Zahraj to znovu, Same (1972)

Docela haluz vidět to týden po Casablance... a jinak je to nádherná, allenovsky krutě přesná (sakra! Já jsem asi pořád ještě málo malý a škaredý), standardně vtipná a svěží a místy nebývale směšná podívaná. Allen se tady rozmáchl ze své obvyklé "ukecané" polohy i do komiky ryze fyzické a já jsem chvílemi opravdu padal pod stůl :) - EDIT: viděno znovu po mnoha letech už to nemá takové kouzlo, páč to ve mně tak nerezonuje, ale tehdy si to těch 5* plně zasloužilo, tak nechávám, i když jsou to spíš silné 4*. No a Diane byla z Woodyho múz prostě nejlepší...

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Když už jsem se chtěl začít v duchu durdit, co že to bylo za efektní blábol, závěrečná pointa to zachránila... Dodnes působivé, svérázně humorné a krásně bizarní psycho. Rád bych slyšel i původní zvukovou stopu, byť tahle moderní byla taky dost dobrá.

Casablanca (1942)

"Někdo zastřelil majora Strassera." Málokterý romantický film mě tak bavil, ba téměř strhnul. A když si představím, že nepopisuje historii, ale (svou) žhavou současnost! Božská Ingrid sice není zrovna můj ideál krásy (jaksi mi připomínala mou babičku), ale mužská část obsazení neměla chybu - if I were a woman, and I were not around, I should be in love with Humphrey... No ale plný počet přece jen nedám, občas to v ději skřípalo přespříliš.

Hunter (1984) (seriál)

Žádný zázrak, ale dívat se na to dá v pohodě.

Lassie (1994)

Viděl jsem to asi ve dvanácti, čemusi jsem se tam cynicky zasmál a vzlykající sestřenice mě skoro umlátila pěstičkami :P

Zachraňte Willyho! (1993)

Příšerný doják, 40 % je maximum, na jaké je mé cynické srdce ochotno se podvolit... podívejte se radši na Simpsny :p

Cosby Show (1984) (seriál)

Víc rodinný než sitcom.

Roseanne (1988) (seriál)

"Zemitý" sitcom, který mě nikdy moc nebavil, ale přesto mě zdejší nízké hodnocení překvapuje. Zas tak strašné to není.