herecké obsazení je skvělé a tomu odpovídají i předvedené výkony. 85%

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Na Hunger Games je značně patrná sestupná tendence. Tento díl je zbytečně nadstavovanou kaší, kde se za dvě hodiny téměř nic nestane a obsazení známých tváří to rozhodně nevytrhne. 50%

Němá svatba (2008)

Velmi zajímavý počin, zpočátku spíše komický, v závěru hrubě tragický. Díla jako je Němá svatba se obtížně hodnotí. Obecně mají svou hodnotu, avšak málokteré z nich je poutavé v celé své délce. Němá svatba mě místy bavila, místy jsem se nestačil divit a místy jsem se značně nudil, pak přišel závěrečný šok a s ním probuzení do kruté reality. Film v celém svém vyznění rozhodně není pozitivní. Na druhou stranu, co na době, do které je zasazen, bylo?

Kinsey (2004)

Velmi poutavý příběh, skvěle ztvárněná role profesora Kinseyho Liamem Neesonem a mnoho dalšího tento film řadí mezi ty, které rozhodně stojí za vidění. To, že popisuje skutečné události a skutečné osudy lidí je pak jen třešničkou na dortu. 80%