Croodsovi (2013)

Nevím, jestli jsem se nedíval na jiný film než většina hodnotitelů. Ale 100 lidí, 100 chutí. Mně se to od začátku nelíbilo. Bez nějakého většího děje, zápletky, takový ten rádoby humor - honění, padání, řvaní, bez nějakého inteligentního humoru. Prostě nic, co by mě nějak chytlo, spíše mě to iritovalo. Přiznám se, že jsem vydržel dívat se do poloviny, potom jsem šel spát. Přítelkyně to dokoukala a říkala, že to konečně začalo mít asi půl hodiny před koncem nějakou dramatickou linku alespoň. Ale já to prostě nedal, bylo to zlé. Ty dvě hvězdy jsou jen za to, že jsem to nedokoukal a tak nehodnotím celý film. Jinak by to byla hvězda jedna a to ještě s odřenýma ušima. Asi nejhorší animák, co jsem viděl. A to už jsem jich viděl celkem dost. Howgh!

Ženy v běhu (2019)

Jednoduché, přímočaré, předvídatelné, bez překvapení, milé, pozitivní, místy vtipné... Snad jsem na něco nezapomněl. Příjemná jednohubka na odreagování, kde od začátku do konce přesně víte, co bude následovat a jak to dopadne. Opět jde jen o to, jak se to dokodrcá do očekávaného konce. A zde se to příliš nekodrcalo, ale lehce ubíhalo. Nelze od toho čekat něco víc a nebýt rodiny Marcely a Karla, bylo by to v podstatě bez humoru a zapadlo by to v záplavě dalších českých romantických "komedií". Ale ta tam naštěstí byla, takže se v průběhu filmu bylo čemu zasmát či pousmát. Zbytek bylo 1000x viděno a mnohokrát natočeno v lepších podobách. Takže na jeden kuk a odreagování dobré, ale to stačí. Howgh!

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Nic moc jsem od toho nečekal, ani jsem se nějak netěšil, spíše jsem chtěl vidět, jak se dojde k očekávanému cíli, neb nějaký nečekaný závěr se čekat nedal. Mé neočekávání plynulo z recenzí, komentářů a jistého zklamání z předchozích epizod. O to milejší, nebo právě proto, bylo mé překvapení. Od začátku jsem se bavil. Začátek byl luxusní, temný, v tempu, jedno překvapení, paráda. Poté se to přesunulo do světlé strany, tam bylo moc řečí, takové ty rádoby vtipné a napínavé rozhovory a křičení a říkal jsem si, že je zle a tohle celý film nedám. Potom opět temná strana, která prostě měla atmosféru, jako by tam byl starý dobrý Darth. Poté zase přesun a ojejé. Každopádně, postupem času ty skoky a rozdíly nebyly takové výrazné slilo se to do takové tmavě šedé. Ubylo zbytečných rozhovorů a scén, i když by se daly ještě osekat, akce střídala akci, minimum hluchých míst. Samozřejmě, je potřeba odhlédnout od nějakých nelogičností, připravit se na jasný příběh bez nějakého většího překvapení, odbočky či nějaké extra nesnáze, která změní cestu, také jsme už vše viděli, ale kruh se musí nějak uzavřít, ale jinak vše šlape. Temno, akce, skvělý vizuál a hudba. Přišel jsem na chuť i Adamu Driverovi, naopak, Daisy Ridley mi k srdci nepřirostla. Vše šlapala až do konce, uteklo to neskutečně rychle a užil jsem si to. Samozřejmě, můžeme žehrat na to, že se postavy daly více psychologicky rozpracovat, i já bych to ocenil, ale překousl jsem to a vzal to tak, jak je, je to sci-fi, akční sci-fi, ne psychologický thriller. Ale mohlo to tím být samozřejmě ještě lepší. A zastavím se ještě u toho konce, ten se dal taky udělat trošku rafinovaněji a ne tak doslovně a polopaticky, z toho mě bolely uši a trošku to bralo vážnost situace. Ocenil bych také více smrtí hlavních protagonistů, ať je to trošku vážnější, ale to zde nebylo nikdy. Prostě a jasně, byl jsem spokojen. Dle mého asi nejlepší díl nové trilogie. Má to své mouchy, mohlo to být lepší (ale i horší), ale bavil jsem se, uteče to rychle a klidně bych se na to juknul ještě jednou. Spokojenost a příjemné překvapení. Slabších 80% a hodnocení zde si myslím, že neodpovídá. Howgh!

