Vertical Limit (2000)

ohromné sklamanie.ja zbožňujem takéto filmy ale tento mi nejako nesadol.až na hudbu a kameru katastrofa

Spaceballs (1987)

geniálna paródia na filmy ktoré milujem.moranis a pullman sú fantastický.Ať je schwartz s váma!

Vesmírní kovbojové (2000)

príjemna oddychovka v ktorej eastwood ukázal že ešte rozhodne nepatrí do starého železa.hrozne milé herecké výkony

Mnoho povyku pro nic (1993)

nech žije shakespeare.krásna romantická komédia s fantastickým obsadením,ktorému už tradične dominuje sám pán režisér

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

béčko jak vyšité ale výborná zábava so skvelým russellom v hlavnej úlohe.carpentrov najlepší nehorror

Velké vítězství (1992)

Príjemne športové retro s Geenou Davis, Madonnou a nezabudnuteľným Tomom Hanksom v úlohe stále ožratého trénera to má v našich končinách ťažké. Už len z toho dôvodu, že americký národný šport sa u nás neteší takmer žiadnej popularite. Pri tejto komédii o začiatkoch ženského baseballu od Penny Marshall (Čas prebudenia, Veľký) nasnímanej Miroslavom Ondříčkom s prídelom Hansa Zimmera sa však oplatí urobiť výnimku. Svieži, milý, vtipný a občas dojímavý film, ku ktorému sa nezaškodí raz za čas vracať.

Věc (1982)

Fanúšikovské pomrknutie k verzii Howarda Hawksa a Christiana Nybyho z roku 1951 spravil John Carpenter už v inej svojej legendárnej pecke, Halloweene. Jeho postavy totiž pozerali v televízii práve tento slušný, no podľa môjho názoru nijako výnimočný sci-fi horor. Na rozdiel od prvého spracovania, kde bol mimozemšťan iba klasickým monštrom vraždiacim posádku polárnikov, sa rozhodol Carpenter držať vernejšie poviedky, z ktorej oba filmy vychádzajú. Vrátil späť do hry schopnosť Veci meniť svoju podobu a tým pádom sa mu podarilo pracovať s látkou na viacerých úrovniach. Strach, paranoja a neskutočne hustá atmosféra sa preplietajú s gore scénami, aby vytvorili fantastický celok s nezabudnuteľnou atmosférou. Geniálny koniec je iba čerešničkou na torte tohto skvostu, ktorý vo svojej dobe v kinách komerčne nemilo prepadol. Nezabudnuteľný temný film s atmosférou akú som ešte nezažil.najlepší carpenter kde preukázal že je veľký režisér.Kurt Russell je cool a morriconova hudba super.klasika sci-fi horroru

Vikingové (1999)

jednoznačne najslabší mctiernanov film(Rollerball som nevidel a neuvidím) so slušnými hercami,do polovice velmi dobrou atmosférou , kvalitne natočenými akčnými scénami a výbornou hudbou.Ale ako sa to potom sprasí to je fantázia.prvá polka 4* a druhá,no...2*

Vinnetou (1963)

hodnotenie je nadnesené,samozrejme.ale čo to pre mňa,pre vás a pre našich rodičov znamenalo,bílý bratři