Univerzální voják (1992)

po živom terči najlepší vandamme,najlepší lundgren a mám taký pocit že aj najlepší emmerich.kvalitná akcia a chvalabohu humorný nadhľad.super

Úplné bezvětří (1989)

výborný minimalistický thriller ktorý odštartoval kariéru viacerých tvorcov.len sa pozrite kto to ohudbil,kameroval a kto v tom hral a režíroval to je jasné.výborný klaustrofobický thriller

Uprchlík (1993)

vynikajúci thriller ktorý nie je akčný ale napätie sa dá krájať.hlavnú zásluhiu majú na tom vynikajúce herecké výkony forda a jonesa.po indym a star wars najlepší fordov film.ako sa to davisovi podarilo netuším ale mohol by takto prekvapovať častejšie

Útěk do Mexika (1994)

originál som nevidel.možno preto ma tento film tak milo prekvapil.fak veľmi milo

Útěk z New Yorku (1981)

jeden z najlepších carpentrovich filmov a russell vo svojej najlepšej úlohe.skvelá atmoška,cool dialógy a klasika ktroé už terz carpentewr bohužiaľ netočí

Utopenec na útěku (1998)

priemerná paródia so starnúcim leslie nielsenom.pár gagov je neodolateľných ale väčšina len priemerných až podpriemerných.ale skôr 50%

S nasazením života (1993)

Súboj bývalého agenta tajnej služby Franka Horrigana (Clint Eastwood) s psychopatom Mitchom Learym (John Malkovich) o život amerického prezidenta aj po rokoch berie dych. Wolfgang Petersen (Nekonečný príbeh, Ponorka) natočil strhujúci thriller, ktorý sa stal vo svojej dobe veľkým hitom ale postupne neprávom zapadol. Záporák inšpirovaný Šakalom od Forsytha rozohráva hru na mačku a myš, v ktorej môže zvíťaziť iba ten najodhodlanejší. Perfektné Hollywoodske remeslo ocenené 3 nomináciami na Oscara (herec vo vedľajšej úlohe - John Malkovich, pôvodný scenár a strih). 9/10

Ve stínu upíra (2000)

vynikajúci a veľmi originálny pohľad na natáčanie jedného z naslávnejších filmov všetkých čias.Willem Dafoe podáva svoj životný výkon.neviem si však predstaviť ako tento film môže zapôsobiť na niekoho kto murnaovu klasiku nevidel

Válka gangů (1999)

mierne nadpriemerný policajný thriller v mierne hongkongskom štýle.škoda že film sa u nás nedostal do kín pretože je dosť možné že by to bola hviezdička navyše.Slušné herecké výkony ústrednej dvojice