Seznamte se, Joe Black (1998)

Jeden z mála filmů, který mě rozbrečí pokaždé, když se na něj dívám a přitom to není nějaké citové vydírání (jako třeba u Marley a já). Takových není mnoho a díky Bohu za ně. 95% Zajímavé komentáře: golfista, Anthony.

Ospalá díra (1999)

Nenávidím horory a vůbec se opravdu nerad bojím. Tohle je jeden z mála tak trochu "strašidelných" filmů, které dokážu vychutnávat znova a znova. Proč psát znovu to, co za mě napsalí lépe už jiní - Marigold, Cival, Gemini, Djkoma.

Hledání Země Nezemě (2004)

Nemám slov. Tento film mě vysál z pohovky a přenesl rovnou na plátno, kde jsem si užíval fantaskních představ sira Barrieho. Nebojím se často dávat vysoké hodnocení, ale jen málo filmů u mě dosáhne na čistých 100% - a tomuto se to podařilo. Zajímavé komentáře: Marigold, golfista, Djkoma.

Opravdová kuráž (2010)

Možná jsem od toho filmu čekal moc po veškeré té chvále, co jsem četl. Každopádně natočený je to perfektně, opravdu byla slast se na to dívat, stejně tak Coenovské dialogy a hlavně vynikající herci - Bridges, Damon a (překvapivě?) Hailee Steinfeld. Přesto mi tam něco chybělo, čekal jsem nějakou Coenovskou pointu a nic se nekonalo - škoda. Hodnotím na cca: 83% :) Zajímavé komentáře: Matty, Malarkey

Donnie Darko (2001)

Nejdřív jsem dal jenom 4* a pak jsem si uvědomil, na co všechno jsem zapomněl a nemůžu jinak, než dát 5*, i když film rozhodně musím vidět znova. Skvěle sestavený soundtrack byl nakonec tím, co mě přimělo hodnocení ještě zvednout - kompozice toho filmu je prostě... podle mého gusta. 90% P. S. Viděl jsem jenom director's cut a nedovedu si moc představit, co vůbec mohlo být v té původní vystřiženo.

Ďáblova pouta (2008) (TV film)

Filmy o anglické revoluci jsou všechny tak strašně ponuré, depresivní (tedy s vyjímkou Času smyslnosti, "The Restoration", který je datován ale až do období restaurace Stuartovců) a hlavně - nudné. Obdobně, jako jsem to cítil u Zabít krále, "To Kill a King", nebyla ani Ďáblova pouta ničím příliš zajímavá, až na to, že hlavní postava mi připomínala jednu mou kamarádku :) Že by se konala zajímavá režie, střihy, kamera - ne. Zajímaví herci? Michael Fassbender (můj oblíbenec:) a rozhodně také Harry Lloyd. známý teď díky postavě Viseryse Targaryena v seriálu Hra o Trůny, "Game of Thrones", který se - bohužel - objevil ve filmu jen chviličku jako králův synovec. Děj podivný, scénář zmatený, nepřehledný. Spousta slov o svobodě, spravedlnosti a rovnosti, všichni píšou o lásce, ale nezanechalo to ve mně zhola nic - POZOR, SPOILER! - tedy kromě toho, že zde zabili plukovníka Thomase Rainsborougha 2 vojáci na Cromwellův rozkaz a ne 4 royalisti, jak tomu (s největší pravděpodobností) bylo ve skutečnosti. Ale to už je spíš detail ;) Takže pokud nemáte rádi Fassbendera, odečtěte si z mého hodnocení jednu hvězdičku, případně 15%. Dávám 55%. P.S. To zjevování ďábla už horším způsobem snad znázornit nemohli.

Kluci to taky chtěj... a pořád! (2002)

Je to trapný, je to dementní... ale na rozdíl od "Holky to chtěj taky" jsem se bavil. Zajímavé komentáře: B!shop

Manituova bota (2001)

Fakt jsem se bál si to pustit, ale protože mám parodie opravdu, opravdu rád, překonal jsem se - a dobře jsem udělal. Typicky německy koprní herci do tohohle sednou jak prdel na hrnec, pravda, většina gagů s Šošonama mi přišla naprosto nevtipná (snad až na natírání teepee:), ale Abahači (skvěle dabovanej Petrem Rychlým) a hlavně padouch Santa Maria a jeho ujetí poskoci to bravurně vynahradili. Super perforator song nelze nezmínit, stejně jako vynikající kopírování (dnes už starého) humoru Připoutejte se, prosím! nebo Bláznivé střely ("Nechceme nikam jet, jsme unavení!" "Kdo to řekl?" "John, John!" "Tak ty jsi unavený, Johne... Dobře, Johne, šup do postele a ostatní na sedla! A jak se říká?" "Dobrou noc, Johne!":) 65%

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Tak trochu nechápu "místní" nízké hodnocení. Jasně, není to přelomové dílo kinematografie, ale opakovaně jsem se smál opravdu od srdce, což se mi moc často nestává. Velice dobře udělaná situační komedie (o hororu bych moc nemluvil), založená na sledu naprosto neskutečných náhod, které však dodávají příběhu spád, takže to příjemně odsýpá. Čekal jsem tedy trošku víc prostoru pro svého oblíbence Alana Tudyka, ale i ostatní herci byli docela v pohodě, takže mi to nakonec až tak nevadilo. Některé scény (na parkovišti s kosou, útěk s motorovkou před včelím rojem) rozhodně patří do zlatého fondu gagů :) Pro mě jasných 90% - vřele doporučuju, skvěle jsem se u toho uvolnil!

Most (2008) (TV film)

V našem malém "supermarketu" chodím každý týden při nakupování okolo krabice s DVDčky. Že jsem asi předevčírem investoval 69,- Kč do tohoto DVDčka moc nelituju - jo, film není nějak úžasnej, herecký výkony spíš průměrný (občas mi přišlo, že herci začali hrát až pár sekund poté, co byli v záběru), režie občas trochu zmatená, ale na televizní produkci pořád docela slušný. Při prvním záběru jsem se namlsal, vůbec začátek vypadal velice slibně - ale ten konec mě nějak nevzal. Postavy mi nepřirostly k srdci, ani neměly moc času a jestli to mělo nějaký poselství, asi jsem to nepobral. Každopádně film jsem si pořizoval kvůli němčině a tento úkol byl splněn na 80% (10% jsou chatrnější dialogy a dalších 10% divná angličtina "Američanů":) Celkově bych film hodnotil rokem, do nějž se datuje jeho děj - 45%