Hana a její sestry (1986)

Ten konec je až příliš pozitivní a ani jedna sestra mi nebyla nijak zvlášť sympatická. Jinak Allenův vysoký standard. Skvělý Michael Caine.

Mravenci (1977) (TV film)

Pro americká nízkorozpočtová hororová béčka 70. let mám slabost (i pro ty, co už jsou spíš komedie), takže se mi to líbilo. Jinak je to příšerná hovadina, samozřejmě.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

První díl mě tak strašně znudil, že jsem se na další už nedíval... :)

Svatá hora (1973)

No, co já vím. Něco mi muselo uniknout (??), přece ty 2 h obrazových orgií, nejrůznějších narážek a symbolů, geniálních nápadů, zrůdností a zvráceností neměly tak plytkou pointu... Dadel tu zmínil "montypythonovský" závěr a to je přesné - zabité konce, to se pajtnům dařilo spolehlivě, když už se o nějakou katarzi pokoušeli. Nicméně, Jodorowsky se neštítí opravdu téměř ničeho a má opravdu bezbřehou vizuální fantazii, takže otrlejší povahy si budou film užívat. Je ovšem do očí bijící, že jakmile přejde od expresivních obrazů do klasické dramatické polohy, katastrofálně ztrácí tempo a působivost. Bez mluvení a o půl hodiny kratší by mohl být 10x lepší. - Na poměry žánru velmi nákladnou výrobu zčásti zafinancoval John Lennon (v utajení).

Piti Piti Pa (1970)

Moji averzi k tanečkovým komediím přebije opravdu máloco. L de F do této množiny nepatří.

Zuřící býk (1980)

Proč to všechno dávají tak pozdě, když se potřebuju vyspat... jinými slovy, bylo by ode mě nefér přičítat fakt, že jsem bez zájmu přetrpěl hodinu a půl (když to je přece Taková Klasika) a pak se radši poddal spánku, (pouze) kvalitám tohoto snímku, takže prozatím nehodnotím. Podívám se na to ještě jednou.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Ne, ne, ne. NE! Za tohle bych fakt střílel. Pane Trosko, točte radši už jenom ty své krásné pohádky, u těch aspoň nehrozí, že bych se na ně kdy zkoušel dívat...

Výstraha (1953) odpad!

Viděl jsem z toho jen několik scén, ale nedokážu si představit, co by muselo být v tom zbytku, aby to nebyl zvratek patřící do horoucích rudých pekel. Tomu se už ani nedalo smát, jak se u toho stahoval žaludek odporem.

Nový svět (2005)

Není to pro každého. A asi nemá moc smysl dívat se na to jinde než v kině. Dlouhé mi to nepřišlo (viděl jsem 135min verzi) a oceňuju přesný střih, osekávající zbytečné doslovnosti a naopak ponechávající prostor prosté kráse. - P.S. posléze jsem zjistil, že jsem to sledoval v den 18. narozenin představitelky "Pocahontas" - což je docela nářez, když jsem ji tam tipoval tak na dvacet :)

Úžasňákovi (2004)

Nejlepší pixarovina co jsem viděl. Není moc filmů, na které mám chuť se okamžitě podívat ještě jednou a vychutnávám si je pak ještě víc. A nejvíc mě dostala scéna, kde si Elastička útrpně prohlíží svá "překynulá" stehna :))