Jako ty (2015)

Naivné a podfinancované, emočne však veľmi dobre funkčné. Hlavne vďaka Houltovi a predovšetkým skvelej Stewartovej. Pekné malé romantické sci-fi, ktoré nikdy nebude klasikou ale poteší 7/10

Mami! (2014)

Občas fakt parádne, ale často neznesiteľné, neúprimné a dramaturgicky nešťastne ošetrené cvičenie v pózerstve. Herci vynikajúci. 7/10

Čtyři lvi (2010)

Pain and Gain pre chudobných

Trumbo (2015)

Keby každý komunista písal scenáre ako Trumbo, tak sa pravidelne obliekam do červenej vlajky :) :) :) Veci, ktoré som od neho videl sú fantastické a tá jeho životná story je úžasná hlavne kvôli tej potrebe tvoriť a dať svetu zopár z najlepších filmov histórie. Aj keď tento sa medzi ne hlavne kvôli svojej prílišnej sterilite nezaradí. Herci a hlavne Cranson pecka 8/10

Husí kůže (2015)

Veľmi fajn blbina v štýle spielbergovej produkcie 80.rokov, ktorej podrážajú nohy akurát nevyužitý potenciál (nechcem si predstaviť, čo by z toho spravil napr. Zemeckis) a slabučké triky. Veľmi ma to bavilo. 7/10

Truth (2015)

Dobré to bolo. Ja mám tieto filmy zo žurnalistického prostredia veľmi rád, takže mi ani až tak nevadilo, že v prvej tretine som bol tematicky trochu mimo. Redford super, Blanchetová fantastická. 8/10

Pouhá formalita (1994)

OMFG!!!! Fantastická záležitosť ukončená záverom, ktorý vyrobí dieru do hlavy. Strašná pecka 10/10

Everest (2015)

Slušný hollywoodsky nadpriemer, ale dalo sa z toho vytrieskať oveľa, oveľa viac. Pozícia Perfect Storm naďalej neotrasená. 7/10

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Sled dobrých a občas skvelých scén, ktoré však dohromady nemajú správny drive a pevný filmový tvar. Strašne to však dvíhajú hore téma a super casting na čele s prekvapivo vynikajúcim Deppom. 7/10

Raubíř Ralf (2012)

Strašne ma v prvej tretine mrzelo, že som ako ignorant videohier nezachytil tie určite skvelé narážky a tým pádom som sa moc nebavil. Keď sa však naplno rozbehne hlavná story, tak ma to chytilo a už som sa iba smial, fandil, plakal a oceňoval aké je to celé super vymyslené. Výborný animák, aj keď často išiel úplne mimo mňa 8/10

Časové pásmo bylo změněno