Anděl smrti (1998)

Lepších 70%. Viděl jsem kdysi dávno, asi 2x, teď jsem si to připomněl, když to běželo v TV. A opět mě to chytlo. Zajímavý nápad, mystika, velmi dobré zpracování. Možná bych čekal více napětí, ale to spojení tajemna s postupným odkrýváním pravdy to vynahradilo a ve své podstatě to pořád bylo svým způsobem napínavé, i když se už dalo čekat, co se stane a jak to bude probíhat. Každopádně celková konstrukce, odhalování, stupňování k závěru bylo podle mě velmi dobré a pořád člověka drží ve střehu. Velká spokojenost. Co to hlavně tady táhne je ta mystika, chladná a střídmá atmosféra a Denzel Washington. Howgh!

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

No... Takových horších 60%. Je to přespříliš jednoduché, přímočaré, nerafinované, bez nějaké větší invence, s něčím navíc. Na druhou stranu jsou tam slušné hlášky a slovní přestřelky, kde hlavní roli hraje postava Fridge a bez ní by to bylo v podstatě téměř bez vtipného momentu. Ono obecně, dalo se z toho myslím vytáhnout mnohem více, když se podívám na kontrast postav v reálném a Jumanji světě. Ale bylo to téměř nevyužito. Od začátku do konce byla jasné, jak to dopadne, ale to se dalo čekat. Jde o cestu, kterou se k cíli dojde. A ta zde byla prostě plytká. Na to, že to má takovou stopáž, to uteklo nečekaně rychle, zvláště, když se podívám na svůj komentář výše. Ale není to prostě nějak extra dobré a promrhaný potenciál. Howgh!

Skryté zlo (2018)

Takových 70%. Zajímavý nápad, slušné zpracování, velmi dobré herecké výkony - Tennant, Sheehan. Slušně vystavený thriller s využitím moderních technologií, který může sloužit i jako jisté zamyšlení, jak s těmito technologiemi nakládat. Bylo to takové střídmé, rozumné, chladné, napínavé. Konec trošku ujel z nějaké rozumnosti a uvěřitelnosti, naštěstí to nebylo nic, co by se nedalo překousnout. Celkově tedy slušná podívaná, ale spíše na jedno kouknutí, vícekrát asi není třeba. Howgh!

Naše dovolená a jiné pohromy (2014)

Čekal jsem trošku více. Bylo to takové příjemné, rychle to ubíhalo, občas se člověk zasmál či pousmál, občas zamyslel. Ale chybělo tomu něco navíc, něco, co by vstoupilo výrazněji do paměti a film posunulo do jiné sféry hodnocení. Výborný výkon podali dětští herci, hráli výtečně. Ostatní hráli tak nějak normálně. Myslím, že námět měl potenciál, ale zpracování nebylo úplně nejlepší. Taková pohodová jednohubka, která nenadchne, ale ani neurazí. Howgh!

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Po předchozích nových povedených dílech velké zklamání. Nemá to šťávu, nedokáže to zaujmout a vtáhnout, je to takové nucené, aby se něco natočilo a vydělalo peníze. Nepovedlo se to. Jsou to pořád X-meni, což hodnocení samo o sobě zvyšuje, ale je to slabota, nevím, jak to lépe okomentovat. Vyloženě jsem se nenudil, ale nenadchlo mě to a podruhé bych to vidět už nechtěl. Slabších 60%. Howgh!

Méďa (2012)

Je to takových slabších 70%. Z počátku jsem měl docela problém s těmi vulgarismy. Ne, že bych byl nějaký puritán nebo tak, ale tady mi to přišlo dost na sílu, nepřirozené a účelové - špatně účelové. Každopádně jsem si zvykl a oprostil se od toho, i když občas mě to za uši zatahalo. Příběh klasika, dal se čekat od začátku do konce. Ani to zpracování celku není nějaká pecka, připadá mi to takové lepené, nekompaktní výplň mezi vtipnými hláškami. Ovšem vtípky, hlášky a situace jsou solidní, člověk se celkem zasměje a pobaví. Ale to zpracování... Myslím, že by se to dalo udělat ladněji. Takže finální verdikt - na odreagování fajn, člověk vypne a uvolní se. Ale nečekat od toho něco více a připravit se na dávku "silných" slov. Howgh!

Pán času - The Time of the Doctor (2013) (epizoda)

Po skvělém předchozím speciálu byla tohle studená sprška. To se úplně nepovedlo. Přišlo mi to zmatené, nezáživné, podivné. Nevím, co více napsat. Snad jen, že od finále bych čekal mnohem, mnohem více. Zklamání. Navíc po předchozím, z tohoto pohledu, finále... Howgh!