Ed TV

Ed Pekurny (Matthew McConaughey) je docela obyčejný chlapík, který si myslí, že nemůže nic ztratit, když přistoupí na výhodnou nabídku kabelové televize a stane se hrdinou jejich nové show. Téměř přes noc se pořad, sledující Edův život v přímém přenosu, stane obrovským hitem a řadový prodavač z videoobchodu se promění v mediální hvězdu a miláčka celého národa! Hvězdné herecké obsazení včetně Woodyho Harrelsona, Elizabeth Hurley, Dennise Hoppera, Ellen DeGeneres a Martina Landaua a skvělá režie Rona Howarda (Apollo 13) nabízí pobuřující pohled na slávu přes noc a sdílení vašeho života s několika miliony vašich nejbližších přátel! (Magic Box)

Juto

Od tochto filmu som veľa nečakal, ale skončil som prekvapený jeho sviežosťou, vtipom a premyslenosťou. Bál som sa Trumanovej šou chudobného človeka, ale tento film vzal veľa rovnakých tém a roztočil ich rôznymi smermi. Vo filme chýbal Trumanov smútok a ľudskosť, ale rozdiel sa docielil stručnejším a náročnejším spoločenským komentárom. 7/10 ()

Radyo

Popravdě řečeno, z téhle docela průměrné podívané jsem nebyl nijak dvakrát odvázaný. Nejzajímavější na ní je bezesporu ženské herecké obsazení. Jenna Elfman není sice žádná "playmate", ale jinak jde o jednu z nejsympatičtějších a neroztomilejších hereček současnosti. Co se týče Liz Hurley, ta měla jen minimální prostor, ale opět mi dala vzpomenout na svou roli ze Smlouvy s ďáblem, protože její sex-appeal je asi takřka nevyčerpatelný. No a pokud bych měl zmínit i hlavní mužské postavy, rozhodně se mi líbil více "praštěný" Woody Harrelson, než po všech stránkách sympatický slaďoušek Matthew McConaughey. ()

castor

Šmíráctví je vděčné téma. Prostě ho máme v sobě. Koukáme, co má druhý na talíři, nenápadně pozorujeme tělesné proporce druhých při wellness pobytu, přes balkon sledujeme, co nového u sousedů. Takový Truman Burbank měl tu smůlu, že byl obětí televizní show nedobrovolně. Ed, chlapík z videopůjčovny, o tom, že má za krkem televizní štáb, sám rozhodl. A jednou se tak díky kameře přítelkyně hrdinova bratra dozvěděla o jeho bokovce, aby vzápětí s Edem sama ochutnala jiné rty. Ron Howard čiperně střídá žánry, občas to neklapne, ale většinou je sázkou na jistotu. Tentokrát si vybral téma, které dobře známe – a hlavně není mnoho lidí, kteří by nechtěli být „někým“. Přitom jsou skrz naskrz obyčejní, ovšem dnešní formáty televizní zábavy dokáží oslovit a aktivně vtáhnout kdekoho. Howard předkládá tak trochu existenciální a tak trochu komedii, která měla dopadnout o mnoho lépe. Ale dalo se s látkou naložit i hůř. Každopádně zmiňovaná Truman Show je úplně někde jinde. 55% ()

jhrasko

Keď dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté. Inak: mám rad Frearsove NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI i VALMONTA od pána Formana. Mám rád CAPOTEho, páčil sa mi i verzia toho istého príbehu v INFAMOUS. THE TRUMAN SHOW je klasika, Ed TV ale pláva po povrchu, je prvoplánový a ako komédia mi prišiel dokonca i nefunkčný. Vydržal som po prvú reklamu. ()

Hanys_

Asi nejde Eda nesrovnávat s Truman show (ačkoliv jde o dost odlišené snímky, které mají společený jen ten život před kamerou). A ikdyž je Weirův snímek všeobecně známější, tak tento Howardův kousek není zas tak o moc horší. Prostě hodně dobrá netradiční komedie, která trochu přinutí k zamyšlení. 8/10 ()