Malý toaster (1987)

Kruciš, jak jsem na tenhle skvost mohl zapomenout? A jaktože to za mě už zase zhodnotila hirnlego? Snad se žádnými pohádkovými hrdiny jsem necítil tak intenzivně jako s touhle sbírkou domácích harabouzů. A odvážný toaster se naštěstí ukázal být i nečekaně odolným :}

Spalující touha (1999)

Moc hezké poslední slovo v posledním filmu. - - - Nicole Kidman tu není zdaleka tak sexy, jak by mohla (blbé obroučky, asi, nevim), ale tak lepší než lejzrem do oka...

Mlýny (1994) (divadelní záznam)

Sklepácký humor pobírám jen asi tak z 80 % a chvílema mi to přišlo dost nudné (začátek a hudební vložky), ale některé momenty jsou dokonalé - Trojan a jeho dikce (... kurva!! ... tady někdo leží!! ... to bude průser!! ... nebo pochvala!! ...... tak ... kdo to byl?? ......... teda, to je asi blbost! Hlášení!! ....... slušný ...), gymnastická cvičení zpařeného Hanáka s ještě zpařenějším Vávrou ("prázdná!") a samozřejmě finále ("Boženko, tohle nezapisovat!"). Moc mi nesedla postava šialeného Slováka Šimáka, duch zastřeleného civilisty mu byl naštěstí jen velmi podobný... - - - Milostná fantazie ctnostného vojína (posléze svobodníka) Maršíka má podobu éterické brýlaté "Boženky" z Povážskej.

May (2002)

- - MUST SEE - tentokrát nejen proto, že hlavní hrdinka mj. trochu šilhá a občas nosí zvětšující brýle.

Ošklivka Katka (2008) (seriál)

Nechci z toho vidět ani sekundu, takže nehodnotím, jen se podělím o své dojmy ve chvíli, kdy jsem byl obeznámen, že tv prima uvede _remake_ _ošklivky Betty_ pod názvem _ošklivka Katka_ a zahlédl něco ukázek - OMFG PROČ???

Kupředu levá, kupředu pravá (2006)

Počin, jehož formální kvality jsou irelevantní vzhledem k jeho obsahu. Na tohle by se měl podívat každý. A navíc, i když z toho většinu času mrazí, je to místy dost sranda (nechtěná) - když například mladý konzervativec na předvolebním projevu plamenně nastiňuje příští pětiletku :D - Btw zúčastnil jsem se projekce, po níž následovala "beseda" s aktéry, a mladí komunisté se (hlavně díky Davidovi, 24, který je fakt nebezpečný magor) dokonale znemožnili, aniž by mladí konzervativci museli cokoliv dělat :)

Persepolis (2007)

Krutý a k divákovi zcela neshovívavý film, který ho v jeden moment rozchechtá a vzápětí přimrazí k zemi. Místy snad trochu moc doslovný (a prolevicový - i když tady to působilo odzbrojujícím způsobem čistě a upřímně), ale dost poučný a mimořádně vtipný. A miluju tehnle typ kresby, jednoduchý, ale výstižný a stokrát působivější než pixarovský perfekcionismus. Snad bych dal i 5*, nebýt poněkud toporného začátku.

Hračka (1976)

"Komedie", no... spíš jímavé tragikomické sociální drama... a né úplně špatné. Je to spíš mezi 3 a 4*, dávám plus za Richarda.

Otec a otec (1983)

Nevím, není-li to víc doják než komedie... no smíchy po zemi jsem se u toho neválel.

Velký blondýn s černou botou (1972)

Není to až tak dávno, co jsem to viděl (narozdíl od ostatních Richardových filmů), a zas tak strašně moc jsem se nebavil. (Hm, dodíval jsem to vůbec?)