Rafťáci (2006)

Ještě horší než Snowboarďáci, zoufale nevtipné, křečovité, předvídatelné. Zcela nefungující linie s rodičema. 30%

Kluci nepláčou (1999)

Neskutečně syrový a věrohodně zahraný příběh o holce, co se cítila a chtěla být klukem. A taky o tom, že být jiný se nevyplácí. Hillary vynikající, ostatní velmi dobří.

Úsměv Mony Lisy (2003)

Prostředí Ameriky 50. let na dívčí univerzitě skýtalo určitě dost možností jak film natočit. Mohli jsme se dívat na studii poválečné prudérní Ameriky. Nebo na počátky emancipace žen. Nebo na film o vztahu a vzájemném ovlivnění učitele a jeho žáků (žaček). Ale tady se dočkáme všeho a vlastně ničeho. Scénář je natolik nesourodý, že se nedočkáme ničeho co by film drželo pohromadě. Herečky se na nás sice krásně usmívají, ale už dlouho před koncem se tenhle úsměv mění na křečovitý škleb.

Naboso (2005)

Netradiční "romantická komedie", nepříliš originální (jak díky duševně nemocné/ému prozře nezodpovědný floutek a uvědomí si jak dosud špatně žil a našel nový smysl života. Kolikrát už to tady bylo?), ale vcelku příjemně natočené i zahrané. Schweiger si je výrazně jistější jako herec než jako režisér, když neví kudy kam, pomůže si zoufalými flashbacky. 70%

Stepfordské paničky (2004)

Jak se dá podle výborné knižní předlohy natočit nicneříkající, nesoudržný, a hlavně nudný a zbytečný film. Všechno co v knize bylo zajímavé bylo osekáno, a nahrazeno rádoby komediální složkou, která ale bohužel takto moc nefunguje.

Choking Hazard (2004)

Začátek není špatný. Kurz o smyslu života (Monty Pythoni by měli radost :) ) a i rozhovory v hotelovém pokoji, kam se hrdinové schovali po prvním nájezdu zombivců jsou ještě vcelku vtipné, ale pak už se to jen opakuje, a sem tam povedená hláška to nemůže zachránit.

Non Plus Ultras (2004)

Ta jedna hvězda je za hudbu, která byla jediné co na tom filmu stálo za to. Jinak není moc co popisovat, protože se nám dostane hrubě nezvládnutého kousku ve všech směrech. Co nám chtěl režisér říct? Že i mezi chuligány jsou slušní lidi milující své rodiče? Že ti naši chuligáni jsou vlastně docela v pohodě proti těm anglickým vyvrhelům? Příběh není žádný, jen na sebe se nabalující (a ani moc nesouvisející) scénky, o pozadí "hrdinů" se nedozvíme nic (čím se třeba živí Bejčák, když si žije celkem slušně). A když nás nakonec režisér dorazí tou romantickou historkou o tom, jak se 2 chlapci zamilují do jedné slečny...

Million Dollar Baby (2004)

Komorní drama o ctižádosti, vůli, odmítání a splněných snech. Eastwood ukazuje, že tohle je jeho parketa, postavy jsou od začátku jasně vyprofilované, žádných velkých zvratů se nedočkáme. Skvělý Freeman, výborná kamera (hlavně hra se světlem a stínem v tělocvičně) a poctivý příběh. Co víc si přát?

Thelma a Louise (1991)

Velmi povedeně napsaná, zrežírovaná a v neposlední řadě zahraná road-movie.