Ratatouille (2007)

No, tomuhle se asi míň než 4* dát prostě nedá... Technicky überdokonalé, příběh ujde, humor univerzální - povedená věc, bez debaty. Vše, co bych tomu mohl vytknout, vytýkám celému žánru (sentimentalita, pitvornost, klišovitost, uhláškovanost... evidentně nepatřím do cílové divácké skupiny:)

Hostel II (2007) odpad!

Co to je za strašný výblitek? Jak se opovažují takhle prznit cizí kulturu a její obraz ve světě? Co tam omfg dělal Kňažko??? :DD 8 % za ty výbuchy nevěřícího smíchu, co mě u toho popadaly!

Jules a Jim (1962)

- - - Jeanne Moreau má ke konci ve dvou scénách bezvýrazné brýle na čtení. (a hraje tam teda ženu snů - zastřelit málo :D)

Pár správných chlapů (1992)

- - - Demi Moore se tu párkrát objeví v brýlích, které vypadají že snad mají i nějaké dioptrie.

Enigma (2001)

- - - "Kate Winslet v brýlích" zní samo o sobě moc hezky, jen škoda že byly použity první dobové placky, které rekvizitář nahrábl v šuplíku. Výsledek působí asexuálně i na mě, což je co říct. :þ

Horákovi (2006) (seriál)

No, viděl jsem jeden díl a celkem nevěřícně na to zíral, protože to bylo velmi, opravdu velmi ujeté... Krok za krokem mi to ovšem nijak nepřipomnělo :D ... ale musím dát nějaké hvězdičky za scénu, v níž byla sexy hrdinka v brýlích (konkrétně L. Benešová, mlask!) coby objekt bláznivé mužské touhy (takový jev se "na plátně" moc často nevidí, tudíž to vysoce oceňuji) ... a jinak? Neškodná blbina, která je místy tak blbá, až je směšná; jsou mnohem nechutnější české seriály...

Fontána pro Zuzanu 3 (1999) odpad!

[omg]"Za zmienku stojí film FONTÁNA PRE ZUZANU 3, s ktorým získal najvyššie ocenenia na medzinárodných filmových festivaloch v Atlante a Filadelfii (2000). Poroty oboch festivalov vysoko hodnotili nielen umeleckú a remeselnú úroveň diela, ale aj jeho výraznú protirasistickú myšlienku a medzinárodnú výzvu k láske, pochopeniu a tolerancii medzi ľuďmi rôznej farby pleti."[/omg] Souhlasím, že natočit tak nebetyčnou blbost je mimořádné umění.

Pařba (2001) odpad!

Pokud se na to budete dívat dostatečně zkalení a zhulení v rámci nějaké svojí pařby, pravděpodobně se budete uspokojivě bavit (vlastní zkušenost). Mějte ale na paměti, že se jedná o nejhlubší dno, jakého jsem byl zatím v rámci britské komediografie svědkem (viděno podruhé zastřízliva).

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tomuhle snímku se asi opravdu nedá z formálního hlediska nic vytknout, ale ten konec je tak otravně idylický, že plný počet nemůžu dát ani náhodou... kromě toho si nemyslím, že "nejlepší film všech dob" je takový, který je zcela civilně popisný a v podstatě jen bravurně zobrazuje děj Kingovy předlohy (čili ty hromady hvězdiček si zaslouží spíš King, pokud někdo). Excelentní konzumní film, nic míň, nic víc. Případně "pohádka pro dospělé", jak někdo vystihl v diskuzi, a já pohádky moc nemusím. 70 %. Do stavu úžasu mě víc uvádí zdejší komentáře...

Mladí v partě (1982) (seriál)

Anarchistické, ujeté, britské. S přídavkem surrealismu a dobré muziky 80. let (ano, překvapivě i tehdy se taková našla).