Hrdost a sláva (2008)

Gavin O'Connor a Joe Carnahan. Rodina policajtů, Norton, Farrell, drsný ulice New Yorku, fight (club) v irským baru. A žehlička už nikdy nebude jako dřív

Zátah: Vykoupení (2011)

Akční scény super, ale škoda toho řídkýho příběhu, co je na to nabalenej

Noc postupuje (1975)

Hackman jako vlk samotář, horká dusná Florida a případ kterej byl zašmodrchanej víc, než se na první pohled zdálo. Bomba a mrzí mě, že je s Harry Mosebym jen jeden film

Captain America: Občanská válka (2016)

Skvělá teta May, skvělý Black Panther, ucházející Spider-Man (který sice řekne pár hlášek, ale to je asi tak všechno). Třetí Cap je dobrej popcorn, který má dobrý postavy a ty mají ty nejstarší možný motivace pro svoje chování (proto považuju Zema za jednoho z nejzajímavějších záporáků, kterýho Marvel vytáhl ze Santova báglu). Na druhý straně je škoda, že se Marvel rozhodl představit další postavy, který se tu neztratí, ale vlastně by tu ani být nemusely a celý letiště se tak jeví akorát ukázka (ale skvělá a zábavná ukázka) toho, jak to vypadá, když se na scéně objeví tahle parta komplet a jakej brajgl dokáže způsobit. Jinými slovy - třetí Cap je fajn, ale dvojka je lepší, protože byla "malá" a vystačila si s Capem a dvěma "pomocníky". A proto se těším na Strange u kterýho snad dostanu "malou" marvelovku. PS: Snad něco podobnýho nehrozí u Panthera

Deadpool (2016)

Deadpool je film, ve kterém se člověk dozví, že Liam Neeson není moc dobrý otec, kde jsou poníci ještě praštěnější než v Chotěboři a kde je hrdina super, protože to vyžaduje jeho holka. A taky parádní romanťák za hodně dlouhou dobu, který sice produkovali koko*i, točil nejpřecovanější režisér, ale má skvělýho herce, který konečně nemá zelený kostým a svoji životní roli. A jako záporáka ve dvojce chci Keiru Knightley

Rudý kapitán (2016)

Parádní. Stuhr a Finger si komplet film film ukradli sami pro sebe. Akční scény super, tempo vražedný, atmosféra hustá. Jeden z těch filmů, ke kterým se budu rád vracet.

Okno do dvora (1954)

Absolutní klasa, kde pořád všechno funguje naprosto skvěle. A Grace Kelly byla naprosto božská.

Creed (2015)

O vyrovnání se s odkazem, vykročení ze stínu a budování vlastní legendy. O vztahu otce a syna. O tom, že ty největší bitvy se neodehrávají v ringu a o tom, že toho největšího soupeře si člověk vytváří sám v sobě. Chemie mezi Jordanem a Stallonem je velmi příjemná a i přes fakt, že Jordan je parádní herec a postavu rozervanýho Adonise prodává efektivně, je to hlavně Stallone, kterej ten film táhne dopředu a pohání ho svým obrovským srdcem do kterýho nonstop pumpuje energii. A když film vstoupí do ringu... ach. Už dlouho jsem nezažil film, co by měl tak obrovský srdce.