Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

jeden z najlepších ak nie najlepší väzenský film všetkých čias.všetko je v dokonalom súlade kvalitou a kvantitou okorenené navyše vynikajúcou záverečnou pointou.film ktorý budú poznať aj naše vnúčatá

Vymítač ďábla (1973)

klasický satanistický horor.vynikajúca atmosféra pár hnusných scén a vynikajúce herecké výkoni robia z tohto filmu jeden z najlepších hororov vôbec

Vysoká hra patriotů (1992)

najslabší diel série ale aj tak nadpriemerný thriller.viac než ford ma zaujal sean bean v úlohe záporáka.vidno že noyce aj ford sa rozbiehali pred o dosť lepším ale komplikovanejším jasným nebezpečenstvom

Výstřel (1981)

výborný thriller inšpirovaný zväčšeninou.u mňa naj z depalmovej rannej tvorby.travolta je taktiež výborný a formálna stránka ako vždy fascinujúca

Vyvolený (2000)

veľmi pomalý ale veľmi pôsobivý comics(?).shyamalan opäť potvrdil že je najtalentovanejším režisérom svojej generácie.Willis je takisto vynikajúci a hudba výborná.jediné čo mi vadilo boli vysvetľovacie titulky k záverečnej pointe

Vztek (1995)

zaujímavý ale nudný filmový skoro experiment

Všichni prezidentovi muži (1976)

Možno najlepší procedurálny thriller všetkých čias sa môže pochváliť skvelou atmosférou a až dokumentárnou štruktúrou príbehu. Herecké hviezdy Robert Redford a Dustin Hoffman sú takisto istotou, ktoré takmer nikdy nesklamali. Inšpirácia pre mnoho nasledovníkov, zdroj mnohých citácií a parádny filmový zážitok. Vďaka svojmu pomalému tempu a množstvu informácií nebude pre veľa divákov ľahkým orieškom. No vidieť by ste ho mali všetci.

Všude dobře, doma nejlíp (1994)

priemerná komédia s neodolateľným willisom v úlohe northovho sprievodcu.humor je dosť nevyrovnaný.sem tam len pre deti a potom paródia na občana kana ktorá ma kráľovsky položí až doteraz

Wall Street (1987)

vynikajúco napísaný, zrežírovaný a zahraný film.oliver stone tieto témy umí a ja som vďačný za další skvelý filmový zážitok